alexa 10 نکته ضروری ای که قبل از سفر به آذربایجان باید بدانید|توریست اپ
logo

۱۰ نکته ضروری ای که قبل از سفر به آذربایجان باید بدانید

۱۰ نکته ضروری ای که قبل از سفر به آذربایجان باید بدانید

۱۰ نکته ضروری ای که قبل از سفر به آذربایجان باید بدانید

هر کشوری قواعد و قانون های خود را دارد و زمانی که تصمیم می گیرید به این کشورها سفر کنید، موظف به رعایت این قوانین هستید. علاوه بر آن هر کشوری آداب و رسوم خود را دارد و دانستن این آداب و رسوم نیز از طرف فرد گردشگر تا حد زیادی ضروری است. در این مقاله تلاش شده است تعدادی از قوانین ورود و سفر به آذربایجان بررسی شود. بنابراین می توانید با توریست اپ در این مقاله همراه باشید.

همچنین میتوانید با مطالعه مقالات غذاهای آذربایجان ، جاهای دیدنی آذربایجان ،  مراکز خرید باکو و سوغات آذربایجان و باکو اطلاعات بیشتری راجع به کشور آذربایجان به دست آورید.

 

داروهای ممنوعه:

نکات-سفر-به-آذربایجان-توریست-اپ (۲)

 

در سال های اخیر، کشور آذربایجان استفاده برخی داروها را ممنوع کرده است. پس به همراه داشتن چنین داروهایی، که اغلب از دسته داروهای کدئین دار هستند، مجازات سنگینی را به همراه دارد. بنابراین در صورت نیاز به مصرف چنین داروهایی، نسخه دارو را نیز با خود به همراه داشته باشید.


مواد مخدر:

نکات-سفر-به-آذربایجان-توریست-اپ

 

کشور آذربایجان نسبت به همراه داشتن و مصرف مواد مخدر حساسیت بالایی دارد و در صورت مشاهده داروهای روان گردان، مانند آلفا پیرولیدینووالروفن، متوکستامین، پارامتوکستامین، پارامتیل و متیلامینورکس، زندان یا هزینه سنگین مالی در نظر گرفته است. بهتر است بدانید چمدان و لوازم شما در فرودگاه آذربایجان توسط پلیس و سگ های تشخیص مواد مخدر چک خواهد شد.


ویزا:

نکات-سفر-به-آذربایجان-توریست-اپ (۴)

 

برای عزیمت و سفر به جمهوری آذربایجان نیازمند دریافت ویزا هستید و می توانید ویزای مورد نظر را به صورت الکترونیکی اخذ نمایید.لازم به یاداوری است که اگر برای سفر به آذربایجان عجله دارید ویزای الکترونیکی در مدت ۳ روزه آماده خواهد شد و در صورت عدم امکان تهیه ویزای الکترونیکی می توانید به سفارت این کشور در تهران مراجعه کنید.


مدت اعتبار ویزا:

نکات-سفر-به-آذربایجان-توریست-اپ (۳)

 

مدت اعتبار ویزای توریستی جمهوری آذربایجان، نهایت ۳۰ روز است. به یاد داشته باشید اگر از ویزای شما ۱۰ روز گذشته باشد و شما راهی این سفر نشده باشید، ویزای شما ۲۰ روزه محاسبه خواهد شد. بنابراین، بهتر است مطمئن شوید که در زمان معین از آذربایجان خارج شده اید، در غیر این صورت جریمه خواهید شد.


ویزای نخجوان:

نکات-سفر-به-آذربایجان-توریست-اپ (۵)

 

این روزها نخجوان به دلیل نزدیکی به ایران و ارزان بودن تورهایش به یکی از جاذبه های گردشگری تبدیل شده است. اما چون در خاک آذربایجان قرار دارد و جمهوری خود مختار محسوب می شود، باید ویزای آن را تهیه کنید. یکی از راحت ترین راه های دریافت ویزای نخجوان، فرودگاه آذربایجان است که امتیاز ویژه دریافت ویزای ۱۵ روزه یکبار ورود جمهوری نخجوان را به محض ورود در اختیار شهروندان ایرانی قرار می دهند. نکته قابل توجه این است که در پایانه‌های مرزی جلفا و پلدشت برای گردشگرانی که از راه زمینی به نخجوان سفر می کنند، ویزا صادر می شود.


اشیای گران قیمت:

نکات-سفر-به-آذربایجان-توریست-اپ (۶)

 

جمهوری آذربایجان در خصوص ورود و خروج برخی اشیا حساس بوده و برای آنها قوانینی تعیین کرده است. از این اشیا می توان زیورآلات گرانبها مانند الماس، مروارید، طلا، نقره و خز و پشم را نام برد که در صورت مشاهده جریمه سنگینی را در پی خواهد داشت.


آثار باستانی و فرهنگی:

نکات-سفر-به-آذربایجان-توریست-اپ (۷)

 

اگر به عنوان سوغاتی، عتیقه یا آثار باستانی این کشور را خریداری کرده اید، باید مطمئن شوید که تاییدیه وزارت فرهنگ آذربایجان را نیز دریافت کنید. هنگام حمل اینگونه وسایل در فرودگاه از شما اجازه خروج آنها را از سوی وزارت فرهنگ می خواهند.


نوشیدنی الکلی:

نکات-سفر-به-آذربایجان-توریست-اپ (۸)

 

هر کشوری برای خود در زمینه نوشیدنی ها، قوانین و مقررات خاص خود را دارد. حد مجازی که می توانید در این کشور با خود نوشیدنی های الکلی به همراه داشته باشید، سه لیتر است و بیش از این مقدار، همراه با جریمه و مجازات خواهد بود.


قوانین ارزی:

آذربایجان-باکو-توریست-اپ

 

برای سفر به جمهوری آذربایجان می توانید حداکثر ۱۰ هزار دلار یا معادل ارزی آن را همراه داشته باشید. اگر قصد دارید مبالغ بیشتری با خود به همراه داشته باشید، باید میزان ارز همراه خود را به ثبت برسانید. برای اینکار، باید به بانک مستقر در مرز یا فرودگاه مراجعه کنید.


لغو ویزای ایران:

نکات-سفر-به-آذربایجان-توریست-اپ (۹)

 

جالب است بدانید افراد مستقر در جمهوری آذربایجان می توانند بدون ویزا به ایران سفر کنند. اما ایرانی ها، برای ورود به کشور جمهوری آذربایجان نیازمند تهیه ویزا هستند.

 

زمانی که به کشور آذربایجان سفر کنید و چند روزی مهمان این کشور باشید، نکات متفاوتی از فرهنگ و قوانین آنها را تجربه خواهید کرد. نکاتی که دیدگاه تان را به کشورهای مختلف جهان تغییر خواهد داد و به شما می آموزد که در کنار همه تفاوت های فرهنگی که وجود دارد، اما انسانیت بدون هیچ مرزی راه خود را می یابد.

/

۱۰ نکته ضروری ای که قبل از سفر به آذربایجان باید بدانید

۱۰ نکته ضروری ای که قبل از سفر به آذربایجان باید بدانید

۱۰ نکته ضروری ای که قبل از سفر به آذربایجان باید بدانید

۱۰ نکته ضروری ای که قبل از سفر به آذربایجان باید بدانید

سفر به آذربایجان | سفر به آذربایجان

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *