alexa هزینه سفر و راه حل های کاربردی برای کاهش آن | توریست اپ ( مترجم همراه )
logo

هزینه سفر و راه حل کاربردی برای کاهش آن

هزینه سفر و راه حل کاربردی برای کاهش آن

هزینه سفر و راه حل کاربردی برای کاهش آن

سفر کردن در دنیای امروز، توجه و علاقه مردم به سرگرمی ها و تفریحات افزایش یافته است. احتمالا یکی از دلایل این افزایش علاقه،  بالا رفتن میزان استرس و فشار کاری، دور شدن انسان ها از طبیعت و ماشینی تر شدن زندگی ها است. از طرفی، ماشینی شدن زندگی ها، فراغت و زمان کافی را برای سفر کردن فراهم کرده است. اما سفر کردن در کنار فواید مختلفی که دارد، با دشواری هایی نیز روبرو است. یکی از مهمترین موانع سفر کردن، تامین هزینه سفر است و موضوعی است که در طول سفر هم ذهن شما را درگیر می کند و بسیاری از اعمال شما را تحت تاثیر قرار می دهد.

اما احتمالا تعجب خواهید کرد اگر بدانید، امروزه، بسیاری از افراد در رده های سنی مختلف، به صورت فردی و گروهی و با کمترین هزینه، به نقاط مختلف این کره خاکی، اما پر رمز و راز و شگفت انگیز سفر می کنند. در این مقاله تلاش شده است، تعدادی از روش هایی که علاقمندان سفر، برای کاهش هزینه سفر خود استفاده می کنند، آورده شود تا شما هم بتوانید هزینه های سفر خود را بهتر مدیریت کنید.

 


راه اول: برای سفر هایی که در پیش دارید، پس انداز کنید.

کاهش-هزینه-سفر-توریست-اپ

برای سفر هایی که در پیش دارید، پس انداز کنید اگر سفر کردن یکی از اولویت های شما در زندگی باشد، باید برای آن پس انداز کنید تا هزینه های سفرتان کاهش یابد. به عبارتی دیگر آیا شما حاضرید، از بسیاری از هزینه های خود مانند هزینه خرید تزئینات خانه، وسایل الکترونیکی، لباس و مانند آن صرف نظر کنید تا بتوانید پس انداز بیشتری برای سفرهای خود فراهم کنید؟ سفر کردن نیازمند بودجه مالی است که شما می توانید با پس اندازهای مناسب، امکان سفرهای رویایی خود را فراهم آورید. جالب است بدانید بسیاری از افرادی که سفرهای طولانی مدت و حتی دور دنیا داشته اند، توجه ویژه ای به پس انداز کردن دارند

بیان یک تجربه شخصی:

کم-کردن-هزینه-های-سفر-توریست-اپ

متیو کپنس معروف به مت کوله گرد که توانسته در اولین سفر خود، به دور دنیا سفر کند،

می گوید او از بسیاری از هزینه های جانبی خود، خودداری کرده تا بتواند سفر کند و این روشی است که همواره آن را اجرا می کند.

 


 

راه دوم: حمل و نقل کم هزینه تر پیدا کنید.

حمل-و-نقل-کم-هزینه-در-سفر-توریست-اپ

اگرچه به قول شاعر، از همان زمان که قصد مسافرت رفتن می کنید، شما مسافر محسوب می شوید، اما باید برای حمل و نقل خود به مقصد مورد نظر، باید برنامه مناسبی بچینید. مسلما یکی از آسان ترین راه ها و سریعترین راه ها برای رسیدن به مقاصد با مسافت های طولانی، هواپیما و مسافرت های هوایی است که معمولا و به ویژه در ایران، هزینه های بالایی دارند. در این مرحله چندین راه حل می تواند وجود داشته باشد.

 • به دنبال پروازهای چارتری و لحظه آخری باشید

هزینه-سفر-و-حمل-و-نقل-ارزان-برای-کاهش-آن-توریست-اپ۳

 • استفاده از حمل و نقل ریلی و حتی حمل و نقل عمومی با اتوبوس هم می توانند گزینه مناسبی باشند، البته اگر زمان شما به اندازه کافی باشد.
 • راه حل دیگری که برای اینکار وجود دارد و امروزه تا حدی هم در ایران متداول شده است، هیچ هایک کردن است. روشی که ابتدا در آمریکا و توسط هیپی های آمریکای مورد استفاده قرار گرفت. در این روش، شما باید به اندازه کافی ماجراجو باشید. به کمک هیچ هایک، شما یک حمل و نقل کاملا ارزان را تجربه خواهید کرد. چرا که از رانندگان بین شهری که می توانند خودروهای شخصی، و ماشین های سنگین باشد، درخواست می کنید که در مسیر حرکت خود، شما را هم تا مقصدی برسانند. البته برای این روش باید تجربه کافی داشته باشید.

حمل-و-نقل-کم-هزینه-در-سفر-توریست-اپ۲

 • در شهر و یا کشور مقصد هم می توانید از وسایل حمل و نقل عمومی ارزان مانند مترو و اتوبوس استفاده کنید. برای اینکار  میتوانید کارت های مخصوص حمل و نقل درون شهری را تهیه کنید، تا هر بار از پرداخت هزینه جداگانه خودداری کنید و هزینه سفر شما کاهش یابد.

 


 

راه حل سوم: اقامتگاه های ارزان پیدا کنید.

هزینه-سفر-اقامتگاه-ارزان-توریست-اپ

همگی ما سکونت در هتل های چند ستاره و لوکس را می پسندیم و احتمالا تصویر رویایی از اتاق های هتلی در ذهن داریم که زمین آن به زیر دریا باز می شود. اما هزینه های چنین اقامتگاه هایی هم به اندازه این رویاهای شیرین، بسیار بالاست. پس اگر بخواهیم به صورت واقع بینانه تری به بحث اسکان در سفر بپردازیم، می توانیم به مهمان خانه ها، هاستل ها و خانه های محلی سری بزنیم. حتی انواع هاستل ها وجود دارد که هزینه های آنها بین یک تا چند دلار در شب متغیر است. و اقامت در خانه های محلی به شما کمک می کند با فرهنگ آن منطقه راحت تر آشنا شوید و حتی شاید توانستید برای خود یک لیدر محلی به دست آورید و سوال های اساسی خود را در مورد بهترین مراکز خرید و یا مناطق دیدنی از آنها بپرسید.

اما راه حل دیگری هم وجود دارد که بیشتر علاقمندان به طبیعت، مایل به انجام دادن آن هستند و هزینه ی سفر را پایین می آورد. چادر زدن در دل طبیعت و نظاره کردن آسمان شب. این راه، می تواند کم هزینه ترین وضعیت اقامتی را برای شما فراهم کند.

هزینه-سفر-اقامتگاه-ارزان-توریست-اپ۲


 

راه حل چهارم: هزینه های خورد و خوراک خود را چگونه مدیریت کنیم

هزینه-سفر-و-هزینه-های-خوراک-توریست-اپ

یکی از لذت ها سفر، کشف انواع غذاهای محلی شهرها و کشورهای مختلف است. برای این منظور شما باید بتوانید از پس هزینه های رستوران ها بربیایید.

اگر گشت و گذار مناسبی در شهر داشته باشید، حتما می توانید این رستوران های ارزان قیمت تر و البته سالم را بیابید. حتی بسیاری از مردم محلی، به صورت دستفروش، انواع غذاهای محلی را با قیمت مناسب تر عرضه می کنند و حتی شما می توانید فرایند تولید آن غذاها را به این ترتیب از نزدیک مشاهده کنید.
اما امروزه راه های خلاقانه تری به وجود آمده است. برای مثال در بسیاری از شهرهای ایران، سیستم تخفیف رستوران ها، فراهم آمده است که از آنها می توان به نت برگ و تخفیفان اشاره کرد که هزینه سفر را تا حد چشمگیری کم می کند.

یکی از راه های دیگر، خرید مواد غذایی اولیه غذا و تهیه کردن آن در محل اقامت می باشد. به این ترتیب، میتوانید یک غذای خانگی میل کنید که کاملا به امنیت و سالم بودن آن، اطمینان دارید.

یک تجربه شخصی: یکی از افرادی که توانسته بود، در طی ۵ سال، بسیاری از بخش های کره زمین و حتی ایران را سفر کند، از خوردن نان و پنیر در بعضی از روزها، یاد می کند.

 


 

راه حل پنجم: گروهی سفر کنید

هزینه-سفر-و-گروهی-سفر-کردن-برای-کاهش-آن-توریست-اپ

سفر گروهی کمک می کند هزینه های سفر خود را با همدیگر سهیم شوید و به این ترتیب، هزینه حمل و نقل و حتی استفاده از خانه های محلی و تهیه غذا، برای شما بسیار کمتر خواهد بود. از طرفی سفر گروهی کمک می کند شما تنها سفر نکنید، از زندگی گروهی، تجربه های فراوان کسب کنید و لحاظات شاد و فرح بخش بیشتری تجربه کنید.

 


 

راه حل ششم: کار در سفر

هزینه-سفر-و-کار-کردن-برای-کاهش-آن-توریست-اپ

آیا تا به حال، به کار در سفر فکر کرده‌اید؟ آیا می‌دانید بسیاری از افرادی که دور دنیا را می‌گردند، با درآمدزایی در سفر، توانسته‌اند رویای ماجراجویی‌های خود را تحقق بخشند؟ حال با این تفاسیر جالب است بدانید در کشورهایی به جز ایران، شما می توانید به کار مشغول شوید و برای کارهایی که انجام می دهید، پول دریافت کنید و یا اقامت و حمل و نقل رایگان را تجربه کنید. تعدادی از این کارها در اینجا فهرست شده اند:

 • شغل انجام کارهای خانه که بیشتر مناسب خانم هاست. در این شغل شما میتوانید کارهای خانه مانند غذا پختن، مراقبت از بچه ها و یا تمیز کردن خانه را انجام دهید و در مقابل حقوقی را دریافت کنید.
 • کارمند بار: فردی که نوشیدنی های بار رو برای مشتریان آماده کند.
 • کارمند هاستل:در هاستل ها شما می توانید کارهایی مانند تمیز کردن هاستل، آشپزی و مانند آن را انجام دهید و در مقابل، از خدمات آن به صورت رایگان استفاده کنید.
 • پیشخدمتی در انواع رستوران ها و کافه ها
 • انجام کارهای مختلف کشاورزی (کاری که به میزان زیادی در استرالیا و نیوزلند، متداول است)
 • مدرس شیرجه که البته برای اینکار شما نیاز دارید که مداراک مورد نیاز ر به همراه داشته باشید
 • راهنمای تور و گردشگری
 • کارمند کازینو
 • کارگر فصلی در استراحتگاه های اسکی
 • کارگر قایقرانی
 • انجام کارهای هنری مانند نواختن موسیقی، عکاسی و فروش عکس ها، ساخت و فروش صنایع دستی است.

البته توجه داشته باشید که این کارها، فقط موقتی هستند و شما قرار نیست برای همیشه این کارها را انجام دهید و از طرفی توقع نداشته باشید که همواره بتوانید حقوق کامل و زیادی را به ازای انجام این کارها دریافت کنید. این کارها در حقیقت کارهایی هستند که می توانند نیاز لحظه ای شما را به پول، غذا، اقامتگاه و حمل و نقل برآورده کنند و هزینه سفر شما را پایین بیاورد.

 


 

راه حل هفتم: استفاده از تفریحات ارزان و یا رایگان در سفر

هزینه-سفر-و-تفریحات-ارزان-برای-کاهش-آن-توریست-اپ

به عنوان مثال، اگر شما یک تیوپ بدون باد داشته باشید، به راحتی می توانید در محیط های آبی، آن را باد کرده و از موج سواری به کمک آن لذت ببرید.

تفریحاتی مانند اسنورکلینگ (تماشای زیر آب در نواحی ساحلی) می تواند از دسته تفریحات ارزان باشد که هزینه سفر را پایین می آورد.

کوهنوردی از مناطقی که دارای کوه ها هستند، از دسته تفریحات ارزان محسوب می شود که در آن فقط شما نیاز به کفش های مناسب و کوله مطمئن هستید. اگر قصد چنین کاری دارید، راه های مختلفی برای خرید وسایل کوهنوردی ارزان و مناسب وجود دارد. یکی از این راه ها، خرید از فروشگاه هایی است که وسایل کوهنوردی را به صورت دست دوم عرضه می کنند.

هزینه-سفر-و-تفریحات-ارزان-برای-کاهش-آن-توریست-اپ۲

هزینه سفر و راه حل های کاربردی برای کاهش آن

اگر قصد بازدید از موزه ها و یا مکان های تاریخی شهر و یا حتی بعضی از پارک ها را دارید که باید هزینه ای برای آن بپردازید، می توانید منتظر روزهایی باشید که به طور کلی در آن شهرها و کشورها، بلیطها به صورت نیمه قیمت عرضه می شوند.

پیاده روی، می تواند یکی از راه های ارزان حمل و نقل و همچنین گشت و گذار در شهرهای مختلف، به خصوص شهرهای هنری مثل ایتالیا باشد.

هزینه-سفر-و-تفریحات-ارزان-برای-کاهش-آن-توریست-اپ۴

علاوه بر آن، هر شهری دارای تعدادی تفریحات رایگان است که با مطالعه در مورد آن شهر و یا پرس جو از مردم محلی آن می توانید از آنها با خبر شوید.

رایگان ترین تفریحی که می تواند بسیار لذت بخش باشد و هزینه سفر را کم کند، لذت بردن از باد و باران، شنا در دریا، هم زدن شن های ساحل و حتی شن های بیابان باشد.

در آخر توصیه ما این است که اگر قصد سفر کردن دارید، به اندازه کافی در مورد مقصد سفر مطالعه کنید و پیش بینی های لازم و تمهیدات لازم را انجام دهید. همین که قصد سفر کنید، خلاقیت های زیادی در ذهن شما ایجاد خواده شد تا بتوانید سفر خوب و کم دغدغه ای را تجربه کنید.

هزینه-سفر-و-تفریحات-ارزان-برای-کاهش-آن-توریست-اپ۵

توجه: دیگر نیازی به یادگیری زبان های مختلف جهان در سفر نیست، تنها کافیست اپلیکیشن توریست اپ را از اینجا دریافت کرده تا به راحتی به همه زبان های دنیا در سفرتان مسلط شوید.

/

 

هزینه سفر و راه حل های کاربردی برای کاهش آن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6
دیدگاه

 1. شهاب خالقی گفت:

  گروهی سفر کردن واقعا راه عالیه برای کاهش هزینه ها. یادمه زمانی که ما به یک سفر گروهی سمت ابوزیدآباد رفته بودیم، خونه ای که برای یک شب اجاره کردیم، گرون بود، اما با تقسیم بر تعدادمون، واقعا مناسب می شد.
  تازه مشکلات رو هم با همفکری هم هندل می کنید

 2. سمیه فرزان منش گفت:

  من هیچهایک کردم. یادمه اولین بار در مسیر رفتن به اصفهان، تو جاده قم با دوتا از دوستای دخترم، برای ماشین های گذری ایستادم. در حالی که هیچ ایده ای نسبت به این نوع سبک از سفر نداشتم و دوستم که با این روش زیاد سفر کرده بود، همه کارها رو انجام داد. اولین ماشینی که سوار شدیم، ماشین یک استاد دانشگاه بود. انقد از این سبک سفر خوشش اومد که دوست داشت خودش هم این روش رو شروع کنه.
  البته باید حواستون به اندازه کافی جمع هم باشه.

 3. هژیر. ن گفت:

  من عاشق پیاده روی توی سفرم. اینکار کمک میکنه شهر جدیدی که توش وارد شدم رو بهتر بشناسم و چون کوله همیشه همراهم، ادمای محلی متوجه می شن که من مسافرم و در بیشتر موارد میتونم باهاشون حرف بزنم و ازشون یاد بگیرم

 4. سارا افتخار گفت:

  من و همسرم، دوره ای که فرصت مطالعاتی بودیم، با دوچرخه بیشتر کشورای اروپایی رو رکاب زدیم. دوچرخه هم راهیه برای کاهش هزینه های حمل و نقل

  • نصیری گفت:

   خانم افتخار، بسیار ممنون از اینکه ایده جالبتون رو برای کاهش هزینه ها با ما اشتراک گذاشتید. بعله حق با شماست و اصلا یک نوع ویژه ای از سفر به نام سفر با دوچرخه هم وجود داره که باید در مقاله مفصلی در موردش صحبت کرد. ممنون از یاداوریتون در مورد این روش.

 5. علی طهماسبی گفت:

  من تفریح ارزان رو در سفر به کویر تجربه کردم. ما از روی تپه های شنی قل میخوریم و پایین می اومدیم و دوستامون از ما فیلم می گرفتن. البته خیلی سرگیجه داشت. اما حس و حال عجیب خوبی بود.