alexa هزینه های سفر به روسیه و مسکو | توریست اپ (مترجم صوتی همراه)
logo

هزینه های سفر به روسیه و مسکو

هزینه های سفر به روسیه و مسکو

هزینه های سفر به روسیه و مسکو

تصمیم گرفته‌اید که سفر کنید و حتی مقصد خود را مشخص کرده‌اید! سفر به کشور پهناور روسیه، سرزمین خرس‌های گریزلی، سیبری و مردمان قد بلند و بور. اما نیاز دارید تا هزینه‌های خود را مدیریت کنید (با وجود خرید سوغات روسیه )و مقدار مشخصی را برای آن برآورد کنید. برای برآورد این هزینه‌ها، چه مواردی مهم هستند؟ هزینه های سفر به روسیه مربوط به تهیه بلیط هواپیما یا حمل و نقل زمینی، بلیط‌های حمل و نقل درون شهری، هزینه خورد و خوراک و اقامت، و حتی خریدهایی است که در طول سفر باید انجام شود. بیایید همه این موارد را با همدیگر بررسی کنیم و به نتیجه مشخصی برسیم.

ارزیابی هزینه های سفر به روسیه و مسکو

 

اولین هزینه:

هزینه تهیه پاسپورت، ویزا و هزینه عوارض خروج از کشور

هزینه های سفر به روسیه-توریست اپ (۴)

اگر پاسپورت شما به مدت شش ماه اعتبار داشته باشد، شما نیازی به تمدید پاسپورت ندارید، اما اگر اعتبار پاسپورت کمتر از شش ماه باشد و یا آنکه اصلا تاکنون پاسپورتی تهیه نکرده‌اید، باید بدانید برای تهیه پاسپورت یا ویزای روسیه ، باید به مراکز پلیس+ ۱۰ مراجعه کنید که شرایط آن به شکل زیر است.

+ فتوکپی از مدارک هویتی به همراه اصل مدارک (شناسنامه و کارت ملی)

+ یک عکس۶˟۴ رنگی که باید هزینه آن را در مناطق مختلف، بین ۲۰ تا ۳۰ هزارتومان در نظر بگیرید

+ مبلغ ۱۰۰٫۰۰۰ تومان+ ۱۰۰۰ (هزینه اخذ شناسه گذرنامه) + ۳٫۷۵۰+ ۳۶٫۵۰۰ (هزینه پست و خدمات پلیس)

به این نکته توجه داشته باشید که فردی که می‌خواهد گذرنامه دریافت کند، باید خود در مرکز پلیس+۱۰ حضور داشته باشد.

ارزیابی هزینه های سفر به روسیه و مسکو

 

عوارض خروج از کشور در سال ۹۷

هزینه های سفر به روسیه-توریست اپ

  • برای افرادی که برای اولین بار در سال ۹۷ از کشور خارج می‌شوند، مبلغ ۲۲۰٫۰۰۰ تومان پرداخت عوارض ضروری است
  • افرادی که برای بار دوم از کشور خارج می‌شوند، ۳۳۰٫۰۰۰ تومان
  • افرادی که برای بار سوم و بارهای بعدی از کشور خارج می‌شوند، این مبلغ به ۴۴۰٫۰۰۰ تومان تغییر می‌کند.
  • برای پرداخت عوارض خروج از کشور، قبل از سفر، به آدرس زیر رفته و به صورت الکترونیکی عوارض را پرداخت کنید.

www.lpayment.sadadpsp.ir

ارزیابی هزینه های سفر به روسیه و مسکو

 

هزینه ویزای روسیه

بسته به شرایطی که دارید و نوع سفری که می‌خواهید بگذرانید، می‌توانید ویزای ۱۴ روزه و یا یک ماهه دریافت کنید. اما برای تهیه ویزای روسیه، شرایطی مورد نیاز است که تعدادی از آنها را در اینجا می‌آوریم:

اگر ویزای یک ماهه می‌خواهید، باید بلیط رفت و برگشت، و رزرو هتل و یا اقامتگاهی که حداقل به مدت ۲۰ روز در آنجا اسکان دارید را نیز ارائه دهید.

برای ورود به روسیه، حتما باید از پایتخت آن، شهر مسکو، وارد شوید. اما برای خروج، شهرهای دیگر روسیه نیز این اجازه را می دهند. البته میتونید از شهر سوچی روسیه هم وارد کشور روسیه بشید. سوچی یکی از شهرهای روسیه است که در یکی از فدرال های روسیه قرار گرفته و به عنوان مروارید سیاه دریای سیاه شناخته می شود.

اگر ویزای ۱۴ روزه سیاحتی (گردشگری) می‌گیرید، رزرو هتل و پرواز باید انجام شده باشد. اگر مدت اقامت شما بر طبق آنچه که برای هتل و یا اقامتگاه خود رزرو کرده‌اید، کمتر از ۱۴ روز باشد، به اندازه رزرو هتل شما، ویزا صادر خواهد شد.

اگر به قصد تمدید ویزای خود باشید، باید خاک روسیه را ترک کنید تا بتوانید دوباره درخواست ویزا بدهید.

قیمت ویزای روسیه، یک عدد قطعی ندارد، چرا که بر حسب مدت ویزا، قیمت ارز و مدت انتظار برای ویزا، قیمت‌های آن تفاوت می‌کند. به عنوان مثال این هزینه برای یک ویزای توریستی عادی ۱۴ زوزه، حدود ۳۷۰ هزار تومان، در وضعیت فوری ۱۴ روزه، ۵۸۰ هزار تومان و عادی یک ماهه، ۴۳۰ هزار تومان خواهد بود.

ارزیابی هزینه های سفر به روسیه و مسکو

 

هزینه‌های بعدی: حمل و نقل به روسیه

هزینه های سفر به روسیه-توریست اپ (۳)

ابتدا در نظر بگیریم با چه روشی می‌خواهیم به روسیه سفر کنیم. به طور معمول به دو روش می‌توان به کشور روسیه سفر کرد؛ در روش اول از مرزهای زمینی ایران خود را به کشورهای همجوار مانند گرجستان برسانید و از آنجا به روش دریایی و یا زمینی به روسیه سفر کنید و در روش دوم، می‌توان به صورت مستقیم و با یک بلیط هواپیما خود را به روسیه رساند.

پس در هر دو حالت باید هزینه های جاری را از سازمان‌های مربوطه جویا شد. چرا که همانطور که می‌دانید، قیمت‌ها با نوسان قیمت ارز، به میزان زیادی تغییر می‌کند. بسته به اینکه چه نوع پروازی انتخاب کنید، تغییر خواهد کرد. برای مثال، قیمت کنونی بلیط رفت به شهر مسکو، بین ۸۰۰٫۰۰۰ تا ۲۰۰۰٫۰۰۰ تومان فرق می‌کند.

اگر مشتاق سفر زمینی هستید، باید زمان بیشتری برای این سفر در نظر بگیرید، چرا که سفر با اتومبیل شخصی و یا اتوبوس، زمان بیشتری از شما خواهد گرفت.

ارزیابی هزینه های سفر به روسیه و مسکو

 

برای رفتن به روسیه به روش زمینی دو روش اصلی وجود دارد

  • مسیر اول: از تهران به باکو بروید و از آنجا به مسکو
  • مسیر دوم: از تهران به آنکارا و بعد استانبول و بخارست و از آنجا به مسکو

به این ترتیب، باید در این سفر زمینی، هزینه‌‌های اتوبوس‌های مربوطه را برای روز موعود از پایانه‌های مسافربری جویا شوید.

هزینه های سفر به روسیه هزینه های سفر به مسکو | هزینه سفر به روسیه | هزینه سفر به مسکو

 

هزینه سوم:

هزینه‌های حمل و نقل درون شهری و هزینه اسکان

نکته اول آن است که ابتدا شما باید ارز رایج کشور روسیه را به همراه داشته باشید و ارز رایج روسیه روبل است و قیمت آن در حال حاضر، ۱.۰۲۰ تومان است.

بهتر است در ایران دلار تهیه کنید و در صرافی‌های روسیه، آن را تبدیل به روبل کنید.

 

حمل و نقل

گرچه در مورد حمل و نقل، مقاله‌های مختلفی در توریست‌اپ مثل هزینه حمل نقل روسیه وجود دارد و شما می‌توانید به آنها مراجعه کنید، اما به طور کلی، نکات آن، بیان می‌شود:

در روسیه تا آنجا که می‌توانید از مترو استفاده کنید. اینکار دو مزیت دارد. مترو روسیه بسیار وسیع و زیبا است و هزینه‌های آن، مقرون به صرفه است و دوم آنکه در زمان، به میزان زیادی صرفه جویی خواهید کرد.

اگر به هر دلیلی، تمایل داشتید از تاکسی‌ها استفاده کنید، فقط از تاکسی‌های معتبر استفاده کنید.

تخمینی از میزان حمل و نقل درون شهری داشته باشید و متناسب با آن، بلیط‌های ۱۰ سفره، ۵۰ سفره و یا بیشتر تهیه کنید که لیست قیمت‌های آن، در مقاله هزینه حمل و نقل روسیه، ارائه شده است.

 

هزینه‌های اسکان

هزینه های سفر به روسیه-توریست اپ (۲)

برای اسکان، با توجه به بودجه‌ای که دارید، هتل و یا هاستل را انتخاب کنید. هتل‌ها همواره قیمت بالاتری دارند.

پس اگر به دنبال تهیه هاستل هستید، می توانید لیست آنها را اینجا بیابید.

قیمت هاستل‌ها بر حسب شرایط می‌تواند بین ۵۰ هزار تومان تا ۱۵۰ هزار تومان برای هر شب متفاوت باشد و شما بسته به بودجه خود یکی از هتل های روسیه  را انتخاب می‌کنید.

 

سخن پایانی

سفر به روسیه و یا هر کشور دیگری، مجموعه‌ای از موارد گفته شده بالا را دارد که می‌تواند در لیست تهیه میزان بودجه سفر قرار بگیرد. اما تلاش کنید قبل از سفر به روسیه، تا حدی زبان روسی بدانید و یا حداقل مهمترین کلمات و پرکاربردترین آنها را یاد بگیرید. در مقاله “آموزش زبان روسی برای جام جهانی ۲۰۱۸” تلاش شده مهمترین عبارت مورد بررسی قرار گیرد و می توانید برای شروع از آن استفاده کنید. این کار باعث می شود بتوانید از مردم محلی، بهترین روش را برای رسیدن به مقاصد مورد نظر سوال کنید که هزینه‌های حمل و نقل را به شدت کاهش می‌دهد و در زمان شما نیز صرفه جویی خواهد کرد.


مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *