alexa مکان های دیدنی ساحل عاج
logo

مکان های دیدنی ساحل عاج ، نگین گردشگری آفریقا

مکان های دیدنی ساحل عاج ، نگین گردشگری آفریقا

مکان های دیدنی ساحل عاج ، نگین گردشگری آفریقا

ساحل عاج، یکی از کشورهای آفریقای غربی با مردم فرانسه زبان است. اگرچه تا مدت‌ها، پایتخت آن، آبیجان بود، اما این روزها، یاموسوکرو، به عنوان پایتخت این کشور شناخته می‌شود.  آب و هوای گرمسیری بر این کشور غالب است و دارای قلل مرتفعی مانند قله نیمبا است. توریست اپ در این مقاله، به دنبال یافتن مکان های دیدنی ساحل عاج است و آنچه خواهید خواند نتایج این جستجو است. با ما همسفر شوید.

 کلیسای سنت پاول

مکان های دیدنی ساحل عاج

ساحل عاج دارای سواحل زیبا و همینطور جنگل‌های بارانی بسیار شگفت انگیزی است. یکی از شهرهای بسیار مشهور در ساحل عاج، شهر آبیجان است که در کرانه‌های اقیانوس اطلس قرار گرفته است و به نوبه خود اصلی‌ترین شهر ساحل عاج و مهم‌ترین مکان دیدنی ساحل عاج نیز محسوب می‌شود. یکی از جاذبه‌های بسیار مدرن در این شهر کلیسای سنت پاول است. این کلیسا بر فراز یک صلیب بزرگ قرار دارد.

سبک طراحی این کلیسا به صورت زیگورات و به شکل هرمی است. کلیسای سنت پاول ساحل عاج، دومین کلیسای بزرگ آفریقا است و ظرفیت آن ۳۵۰۰ نفر است. برج این کلیسا در واقع نمادی از سنت پاول است. در طراحی این کلیسا از گنبد بزرگی استفاده شده و داخل آن راهرویی به نام تالار زمزمه با طول ۳۲ متر تعبیه شده است. اگر فردی در نزدیکی دیواره راهروی این تالار زمزمه کند، فرد دیگری این صدا را در سمت دیگر دیوار خواهد شنید.

شهر آبیجان

مکان های دیدنی ساحل عاج شهر آبیجان

ساحل عاج دارای سواحل زیبا و همینطور جنگل‌های بارانی بسیار شگفت انگیزی است. یکی از شهرهای بسیار مشهور در ساحل عاج شهر آبیجان نام دارد که در کرانه‌های اقیانوس اطلس قرار گرفته و به نوبه خود اصلی‌ترین شهر ساحل عاج و از مهم‌ترین مکان‌های دیدنی ساحل عاج نیز محسوب می‌شود.

پارک ملی بانکو

مکان های دیدنی ساح عاج پارک ملی بانکو

از دیگر مکان های دیدنی ساحل عاج پارک ملی بانکو است. این پارک در شهر آبیجان قرار دارد و در آن هر دو نوع گونه جانوری و گیاهی پرورش داده می‌شود. بخش زیادی از این پارک توسط درختان جنگلی گرمسیری اشغال شده‌اند. این پارک، مکان بسیار مناسبی برای پرندگان است. خوشبختانه مسیرهای پیاده‌روی بسیار عالی در این پارک دیده می‌شود و برای پیک‌نیک هم مکان زیبا و روح‌بخشی است. این پارک در واقع نوعی مرکز تفریحی در ساحل عاج شناخته می‌شود.

کلیسای بانوی صلح

مکان های دیدنی ساحل عاج بانوی صلح

کلیسای بانوی صلح از دیگر مکان های دیدنی ساحل عاج محسوب می‌شود که بسیار مشابه کلیسای سنت پیتر در رم ایتالیا طراحی شده است و در بخش‌های مختلف آن شاهد استفاده از سنگ‌های مرمر و همینطور شیشه‌های رنگی فرانسوی هستیم. وسعت این کلیسا بسیار زیاد است، به طوری که ۱۸۰۰۰ نفر گنجایش دارد و به طور دقیق‌تر، گنجایش ۷۰۰۰ صندلی و و ۱۰۰۰ فرد ایستاده را دارد. این کلیسا در مرکز شهر یاموسوکرو واقع شده و بازدید از آن برای تاریخ دوستان قطعاً تجربه جالبی خواهد بود.

پارک ملی تای

مکان دیدنی ساحل عاج و پارک ملی

پارک ملی تای از بزرگترین جنگل‌های بارانی باقی مانده در آفریقای غربی است و به راستی یکی از مکان های دیدنی ساحل عاج محسوب می‌شود که دیدن آن به همه توصیه می‌شود. در این پارک گونه‌های جانوری و همینطور گیاهی بسیار زیادی وجود دارد و تنوع زیستی آن بسیار زیاد است. به طور دقیق‌تر در این پارک در حدود ۱۲ نوع پرنده زندگی می‌کند که شاید هیچ کجای جهان نتوانید این گونه از پرندگان را یافت نمایید.

باغ گیاه شناسی

مکان های دیدنی ساحل عاج و باغ گیاه شناسی

این باغ از دیگر مکان های دیدنی ساحل عاج است که به طور کلی سبب می‌شود گیاهان و حشرات و خزندگان و پستانداران مختلفی را کشف کرده و با آنها آشنا شوید. در این باغ گونه‌های درختان نایابی دیده می‌شود که برای افرادی که علاقمند به زیست محیطی هستند، بسیار دیدنی و شگفت‌انگیز محسوب می‌شود.

شهر زیبای گرند لاهو

نقاط دیدنی ساحل عاج

شهر لاهو در لیست زیباترین مکان های دیدنی ساحل عاج قرار دارد و پس از ورود به این شهر هیچ مکانی جالب‌تر از پارک ملی assagny نیست. در این پارک حیوانات دوست داشتنی زیادی زندگی می‌کنند و به طور کلی فیل و بوفالو و … در آن دیده می‌شود. بخش جالبی از پارک دارای کافه و رستوران‌های بسیار خاصی است و این روند سبب می‌شود که بتوانید از غذاهای بین‌المللی و بسیار خوش‌طعم تجربه کرده و لذت ببرید. افرادی که قصد بازدید از جاذبه‌های گردشگری ساحل عاج دارند بهتر است یک دوربین عکاسی با خود به همراه داشته باشند.

شهر یاموسوکرو

جاهای دیدنی ساحل عاج

این شهر به نوبه خود یکی از بهترین مکان های دیدنی ساحل عاج محسوب می‌شود و مرکز اداری و سیاسی این کشور است. گردشگرانی که این شهر را برای بازدید انتخاب می‌کنند، تجربه شیرینی از سفر خود دارند. آب و هوای این شهر گرمسیری است و میزان بارندگی در آن کم بوده و بهترین فصل سفر نیز بین ماه‌های اکتبر تا مارس اعلام شده است.
یاموسوکرو از شهرهای تجاری در ساحل عاج محسوب می‌شود، معماری منحصربه فرد آن در ذهن‌ها نقش بسته است. در واقع معماری به کار رفته در این شهر آثار به یاد مانده از فرانسه است.

در حومه این شهر فضاهای کوهستانی بسیار جذابی دیده می‌شود که به نوبه خود بسیار روح نواز است. بازدید از مسجد اعظم که در قلب این شهر قرار دارد به نوبه خود می‌تواند برگی جدیدی از سفر شما محسوب شود. این مسجد محلی برای عبادت و همینطور بازدید از معماری‌های اسلامی- آفریقایی بی‌نظیر است که در آن به کار رفته است. شک نکنید در بین انواع مکان های دیدنی ساحل عاج بازدید از این مسجد ارزشمند است. کاخ ریاست جمهوری در این کشور قرار دارد که بازدید از بخش‌های داخلی آن ممنوع است اما می‌توانید از فضای سرسبز آن استفاده کنید و به نوبه خود یکی از مهمترین مکان های دیدنی ساحل عاج محسوب می‌شود. در واقع دور این کاخ، دریاچه‌هایی از کروکودیل‌ها وجود دارد که به نوبه خود توانسته‌اند برای تیم‌های مستندساز بسیار ارزشمند باشند. این کاخ در ۶ طبقه طراحی شده است.

شکم گردی در ساحل عاج

جاهای دیدنی ساحل عاج

یکی از تفریحات بسیار مهم در ساحل عاج تست غذاهای محلی آن است که قطعاً در حین بازدید از مکان های دیدنی ساحل عاج نباید از آن غافل شوید. ادویه‌های تند و همینطور سبزیجات و ماهی و مرغ و گوشت‌های چرب و خوش طعم بخشی از مواد اولیه ثابت در تمامی غذاهای ساحل عاج می‌باشد. در واقع در منوی غذایی مردم این کشور غذاهای لبنانی و سوری و فرانسوی و البته ترکیبی از این موارد بسیار دیده می‌شود. بسیاری از رستوران‌ها در کشور ساحل عاج غذاهای سنتی سرو می‌کنند. این رستوران‌ها بیشتر در فضای باز قرار دارد و خوراک ران قورباغه یکی از غذاهای بسیار خوش طعم محسوب می‌شود.

در شهرهای مختلف ساحل عاج شاهد غذاهای خیابانی متنوعی هستیم، یکی از این غذاها آلکو نام دارد که در واقع ترکیبی از موز سرخ شده و پیاز است است! این غذا با کره بادام زمینی سرو می‌شود و طعم بسیار ویژه و خاصی دارد. به طور کلی در ساحل عاج کافه‌هایی که صرفاً به فروش نوشیدنی بپردازند محدود است، اما به طور کلی نوشیدنی‌هایی که در این کشور وجود دارد بر پایه میوه و همینطور ادویه جات مختلف به خصوص زنجبیل است. نوشیدنی‌های دست‌ساز بسیار در ساحل عاج دیده می‌شود و محبوبیت خاصی دارد.

تفریحات جالب در ساحل عاج

مکان های دیدنی ساحل عاج

به طور کلی یکی از مهمترین تفریحات در این کشور خرید سوغاتی است! افرادی که قصد دارند برای عزیزان خود سوغاتی خریداری نمایند، به سراغ شهر یاموسوکرو می‌روند. این شهر به نوبه خود در کسب و کارهای مختلف توانسته رتبه خوبی را کسب نماید و قادر به تولید انواع لباس و مبلمان و جواهرات مختلف است. در این شهر خرید صنایع دستی با قیمت‌های مختلف و البته مناسب سبب شده است که یکی از بهترین تفریحات محسوب شده و از همین‌رو، بانوان از این بخش سفر بسیار لذت می‌برند.

توریست اپ در این مقاله تلاش کرد اطلاعات مناسبی از مکان های دیدنی ساحل عاج ارائه دهد. اما این مقاله به روی همه شما مردمان اهل سفر گشوده شده تا اطلاعات و نظرات خود را در آن ارائه دهید.

منبع: www.lonelyplanet.com

مطالب مرتبط

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *