alexa مکان های ممنوع جهان را بهتر بشناسید - اپلیکیشن گردشگری توریست اپ
logo

مکان های ممنوع جهان

مکان های ممنوع جهان

مکان های ممنوع جهان

بعد از ۷۰ سال پیشرفت صنعت توریست در سرتاسر جهان تعدادی از گردشگران ماجراجو سرزمین هایی را به عنوان مناطق ممنوعه و جاهایی که نباید به آنجا غیر از موارد پژوهشی نزدیک شد را فاش کردند. هر کدام از این مناطق به دلایق خاص و عجیب مانند: سیاسی،اجتماعی و فرهنگی ممنوع شده و به غیر از برخی شرایط کسی نمی تواند به آنجا نزدیک شود.

لینک های مرتبط
    گرانترین کشورهای توریستی جهان

    وقایع شگفت انگیز سال ۲۰۱۸ از دست ندهید

    ارزان ترین شهرهای اروپا برای مسافرت و تعطیلات

    نرخ های جدید عوارض خروج از کشور ۱۳۹۷

این مکان ها شاید به نوبه‌ی خود زیبای‌های زیادی را در بر بگیرد اما رفتن به آنجا مشکلات زیادی به وجود آورده یا حتی سلامتی شما را به خطر بیاندازد.به طور قطع بازدید از زیباترین مکان‌های ممنوع جهان برای شما شگفت انگیز است. مکان‌هایی که هنوز زیبایی خود را دارند اما کسی در آنجا ساکن نبوده و زندگی جریان ندارد.

در این مقاله توریست اپ قصد دارد لیستی از مکان‌های ممنوع جهان را به طور دقیق مورد بررسی قرار دهد.

غارهای لاسکاس در فرانسه

غارهای لاسکاس در فرانسه

در بخش جنوب غربی کشور فرانسه مجموعه غارهاییی وجود دارد که نمونه‌های نقاشی ما قبل تاریخ در این غارها دیده می‌شود. این غارها در سال ۱۹۴۰ توسط جمعی از نوجوانان کشف شده است و در دوره‌ای خاص مورد بازدید گردشگران زیادی قرار گرفته است اما از سال ۱۹۶۳ دیگر اجازه بازدید از این غارها وجود نداشت و در لیست زیباترین مکان‌های ممنوع جهان قرار گرفته است. فضای موجود در غارهای لاسکاس شرایط خاصی دارد.

بهترین مکان های عجیب دنیا

مجموعه رازهای شهر واتیکان

زیباترین مناطق محروم جهان

بخش مخفی در شهر واتیکان وجود دارد که در حال حاضر هیچ کس در آن زندگی نمی‌کند. این بخش به نوعی پوشیده است و شاید کمتر کسی بداند که درون آن چه خبر است. در این مجموعه هزاران اسناد مهم تاریخی دیده می شود و قفسه‌های کتاب بسیار گسترده‌ای وجود دارد. در نظر داشته باشید که آثار برجسته از شخصیت‌های تاریخی نیز در این مجموعه دیده می‌شود. بازدید از این مجموعه غیر مجاز است و دسترسی به آن به هیچ عنوان وجود ندارد. مجموعه رازهای واتیکان از دیگر زیباترین مکان‌های ممنوع جهان محسوب می‌شود. در نظر داشته باشید زیباترین مکان‌های ممنوع جهان زمانی دارای ارزش بازدید بسیار بالایی بوده‌اند.

جاهای خوفناک دنیا

ایزد بزرگ مقدس در ژاپن

ایزد بزرگ مقدس در ژاپن

منطقه‌ای در ژاپن وجود دارد که حتی ژاپنی‌ها نیز آن را ندیده‌اند. در این منطقه ساختمان‌ها به شکل خاصی طراحی شده‌اند و به طور کلی یک مکان بسیار مقدس محسوب شده است. تنها افرادی که در زمینه جادوگری فعالیت می‌کنند می‌توانند وارد این منطقه شوند و افراد عادی حق ورود به این منطقه را ندارند. فضای داخلی آن بسیار زیبا بوده و در لیست زیباترین مکان‌های ممنوع جهان بارها و بارها قرار گرفته است.

بهترین مکان های دیدنی و جالب جهان

منطقه ۵۱ ایالات متحده

منطقه ۵۱ ایالات متحده آمریکا

بخشی در ایالات متحده آمریکا وجود دارد که مشهور به منطقه ۵۱ است. در این منطقه به نوعی پر از تجهیزات نظامی است اما سبک طراحی آن به صورتی است که در لیست زیباترین مکان‌های ممنوع جهان قرار دارد. تنها در سال ۲۰۱۳ یکبار برای بازدید عموم باز شد و غیر از این تاریخ همیشه از دسته مکان‌های بدون سکونت و یا بدون بازدید محسوب شده است. در نظر داشته باشید که این منطقه به نوبه خود از نظر ماهواره‌ای بارها مورد بررسی قرار گرفته است و تصاویر زیادی از آن در دسترس است که نشان می‌دهد زیبایی‌های آن بسیار زیاد است. در نظر داشته باشید که شما اجازه ورود به این منطقه و یا نزدیک شدن به آن را ندارید.

منطقه اولین امپراطور چین

منطقه اولین امپراطور چین

این منطقه در کشور چین قرار دارد و به نوعی توسط اولین پادشاه در چین قرار دارد و به طور دقیق در بخش شمالی کشور چین و در نزدیکی کوه لیشان قرار گرفته است. طراحی و ساخت این منطقه در حدود ۳۸ سال زمان برده است و نقشه شهری آن بسیار عجیب و غریب است. در این منطقه در حال حاضر کسی زندگی نمی‌کند و در گروه زیباترین مکان‌های ممنوع جهان قرار دارد. هیچکس نمی‌داند علت ممنوعیت به این منطقه چیست. یکی از ویژگی‌های جالبی که در این منطقه دیده می‌شود پوشیده شدن زمین آن توسط سرامیک است که شاید به دلیل احترام به امپراطور چین باشد.

با مکان های ممنوع جهان آشنا شوید

شهر مژگوریه در روسیه

مژگوریه در روسیه

این شهر به نوبه خود یک شهر بسته در روسیه محسوب می‌شود در واقع دور تا دور این شهر پوشیده از دیوارهای بلند است و در زمان‌های قدیم یک نوع پناهگاه محسوب می‌شد. در این شهر شرایط در وضعیت خاصی است به طوری که پایگاه موشک‌های هسته‌ای در آن نگهداری می‌شود. اینطور که آمارها نشان می‌دهد کمتر افرادی این شهر را مورد بازدید قرار داده‌اند و تنها افرادی که مجاز به ورود هستند می‌توانند کمتر از ۱ ساعت به آن ورود کنند. در این منطقه کسی سکونت ندارد و یکی از زیباترین مکان‌های ممنوع جهان محسوب می‌شود.

شهر مژگوریه در روسیه مکانی ممنوع در جهان

جزیره مارها در برزیل

جزیره مارها در برزیل

به طور حتم نام این بخش به گوش شما رسیده باشد. این جزیره به شکل خاصی طراحی شده است و بیش از ۴۰۰۰ مار در آن زندگی می‌کنند. ورود به این جزیره آزاد است اما هیچ کس جرأت ورود به آن را ندارد. به هر روی ورود این جزیره مساوی با مرگ است. دانشمندان برتر دنیا به صورت محافظت شده وارد این جزیره شده‌اند و یک سری پژوهش‌ها در مورد آن انجام داده‌اند. شاید لیست زیباترین مکان‌های ممنوع جهان برای این جزیره کمی مناسب نباشد اما حتماً در لیست ترسناک‌ترین مناطق ممنوع جهان قرار خواهد گرفت.

مکان های ممنوع جهان

اتاق خواب ملکه انگلستان

ملکه انگلستان

بازدید از این اتاق خواب به بخشی از رویای افراد تبدیل شده است. در واقع اگر دقت کرده باشید کاخ باکینگهام در زمان‌های قدیم تا به امروز یک مکان گردشگری بسیار زیبا برای مسافران محسوب شده است اما در این کاخ اتاقی وجود دارد که مشهور به اتاق خواب ملکه انگلستان است. بازدید از این اتاق ممنوع اعلام شده است. این محفل کاملاً محرمانه است و به نوعی یکی از امن‌ترین بخش‌های کاخ محسوب می‌شود. فضای داخلی این مکان بسیار شگفت انگیز است و در لیست زیباترین مکان‌های ممنوع جهان قرار گرفته است.

مکان‌های ممنوع جهان

سرزمین‌های اسوالبارد در نروژ

سرزمین‌های اسوال بارد در نروژ

بخشی جداگانه در کشور نروژ وجود دارد که ورود به آن ممنوع است. در این منطقه در سالهای گذشته یک فاجعه زیست محیطی اتفاق افتاده است. بازدید از این منطقه هرگز امکان پذیر نمی‌باشد و امروزه یکی از امن‌ترین پناهگاه ها برای پرندگان محسوب می‌شود. این سرزمین نیز در لیست زیباترین مکان‌های ممنوع جهان قرار دارد.

جاهای ترسناک و دیدنی جهان

جزیره سنتینل شمالی در هند

جزیره سنتینل شمالی در هند

این ساحل در زمان‌های قدیم محل زندگی مردم سنتینلس بوده است و بازدید از آن در ال حاضر ممنوع اعلام شده است. در واقع این جزیره هندی دارای فضایی خوف آور و البته زیبا است. این طور که شواهد نشان می‌دهد در سال ۲۰۰۶ دو ماهی گیر به این منطقه آمده‌اند که کشته شدند. در واقع ورود به این منطقه را از ذهن خود خارج نمایید.

با مکان های ترسناک دنیا آشنا شوید

اتاق ۳۹ کره شمالی

مکان هایی که اجازه ورود به آن را ندارید

کره شمالی به طور کلی در لیست کشورهای محرمانه در جهان قرار دارد. اتاق ۳۹ یک فضای عجیب و غریب در این کشور محسوب می‌شود که در واقع فضایی برای معاملات سلاح و قاچاق بوده است. بازدید از این فضا ممنوع می‌باشد و هیچکس نمی‌تواند وارد آن شود.

 

توریست اپ در این مقاله شما را با مخوف ترین و عجیب ترین مکان هایی که ورود به آنجا ممنوع است آشنا کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *