alexa وقایع شگفت انگیز سال ۲۰۱۸ از دست ندهید - توریست اپ
logo

وقایع شگفت انگیز سال ۲۰۱۸ از دست ندهید

وقایع شگفت انگیز سال ۲۰۱۸ از دست ندهید

وقایع شگفت انگیز سال ۲۰۱۸ از دست ندهید

حوادث شگفت انگیز در اطراف جهان همان مراسم ها و جشنواره هایی می باشند که هر ساله در کشورهای به خصوصی در سراسر دنیا اجرا می شوند، هر یک از این حوادث آداب و رسوم خاص خود را دارند. سرچشمه این رسوم به تاریخ، فرهنگ و عقاید مردم آن بر می گردد به همین دلیل روش خوبی برای شناخت فرهنگ و روحیه مردم سرزمین های مختلف می باشند. در این مقاله قصد معرفی برخی از این حوادث و وقایع شگفت انگیز سال ۲۰۱۸ را در اطراف جهان داریم.

اگر قصد دارید در ۲۰۱۸ سفری هیجان انگیز داشته باشید تا انتهای این مقاله همراه توریست اپ باشید تا پس از آشنایی با این حوادث شگفت انگیز، بتوانید یکی از آن ها را انتخاب کرده و بودجه مورد نیاز را برای سفر خود جمع آوری کنید و در نهایت برای سفر به این مقصدهای هیجان انگیز ببندید.

 

فستیوال ماسک در ونیز

فستیوال ماسک در ونیز

این شهر هر ساله در ونیز برگزار می شود و تاریخ این شهر را یادآوری می کند. این کارناوال هر ساله برای نمایش تاریخ ایتالیا به دنیا برگزار می شود که در طول عمر خود تاکنون هنرمندان زیادی را پرورش داده است و بسیار زیباست. امروزه افراد زیادی از سراسر دنیا برای دیدن این جشنواره به ونیز مسافرت می کنند. یکی از اهداف این کارناوال نابودی اختلافات ظاهری بین ثروتمندان و فقیران می باشد. مردم می توانند در این جشن هویت واقعی خود را پشت ماسک ها مخفی کنند و باب میل خود رفتار کنند.

 

جشنواره یخ هاربین

جشنواره یخ هاربین

یکی دیگر از حوادث شگفت انگیز در اطراف جهان فستیوال یخ هاربین می باشد. جشنواره یخ هاربین یک فستیوال سالانه مجسمه ها و تندیس های یخی می باشد که در بخش شمالی چین برگزار می شود و سالانه ۱۰ تا ۱۵ میلیون گردشگر برای دیدن این فستیوال به این کشور سفر می کنند. جشنواره یخ هاربین بزرگترین جشنواره زمستانی در جهان می باشد که اغلب در اواخر دسامبر شروع می شود و پایان آن ماه فوریه می باشد. مجسمه های بزرگ یخی این جشنواره بسیار خیره کننده می باشند.

 

جشنواره بازی های المپیکی

جشنواره بازی های المپیکی

یکی از حوادث شگفت انگیز همان بازی های ورزشی روی برف و یخ یا بازی های المپیک زمستانی می باشند. این جشنواره هر چهار سال یک بار در یک شهر در سراسر دنیا برگزار می شود که در سال ۲۰۱۸ در پیونگ یانگ کره جنوبی برگزار خواهد شد. افتتاحیه این المپیک امسال ۹ فوریه و اختتامیه آن ۲۵ فوریه می باشد.

 

جشنواره هولی

جشنواره هولی

جشنواره هولی یکی از مشهورترین جشنواره های هند می باشد. این جشنواره، جشنواره رنگ است که امروزه به شهرتی جهانی دست یافته است. این جشنواره جشن شروع بهار و در واقع موفقیت نیکی بر بدی می باشد. در این جشنواره مردم لباس هایی با رنگ های شاد می پوشند و به خیابان ها می روند. سپس مردم رنگ های مختلف را با استفاده از توپ هایی روی یکدیگر می پاشند تا فرارسیدن فصل بهار را جشن بگیرند. آغاز این جشنواره هر ساله هفته اول مارس می باشد.

 

جشنواره سونگکران

جشنواره سونگکران

یکی از حوادث شگفت انگیز در تایلند جشنواره آب یا سونگکران می باشد. در این جشنواره مردم تایلند با شروع سال جدید روی یکدیگر آب می پاشند تا بدی ها را از خود دور کنند. اکثر اوقات این جشنواره در چیانگ مای و بانکوک برگزار می شود. این جشنواره هر ساله از ۱۳ آغاز می شود و معمولاً ۲ تا ۳ روز طول می کشد.

 

جشنواره موسیقی جاز در نیواورلئان

جشنواره موسیقی جاز در نیواورلئان

امروزه در سراسر دنیا جشنواره های موسیقی زیادی برگزار می شود و یکی از شناخته شده ترین آن ها جشنواره موسیقی جاز می باشد. هر ساله این جشنواره در فصل بهار برگزار می شود که آغاز آن ۲۷ آوریل و اختتامیه آن ۶ می می باشد. در این جشنواره هنرمندان مشهوری حضور دارند. یکی از برترین فستیوال های سال ۲۰۱۸ قطعاً جشنواره موسیقی جاز خواهد بود.

 

فستیوال روز مرگ در مکزیک

فستیوال روز مرگ در مکزیک

در این جشن خانواده ها و دوستان دور یکدیگر جمع می شوند و برای رفتگان مراسم گرامیداشت برگزار کرده و برای آن ها دعا می کنند. در روز برگزاری فستیوال شرکت کنندگان محراب درست کرده و غذای مورد علاقه، تصاویر و وسایل شخصی رفتگان را قرار می دهند. این مراسم هر ساله از ۹ آبان تا ۱۱ آبان ماه برگزار می شود.

 

جشنواره فانوس ها

جشنواره فانوس ها

فستیوال یی ینگ همان جشنواره فانوس ها می باشد که هر ساله در چیانگ مای و اواسط نوامبر برگزار می شود و قطعاً یکی از حوادث متحیرکننده ۲۰۱۸ خواهد بود. با تاریک شدن هوا این فستیوال در بخش تاریخی شهر آغاز می شود، با آغاز آن هزاران نفر به خیابان ها رفته و فانوس های طلایی رنگ را روشن می کنند و آن ها را برای دور کردن مریضی ها به آسمان می فرستند.

 

جشنواره لاتوماتینا

جشنواره لاتوماتینا

بی شک یکی دیگر از حوادث شگفت انگیز و بهترین جشنواره ۲۰۱۸ جشنواره لاتوماتینا می باشد که آخرین چهارشنبه آگوست و هر ساله در بونول اسپانیا برگزار می شود. این جشنواره تنها برای تفریح و سرگرمی برگزار می شود که در سراسر دنیا علاقه مندان زیادی پیدا کرده است. این جشنواره همان جنگ گوجه فرنگی می باشد که ۱ ساعت طول می کشد. در این جشنواره شرکت کنندگان به سوی یکدیگر گوجه فرنگی پرتاب می کنند و زمانی که سطح خیابان ها از آب گوجه پوشانده شود و نتوان نقطه ای سفید در آن یافت ادامه خواهد یافت.

 

جشنواره هفته قایقرانی در کرواسی

جشنواره هفته قایقرانی در کرواسی

یکی دیگر از حوادث شگفت انگیز که در کرواسی برگزار می شود جشنواره هفته قایقرانی است. این کشور دارای تمیزترین آب می باشد و به همین دلیل قایقرانی در آن طرفداران زیادی دارد. جشنواره قایقرانی سالانه بین ماه های می و سپتامبر برگزار می شود. برای سرکت در این جشنواره تنها کافیست قایقی رزرو کنید و در تورهای محلی ثبت نام کنید و نهایت لذت را ببرید.


مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *