alexa ویزای اسپانیا
logo

ویزای اسپانیا و روش های مختلف تهیه آن

ویزای اسپانیا و روش های مختلف تهیه آن

ویزای اسپانیا و روش های مختلف تهیه آن

آیا می دانید شرایط اخذ ویزای اسپانیا به چه صورت است؟ انواع ویزای اسپانیا هر یک با هدف مشخصی صادر می‌شوند و نیاز به مدرک خاصی دارند. به این ترتیب توریست اپ در این مقاله به سراغ تهیه مطالبی در زمینه انواع ویزاهای مربوط به کشور فرانسه و مدارک مورد نیاز برای آنها کرده است.

لینک های مرتبط
    چگونه ویزای کانادا بگیریم؟
    ۱۰ جای دیدنی اسپانیا، کشور ماتادورها – قسمت اول
    هنگام رفتن به سفر خارجی به چه نکاتی توجه کنیم؟
    ۲۵ حقیقت دانستنی از اسپانیا و فوتبال آن که نمی‌دانستید

می‌توانید در این مقاله همراه ما باشید و سوالات خود را در ادامه با ما در میان بگذارید تا متخصصان مهاجرتی ما به آنها پاسخ دهند.

تهیه ویزای اسپانیا

انواع ویزای اسپانیا

تهیه ویزای اسپانیا

به طور کلی ویزای اسپانیا در چند دسته کلی تقسیم شده است که هر یک را مورد بررسی قرار می‌دهیم:

۱) دسته اول ویزای خویشاوندی است که برای دیدار با اقوام ارائه می‌شود و همانطور که از اسم این ویزا مشخص است هدف اصلی آن دیدار از اقوام است. البته ویزای توریستی اسپانیا نیز با هدف گردشگری است و به نوعی می‌تواند شامل بازدید از اقوام هم شود، اما افرادی که در این کشور فامیل و یا آشنا ندارند باید از ویزای توریستی استفاده نمایند.

۲) دسته دوم ویزای تجاری است. ویزای تجاری با هدف کار و سرمایه دنبال می‌شود، به طوری که یک کارفرما می‌تواند دعوت نامه‌ای ارائه دهد و یا فرد خود ایده‌ای در ذهن برای کسب و کار داشته باشد. یک موضوع را رد ذهن خود داشته باشید که ویزای کار و تجارت و سرمایه در اسپانیا به طور کلی در یک رده هستند و هدف اصلی از این ویزا کار و درآمدزایی در این کشور است.

۳) دسته سوم ویزای اسپانیا دانشجویی است. مشخص است که افراد با اخذ ویزای دانشجویی قصد تحصیل در این کشور را دارند و برای اخذ ویزای دانشجویی نیاز به پذیرش در دانشگاه در این کشور خواهد بود.

۴) دسته آخر می‌تواند ویزای خرید ملک در کشور اسپانیا باشد که به نوعی این گزینه نیز در لیست ویزای تجاری قرار می‌گیرد.

*اطلاعات ویزای شنگن را نیز بخوانید*

تهیه ویزای اسپانیا

اعتبار انواع ویزای اسپانیا

ویزای اسپانیا

۱) مدت اقامت افراد در اسپانیا، کاملا وابسته به نظر کنسول دارد و تابع قانون نیست؛ در بعضی مواقع، ممکن است فقط در حد ۵، ۷، ۱۰ و یا ۳۰ روز اعتبار صادر شود و یا حتی دو ماه؛ همگی این موارد قانون خاصی ندرد.

۲) ویزای کاری اسپانیا اغلب یک ساله صادر می‌شود و فرد می‌تواند به مدت سه سال آن را تمدید نماید و پس از این دوره با ارزیابی شرایط کاری او می‌تواند برای اقامت دائم اقدام نماید.

۳) ویزای تحصیلی اسپانیا طبق مقطع پذیرفته شده اعتبار دارد، به طوری که افراد برای تمدید نیازی به بازگشت به کشور خود ندارند و در خاک اسپانیا نیز می‌توانند ویزای خود را تمدید کنند. شما می توانید بر حسب رشته و علاقمندی خود، دانشگاه های مختلف اسپانیا را انتخاب کنید.

تهیه ویزای اسپانیا

مدارک لازم برای انواع ویزای اسپانیا

ویزای اسپانیا

۱) برای اخذ ویزای خویشاوندی باید دو سری کپی از دعوت نامه رسمی و محضری ارائه شود. کارت اقامت معتبر نیاز است و همینطور شناسنامه افراد باید به زبان اسپانیایی ترجمه شود. وجود دعوت نامه برای این ویزا الزامی است و در دعوت نامه قید می‌شود که آیا فرد می‌تواند هزینه‌های خود را مدیریت کند و یا دعوت کننده از نظر مالی او را ساپورت می‌کند. در هر دو صورت نیاز به ارائه گردش مالی ۶ ماه آخر شخص مدعی خواهد بود.

۲) ویزای تجاری نیاز به ارائه اصل و کپی دعوت نامه تجاری از کارفرما دارد، این دعوت نامه از سوی یک شرکت اسپانیایی عرضه می‌شود و باید ترجمه شود. همینطور نیاز به روزنامه رسمی شرکت، کارت بازرگانی و فتوکپی آن و مدارک سابقه کاری است. در نظر داشته باشید که معرفی نامه در این مسیر بسیار مهم است. در صورتی که فرد به عنوان یک کارآفرین وارد این کشور می‌شود، ارائه بیزینس پلن از کار بسیار پر اهمیت خواهد بود.

۳) برای اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا نیاز است که افراد مدارک تحصیلی دوران متوسطه به همراه مدرک دیپلم با ریزنمرات را ارائه دهند. همینطور نیاز به ارائه مدرک آیلتس و است و در صورت وجود رزومه تحصیلی برای مقاطع دکترا و ارشد ارائه شود.

نکته مهم در تهیه ویزای اسپانیا: مدارک مشترک برای انواع ویزای پزشکی شامل شناسنامه، کارت ملی، گذرنامه و همینطور عکس است. نامه تمکن مالی از بخش‌های بسیار مهم محسوب می‌شود و هرچه گردش مالی گسترده‌تر باشد، می‌تواند شامل اخذ ویزای اسپانیا شود.

*اطلاعات پاسپورت گرفتن را نیز یاد بگیریم”

تهیه ویزای اسپانیا

ویزای گروهی اسپانیا

ویزای اسپانیا

ویزای گروهی به طور کلی به ویزایی گفته می‌شود که تعدادی افراد به اتفاق هم قصد بازدید از یک کشور را دارند؛ اما در این حالت هم مدارک هر فردی، متعلق به خود او می‌شود و به فرد دیگری ربطی ندارد. در خصوص ویزای گروهی اسپانیا در چند سال اخیر نظرهای مختلفی وجود دارد، اما آنچه که مشخص است آن است که ناقص بودن مدارک ویزای گروهی، سبب می‌شود که روند ارائه ویزا متوقف شود.

تهیه ویزای اسپانیا

مراحل دریافت ویزای اسپانیا

ویزای اسپانیا گرفتن

بعد از گرفتن وقت سفارت، مسافر باید برای انگشت نگاری ویزا اقدام کند. اگر وقت سفارت توسط آژانس گرفته شده باشد، مدارک توسط آژانس ارسال می‌شود و در غیر اینصورت فرد باید به صورت حضوری اقدام کند. بعد از روز انگشت نگاری، ۱۴ روز بعد ویزا به دست او خواهد رسید.

تهیه ویزای اسپانیا

سوالات مهم اخذ ویزای اسپانیا

آیا بدون دعوت نامه نمی‌توان به اسپانیا سفر کرد؟ شما برای بازدید از اقوام، باید دعوت نامه ارائه دهید، اما در خصوص ویزای توریستی اسپانیا همه چیز بستگی به نظر مأمور سفارت دارد. ویزای کار و سرمایه و تحصیل نیز با توجه به شرایط موجود می‌تواند شامل دعوت نامه شود.

تهیه ویزای اسپانیا

بدون نامه تمکن مالی می‌توان ویزای اسپانیا اخذ نمود؟

تهیه ویزای اسپانیا

خیر. شما برای ورود به این کشور با هر هدفی، باید نامه تمکن مالی ارائه دهید و به طور دقیق مشخص شود که گردش مالی شما چقدر است.

آیا ویزای اسپانیا یکبار ورود است؟

می دانیم که ویزا به دو صورت یکبار ورود و چند بار ورود است. ویزای تحصیل این کشور چند بار ورود است و افراد می‌توانند در طول تحصیل بارها وارد این کشور شده و از آن خارج شوند. برای ویزای توریستی بیشتر شرایط یکبار ورود دیده می‌شود و برای ویزای کار و سرمایه نیز با توجه به شرایط موجود می‌توان تصمیمات جدیدی اخذ شود.

تهیه ویزای اسپانیا

اخذ ویزای اسپانیا برای افراد باردار به چه صورت است؟

ویزای اسپانیا

بارداری فرد هیچ ربطی به صدور ویزا ندارد و فقط در زمان استفاده از پرواز باید نامه پزشک مبنی بر بلامانع بودن پرواز همراه فرد باشد تا به او اجازه پرواز صادر شود.

اطلاعات مهاجرتی، تهیه ویزای مسافرتی و کاری بیشتر را می توانید از متخصصان مهاجرتی توریست اپ به صورت رایگان بپرسید و یا پرسش های خود را در ادامه این مطلب با ما در میان بگذارید.

منبع:
مشاوران تخصصی توریست اپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *