alexa مهاجرت به انگلیس با ویزای تحصیلی انگلیس (اپلیکیشن جامع گردشگری توریست اپ)
logo

مهاجرت به انگلیس با ویزای تحصیلی انگلیس

مهاجرت به انگلیس با ویزای تحصیلی انگلیس

مهاجرت به انگلیس با ویزای تحصیلی انگلیس

یکی از ویژگی‌های منحصربه فرد انسانی، تلاش برای یادگیری و تحصیل است، اتفاقی که از همان سنین کودکی و به صورت تخصصی‌تر در مدرسه برای بسیاری از ما رخ می‌دهد. ما فرصت یادگیری رایگان را در طول دوران مدرسه می‌یابیم و همین موضوع به بسیاری از ما فرصت انتخاب برای ادامه تحصیل در دانشگاه را اعطا می‌کند. در این میان افرادی هستند که تحصیل در خارج از کشور را یکی از رویاهای زندگی و حتی یکی از وظایف زندگی خود می‌دانند و تلاش می‌کنند این رویا را محقق کنند.

ویزای تحصیلی انگلیس

اگر شما نیز از دسته این افراد علاقمند به تحصیل هستید و یا تحصیل را راهی برای رسیدن به رویاهای بزرگ‌تر خود می‌دانید، کدام یک از کشورها را برای تحصیل انتخاب می‌کنید؟ آیا حاضر هستید سختی‌های مهاجرت تحصیلی را تحمل کنید تا به رویای تحصیل در محیط‌های علمی پویاتر دست یابید؟ دانشگاهی که برای تحصیل انتخاب می‌کنید، باید چه معیارهایی داشته باشد؟ تا چه حد رتبه علمی دانشگاهی که انتخاب می‌کنید، در انتخاب کشور مقصد برای شما مهم است؟ چه سوال‌هایی در این مسیر، دغدغه ذهنی شماست؟  اگر انتخاب شما کشور انگلیس است پیشنهاد میکنیم با ما در مقاله مهاجرت به انگلیس از طریق ویزای تحصیلی همراه باشید همه این سوال‌ها، سوالات توریست‌ اپ نیز بود و از همین‌رو، تلاش کرده‌ایم تا حد زیادی به این سوالات پاسخ دهیم.

مهاجرت به انگلیس با ویزای تحصیلی انگلیس

مهاجرت به انگلیس با ویزای تحصیلی انگلیس

قدم اول:

با چه هدفی، به دنبال گرفتن ویزای تحصیلی انگلیس هستید؟

این سوال و پاسخ به آن بسیار مهم است؛ باید بتوانید به صراحت به آن پاسخ دهید. تقریبا تا حدود سه تا چهار سال پیش، بسیاری از افرادی که این نوع مهاجرت را انتخاب می‌کردند، تحت تاثیر محیط و دیگر افرادی بودند که این روش را انتخاب کرده بودند، بدون آنکه دلیل خود آنها، دقیقا به علت ادامه تحصیل باشد. اما این روزها، مردم به دلیل وضعیت جامعه، به مهاجرت تحصیلی بیشتر فکر می‌کنند. در هر حال، اگر توریست‌اپ روی این موضوع تاکید می‌کند، به خاطر اهمیتی است که این موضوع دارد. اگر شما به راستی به دنبال راهی برای پیشرفت و ترقی هستید، و تمایل دارید، جهان آرزوهای خود را در جامعه‌ای دیگر بنا کنید، مهاجرت تحصیلی می‌تواند یک روش بسیار خوب برای رسیدن به این هدف باشد.

گرفتن ویزای تحصیلی انگلیس

انگلیس کشوری است که دارای دانشگاه‌های بسیار معتبر مانند آکسفورد و کمبریج است و اگر این کشور را برای تحصیل انتخاب می‌کنید، باید مطمئن باشید، دانشگاه‌های خوبی با محیط آموزشی مناسب دارد تا شما را به اهداف تحصیلی و پیشرفتی که نیاز دارید، برساند.

مهاجرت به انگلیس با ویزای تحصیلی انگلیس

قدم دوم:

معیار شما برای انتخاب دانشگاه و کشور چیست؟

آیا برای شما رتبه دانشگاه اهمیت دارد؟ آیا دوست دارید در دانشگاه‌هایی تحصیل کنید که رتبه علمی آنها، در دسته بهترین‌ها قرار دارد؟ اگر اینچنین است، باید بدانید که در این دانشگاه‌ها، بیشترین زمان خود را نیز باید صرف تحصیل کنید و کمتر خواهید توانست به تفریح و دیگر فعالیت‌هایی که دوستدارشان هستید، بپردازید. همچنین تحصیل در چنین دانشگاه‌هایی می‌تواند احتمال یافتن کار مناسب بعد از تحصیل را برای شما، تسهیل کند.

اما اگر به دنبال دانشگاهی با رتبه متوسط هستید، باید بدانید می‌توانید علاوه بر بهره‌مند شدن از آموزش مناسب و عالی، دیگر فعالیت‌های غیر درسی خود نیز تا حد خوبی پوشش دهید.

اما در مورد تعیین کشوری که قصد تحصیل در آن دارید، شرایط فقط انتخاب دانشگاه نیست، بلکه گزینه‌های دیگری نیز وجود دارند که باید به آنها هم توجه کنید.

  • – برای مثال، هزینه تحصیل در دانشگاه‌های آن کشور، در چه دامنه‌ای قرار دارد؟
  • – آیا می‌توانید علاوه بر هزینه‌های تحصیلی، هزینه‌های اقامت و خورد و خوراک خود را نیز در ان کشور مدیریت کنید؟
  • – آیا این کشور، مردم خونگرمی برای ارتباط برقرار کردن دارد؟
  • – آیا زبان محلی و گویش مردم آن کشور را می‌توانید یاد بگیرید؟
  • – زبان رسمی دانشگاه‌های آن کشور چیست؟

برای پاسخ به این سوالات، باید تحقیقات لازم را از دو طریق انجام دهید.

روحیات مردم آن کشور را در اینترنت و فضای مجازی مانند شبکه‌های اجتماعی و حتی فروم‌هایی که برای مهاجرت اختصاص دارند را، بررسی کنید.
همچنین تمام این سوالات را از طریق اینترنت و افرادی که برای تحصیل به این کشورها رفته‌اند، جویا شوید.

تحصیل در دانشگاه های انگلیس

مهاجرت به انگلیس با ویزای تحصیلی انگلیس

قدم سوم:

آیا طبق قوانین آن کشور، می‌توانید در طول تحصیل، کار کنید و یا خیر؟

برخی از کشورها، با کار هنگام تحصیل مخالف‌اند. پس اگر برای تحصیل و از طرف دانشگاه، کمک هزینه تحصیلی دریافت نمی‌کنید و یا انکه قادر نیستید تمام هزینه‌ها را کامل مدیریت کنید، به دنبال کشورهایی باشید که به شما اجازه کار در حین تحصیل را اعطا می‌کنند

کار کردن در هنگان تحصیل در انگلیس

مهاجرت به انگلیس با ویزای تحصیلی انگلیس

قدم چهارم:

در هنگام اقدام برای دریافت ویزای تحصیلی انگلیس ، باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

ابتدا از دانشگاه مورد نظر پذیرش تحصیلی را دریافت کنید.

در این روش، همانند آنچه برای مهاجرت به استرالیا گفته شد، باید بتوانید استاد مورد نظر و دانشگاه مربوطه را بیابید و بعد از ارسال مدارک تحصیلی و موارد مورد نیاز، مانند مدرک زبان آیلتس خود، از یکی از دانشگاه‌های مورد نظر، پذیرش بگیرید.

به این نکته توجه داشته باشید که تنها در مقطع دکتراست که می‌توانید مشمول کمک هزینه تحصیلی قرار بگیرید و در مدرک‌های پایین‌تر لیسانس و فوق لیسانس، این امکان وجود ندارد

همچنین تکته قابل توجه درباره انگلیس آن است که در این کشور، انواع مختلفی از مدارس و کالج‌های شبانه روزی وجود دارد. پس اگر بتوانید برای کار نیز به این کشور بروید، می‌توانید در کنار کار، از آموزش این مدارس و دانشگاه‌های شبانه‌روزی نیز برخوردار شوید.

اما باید به سراغ گرفتن ویزای تحصیلی نیز باشید: مراکزی در سرتاسر دنیا وجود دارند که این امکان را فراهم کرده‌اند تا بتوانید ویزای مورد نظر را دریافت کنید. به این مراکز، سفارت‌های بریتانیا گفته می‌شود

کار کردن در انگلیس

 

اما سفارت بریتانیا در ایران کجاست؟

سفارت انگلیس در ایران، در خیابان فردوسی، قرار دارد و شما بعد از ارسال مدارکتان به این مرجع، برای مصاحبه باید یکی از شهرهای ابوظبی در امارات و یا استانبول در ترکیه بروید.

سفارت بریتانیا در تهران

شهریه‌ای که باید در انگلیس پرداخت کنید، در بین دانشگاه‌های مختلف متفاوت است. پس باید بین ۱۰ تا ۱۵ هزار پوند در سال برای این وضعیت در نظر بگیرید.
زبان انگلیسی زبان رسمی این کشور است و شما باید به این زبان مسلط باشید. نمره زبان انگلیسی که باید به عنوان مدرک ارائه دهید، آیلتس و حداقل نمره ۶ است
اگر به این فکر می کنید که بتوانید کار در حین تحصیل در انگلیس داشته باشید، باید بدانید، این امکان هم برای شما وجود دارد . البته باید بتوانید شرایط کاری مناسبی نسبت به وضعیت تحصیلی خود پیدا کنید.

اگر بتوانید شغلی را بعد از اتمام تحصیل بیابید، همچنان اجازه اقامت در انگلیس را خواهید داشت.

ویزای تحصیلی انگلستان

مهاجرت به انگلیس با ویزای تحصیلی انگلیس

نکته پایانی:

معرفی برترین دانشگاه‌های بریتانیا و دانشگاهی با پذیرش زیاد در سال ۲۰۱۸

دانشگاه آکسفورد (University of Oxford) و دانشگاه کمبریج (University of Cambridge)، دو تا از بهترین دانشگاه های بریتانیا هستند که همواره برترین رتبه ها را به خود اختصاص می‌دهند.

سه دانشگاه در اسکاتلند بر طبق رتبه‌بندی جهانی، در بین رتبه‌های ۵ تا ۲۵ قرار دارند و شامل دانشگاه ادینبرگ (University of Edinburg)، دانشگاه گلاسگو (University of Glasgow) و دانشگاه اندرو (University of Andrews) هستند، در حالی که بهترین دانشگاه در ولز، دانشگاه کاردیف (Cardiff University) است که دارای رتبه ۲۵ است.
برای دانشجویانی که به دنبال مطالعه در ایرلند شمالی هستند، بهترنی دانشگاه، دانشگاه بلفاست کوئین (Queen’s University Belfast) است.

بالاتر از رتبه ۹۳، حدود ۲۰ مورد از دانشگاه های لندن را شامل می‌شود که از آنها می‌تواند به کالج امپریال لندن (Imperial College London)، کالج دانشگاهی لندن (University College London)، دانشگاه وستمینستر (University of Westminster) و دانشگاه گرینویچ (University of Greenwich) اشاره کرد.

– اما دانشگاهی که معمولا پذیرش زیادی برای ایرانی‌ها دارد، دانشگاه هریت وات (Heriot-watt university) در اسکاتلند است و می‌توانید برای اطلاع بیشتر در زمینه این دانشگاه، با این شماره تلفن؟؟؟ تماس بگیرید.

بهترین دانشگاه های انگلیس

مهاجرت به انگلیس با ویزای تحصیلی انگلیس

توریست‌اپ در این مقاله تلاش کرد تا مهمترین نکات ویزای تحصیلی انگلیس را بررسی کند. اما باید بدانید راه گرفتن پذیرش برای تحصیل و البته ویزای تحصیلی، کار دشواری است و باید صبر و هزینه نسبتا زیادی را متحمل شوید.


مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *