alexa برای گرفتن ویزای روسیه در جام جهانی چیکار کنیم؟ |توریست اپ(مترجم)
logo

برای گرفتن ویزای روسیه در چیکار کنیم؟

برای گرفتن ویزای روسیه در چیکار کنیم؟

برای گرفتن ویزای روسیه در چیکار کنیم؟

جام جهانی فوتبال روسیه در ۲۴ خرداد سال ۱۳۹۷ آغاز می شود و بسیاری از علاقمندان به فوتبال تمایل دارند تا خود را به این کشور و برای تماشای فوتبال آماده کنند؛ اما اولین گام برای رفتن به روسیه، آگاهی از نحوه گرفتن ویزای روسیه است. اگرچه این روزها از تسهیل ویزا برای رفتن به روسیه بسیار گفته می شود، اما باید بدانید که تسهیل ویزا گرفتن برای جام جهانی بیشتر برای کشورهای اروپا و امریکای شمالی است. بنابراین برای مردم کشور ما، ویزا گرفتن ضروری است، مگر آنکه بلیط بازی ها را گرفته باشید و درخواست کارت فن آی دی کرده باشید. از همین رو دراین مقاله تلاش کردیم تا نحوه صحیح ویزا گرفتن برای روسیه و همینطور سفر به روسیه را بررسی کنیم تا در این دو ماه باقیمانده بتوانید، ویزای روسیه را به راحتی تهیه کنید. بنابراین شما نیز می توانید با توریست اپ در این مقاله همراه باشید.

همچنین می توانید در مقاله جاهای دیدنی روسیه بیشتر با جاذبه های گردشگری این کشور آشنا شوید.

 

سوال اول: چه ویزایی برای سفر به روسیه بگیریم؟

ویزای-روسیه-توریست-اپ (۲)

 

برای گرفتن ویزای روسیه انواع مختلفی از ویزاها وجود دارد که بسته به هدف خود باید یکی از آنها را انتخاب کنید که در زیر، لیست انواع ویزاها آمده است:

 • ویزای گردشگری و یا توریستی
 • ویزای خصوصی
 • ویزای کاری
 • ویزای ترانزیت یا عبور
 • ویزای تجاری

همانطور که مشخص است، ویزایی که برای جام جهانی مورد نیاز است، در دسته ویزاهای توریستی قرار دارد.

 

چگونه ویزای گردشگری روسیه را تهیه کنیم؟

ویزای-روسیه-توریست-اپ (۳)

 1. در ویزای گردشگری، حداکثر یک ماه می توانید در کشور روسیه بمانید و این ویزا به صورت یکبار ورود و یا دو بار وردود صادر می شود.
 2. اما می توانید ویزای ۱۴ روزه نیز تهیه کنید و برای تهیه آن به صورت حتمی باید رزرو هتل و پرواز خود را به همراه داشته باشید و این رزرو نیز باید به شکل قطعی باشد.
 3. برای ویزای یک ماهه‌ی روسیه، باید رزرو قطعی هتل را برای دو سوم از زمان سفر (دست‌کم ۲۰ روز)داشته باشید و همینطور بلیط رفت و برگشت را ارائه کنید.
 4. بعد از صدور ویزای روسیه، تغییر مدت زمان ویزا ممکن نیست. بهتر است پیش از درخواست ویزا، از تاریخ قطعی سفر خود مطمئن شوید.
 5. بعد از ورود به خاک روسیه نمی‌توانید نوع ویزای خود را تغییر دهید. برای تمدید یا تغییر ویزا باید روسیه را ترک کنید و دوباره درخواست ویزا بدهید.
 6. ورود به روسیه حتما باید از مسکو باشد. اما برای خروج می‌توانید از شهرهای دیگر نیز بلیط بگیرید. البته در سفر زمینی می توانید از طریق شهر سوچی وارد روسیه شوید. سوچی یکی از شهرهای روسیه است.
 7. برای تهیه ویزای روسیه نیازی به مصاحبه حضوری نیست و همه فرم ها را باید به صورت آنلاین پر کنید. به این منظور به سایت https://visa.kdmid.ru/ مراجعه کنید و فرم آنلاین را تهیه کرده، پرینت گرفته و بعد از نوشتن همه مطالب، دوباره آن را در سایت آپلود کنید.
 8. برای انجام بخشی از کارهای ویزا، باید به آژانس های مسافرتی مراجعه کنید.

 

چه مدارکی برای گرفتن ویزای گردشگری لازم است؟

ویزای-روسیه-توریست-اپ (۴)

 1. تائیدیه گردشگری: شما باید در ابتدا اثبات کنید که قصد سفر به کشور روسیه را دارید، بنابراین باید بتوانید تاییدیه گردشگری را از آژانس های مسافرتی که مورد تاییدیه سفارت روسیه هستند و آن هایی که در وزارت امور خارجه روسیه ثبت شده اند، دریافت کنید.

 

مواردی که در این تاییدیه وجود دارد، شامل موارد زیر است:

ویزای-روسیه-توریست-اپ (۵)

نام کامل فرد، تاریخ تولد، شماره پاسپورت، تاریخ ورود و خروج، برنامه سفر، شماره ارجاع آژانس، مهر رسمی و امضای مسئول قانونی مربوط

 1. شما باید بلیط رفت و برگشت خود را تهیه کرده باشید و تاریخ آن باید با تاییدیه گردشگری همخوانی داشته باشد.
 2. قبل از گرفتن تاییدیه گردشگری، از اعتبار پاسپورت خود که حداقل باید ۶ ماه باشد، و وجود دو صفحه خالی در پاسپورت، مطمئن شوید.
 3. یک قطعه عکس ۴*۳
 4. فرم درخواست ویزا که باید به صورت آنلاین و به زبان انگلیسی پر شود.
 5. یک کپی از تاییدیه گردشگری و بلیط رفت و برگشت خود به همراه داشته باشید.
 6. مدارک درخواستی برای ویزا، حداکثر باید تا ۵ روز کاری قبل از ورود به خاک روسیه، باید به سفارت ارسال شده باشد.
 7. رزرو قطعی هتل یا محل اقامت برای کل مدت اقامت
 8. باید یک فرم تعهد بازگشت به کشور را نیز آپلود کنید.
 9. برای همه‌ی مسافران، حتی کودکان و نوزادان پاسپورت جداگانه لازم است.
 10. پاسپورت همه‌ی مسافران بالای ۱۶ سال باید امضا شده باشد.

 

برای دریافت ویزای روسیه، چه مبالغی باید بپردازیم؟

ویزای-روسیه-توریست-اپ (۶)

در اینجا هزینه ای که نوشته شده است، بر طبق آخرین تغییرات انجام گرفته، به دست آمده است. اما شما برای تایید نهایی می توانید به وب سایت سفارت روسیه در ایران سر بزنید:

برای تهیه ویزای چهارده روزه‌ی توریستی عادی روسیه، در حال حاضر  باید حدود ۳۷۰ هزار تومان، ویزای چهارده روزه‌ی توریستی فوری، ۵۸۰ هزار تومان، و ویزای یک ماهه‌ی توریستی عادی، حدود ۴۳۰ هزار تومان هزینه کنید.

 

[fancy_link title=”اطلاعات بیشتر درباره روسیه” link=”https://blog.tourist20.org/tag/%D8%B1%D9%88%D8%B3%DB%8C%D9%87/” target=”_blank” style=”1″ class=”alert alert-success” download=””]

 

نکات باقیمانده درباره ویزای روسیه

ویزای-روسیه-توریست-اپ (۸)

 1. اگر در کشور روسیه دچار مشکل شدید، می توانید به سفارت و کنسولگری در کشور روسیه مراجعه کنید.

حتما برای پیشگیری ار این موضوع، قبل از رفتن به جام جهانی مقاله قوانین روسیه را مطالعه کنید تا به مشکل برنخورید.

اطلاعات سفارت ایران در مسکو به قرار زیر است

کد کشور و محل: ۴۹۵ ۰۰۷

تلفن های تماس در مسکو: ۹۱۷۸۶۵۵، ۹۱۷۷۲۸۲، ۹۱۷۰۰۳۹، ۹۱۷۲۴۴۲

آدرس سایت:  moscow.mfa.ir

ایمیل بخش کنسولی: ir.consular.mos@gmail.com

آدرس: روسیه، مسکو، بلوار پاکروفسکی، شماره ۷

 1. شما نمی توانید ویزا را، برای همان روز درخواست کنید، چرا که در همان روز صادر نمی شود.
 2. پیشنهاد ما به شما این است که حتما هنگام سفر به روسیه از جاهای دیدنی روسیه دیدن کنید.

 

ویزای روسیه چند روزه صادر می‌شود؟

تقریبا بعد از درخواست ویزا و ارسال همه مدارک ویزا، حدود سه تا ۸ روز کاری با عدم احتساب روزهای شنبه، و چهارشنبه، زمان نیاز است و اگر بخواهید ویزای چهارده روزه ی توریستی فوری تهیه کنید، سه روز زمان نیاز خواهید داشت.

 

آدرس سفارت روسیه در تهران کجاست؟

ویزای-روسیه-توریست-اپ (۷)

آدرس سفارت روسیه در تهران، خیابان نوفل لوشاتو، پلاک ۳۷ است. شما همچنین می‌توانید با شماره تلفن سفارت روسیه، ۶۶۷۲۸۸۷۳ تماس بگیرید یا با ایمیل teheran@dks.ru مکاتبه کنید. سفارت روسیه در روزهای شنبه و چهارشنبه تعطیل است. در روزهای باقیمانده از ساعت ۱۰ تا ۱۳ می‌توانید با این سفارت در تماس باشید.

آدرس: تهران، خیابان نوفل لوشاتو ۳۷

وبسایت: www.iran.mid.ru

ایمیل: teheran@dks.ru

شماره تلفن: ۶۶۷۲۸۸۷۳-۰۲۱

شماره فکس: ۶۶۷۰۱۶۷۶-۰۲۱

ساعات کار: ۱۰:۰۰ تا ۱۳:۰۰

/

برای گرفتن ویزای روسیه در جام جهانی چیکار کنیم؟

برای گرفتن ویزای روسیه در جام جهانی چیکار کنیم؟

برای گرفتن ویزای روسیه در جام جهانی چیکار کنیم؟

برای گرفتن ویزای روسیه در جام جهانی چیکار کنیم؟

ویزای روسیه برای جام جهانی | ویزای روسیه | ویزا روسیه

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10
دیدگاه

 1. بهروز گفت:

  آیا برای ایرانیها روسیه ویزای ترانزیت میخواهد؟

  • Tourist App - توریست اپ گفت:

   بصورت کلی ویزای ترانزیت روسیه برای افرادی لازم هست که بخوان از کشور روسیه عبور کنن تا به یه کشور دیگه برسن و به صورت یکبار ورود یا چندبار ورود صادر میشه
   همچنین اعتبار این ویزا هم در حالت زمینی ۱۰ روز و در حالت هوایی، نهایت سه روز هست.

 2. بهروز گفت:

  سلام
  من میخوام زمینی از گرجستان وارد روسیه بشم و الان ویزای توریستی گرفتم ایا دچار مشکل میشم

  • Tourist App - توریست اپ گفت:

   دوست گرامی، از اینکه به توریست‌اپ اطمینان می‌کنید و سوالات خودتون رو مطرح می‌کنید، بسیار سپاسگزاریم.
   زمانی که برای گرفتن ویزا اقدام کردید، باید حواستون می‌بوده که در اون قید کنید که ویزای عبور از مرز زمینی است. البته تا اطلاع اخری که ما داریم، سفر زمینی توریستی به روسیه تا اواخر سال پیش، برای ایرانیان ممنوع بوده، اما چون ما نزدیک به جام جهانی هستیم، باید از سفارت بپرسید که ایا شرایط تغییر کرده و یا خیر. با در دست داشتن ویزای گرجستان میتونید به گرجستان برید. اما باید به خاطر داشته باشید که شما با ویزای گرجستان تنها به گرجستان میتونید سفر کنید، مگر اینکه ویزای روسیه رو هم قبل ار رفتن تهیه کرده باشید و در فرم درخواست ویزا، قصد عبور از مرز زمینی رو تیک بزنید. در این‌صورت می‌تونید از باتومی گرجستان تا سوچی روسیه رو زمینی و یا با کشتی طی کنید.
   امیدواریم بتوانیم همیشه همراهی مطمئن برای شما باشیم
   با آرزوی سفری پر از سلامتی، خوشی، ماجراجویی‌های ارزشمند و به یادماندنی برای شما

 3. احسان گفت:

  سلام وقت بخیر.من تاجر هستم و قصد دارم از ایران بار به روسیه صادر کنم و شهر مقصدم مسکو هست.بارم به صورت زمینی با تریلی به مسکو میره و منم همراه بار میرم.چه ویزایی باید تهیه کنم و ایا اصلا نیاز به ویزا هست یا ن.اخیرا روسیه اعلام کرد ایرانی ها برای سفر به روسیه نیاز به ویزا ندارند

  • Tourist App - توریست اپ گفت:

   دوست عزیز و گرامی، روز شما به خیر. ویزایی که شما نیاز دارید، ویزای تجاری است که میتونه به صورت ویزای سینگل و یا مالتیپل تهیه کنید. چه بخواید زمینی و یا هوایی برید و بارهاتون رو جابجا کنید، نیاز به ویزا دارید.
   اما برای موضع اخر که ویزای ایرانیها برای روسیه لازم نیست، طبق آخرین مطالبی که در وب سایت رسمی سفارت روسیه در ایران وجود داره، شما موظف به تهیه ویزا هستید. اما در نهایت ما توصیه میکنیم با سفارت روسیه در ایران تماس برقرار کنید و باز هم از اونها سوال کنید. آدرس وب سایت سفارت برای شما لینک شده.
   امیدواریم سفری پر از لحظات خوب و ارزشمند رو در روسیه تجربه کنید.
   آدرس وب سایت سفارت روسیه در ایران: http://www.iran.mid.ru

 4. فرنوش گفت:

  سلام وقت بخیر،میخواستم بدونم برای سفر دریایی از گرجستان به سوچی باید چه ویزایی گرفت؟و آیا با فن آی دی میشه ورود کرد؟ یه سوال دیگه اینکه اگه بلیط بازی که خریداری کردیم و فن آی دی گرفتیم رو به فیفا برگردونیم و بفروشیم،بازم میشه با فن آی دی به عنوان ویزا سفر کرد یا اون فن آی دی هم باطل میشه؟ ممنونم

  • Tourist App - توریست اپ گفت:

   دوست گرامی، سلام و روز شما هم بخیر. همانطور که به کارت فن آی دی اشاره کردید، پس احتمالا با کاربرد اون هم آشنایی دارید: کارتی که در کنار بلیط تماشای مسابقه ضروری است که داشته باشیدش.
   اگر چنین کارتی رو تهیه کردید، به شما تبریک میگیم. شما دیگه نیازی به تهیه ویزا ندارید و با در دست داشتن این کارت، می توانید به مدت ۱۰ روز قبل از آغاز مسابقات جام جهانی تا ۱۰ روز بعد از اتمام اخرین بازی جام جهانی در روسیه حضور داشته باشید.
   شما قصد دارید از گرجستان و به صورت دریایی وارد سوچی، مروارید دریای سیاه، بشید. پس نباید مشکلی در این زمینه وجود داشته باشه و تهیه ویزا ضروری نیست.

   در مورد سوال دوم به شما باید بگیم که شما نمیتونید بلیط رو بفروشید و تنها با در دست داشتن فن آی دی، به کشور روسیه سفر کنید. در حقیقت با فروش بلیط به فیفا، فن آی دی شما هم باطل خواهد شد.
   اما ما پیشنهاد و توصیه جدی داریم که این سوالات رو از مراجعی مانند سفارت روسیه هم جویا شید که لینکش رو براتون گذاشتیم: https://iran.mid.ru/web/iran_en امیدواریم هر تصمیمی که برای رفتن به روسیه و تماشای بازی های جام جهانی گرفته باشید، روزهای پر از خوبی و لذت در انتظارتون باشه.

 5. امیر گفت:

  سلام و ممنون از سایت خوبتون و تشکر از اطلاعات مفید و پاسخ دقیق به سئوالات. من اپلای شرکت در برنامه تابستانی دو هفته ای در یکی از دانشگاه های ایالتی روسیه رو گرفتم که قرار است اونجا و در دانشگاه و خوابگاهش به مدت دو هفته دوره بگذرونیم. لذا یه دوره دو هفته ای دانشگاههی است. نامه معرفی به سفارت برای گرفتن ویزا هم به صورت پی دی اف برای من ارسال کردن. من برای گرفتن ویزا باید چیکار کنم و چه مدارکی حتما باید داشته باشم؟ ایا حتما باید بلیط هواپیما از تهران به مسکو و از مسکو به اون ایالت و برگشتش رو رزرو کنم یا حتما باید قطعی کنم؟ خودم به سفارت تو تهران مراجعه کنم و قبلش باید وقت بگیرم؟ یا برای سرعت و راحتی کار بدم ازانسهای مسافرتی این کار رو انجام بدن؟ هزینه گرفتن این ویزا چقدر میشه؟ اگه زحمتی نیست این مراحل رو برام توضیح دهید. ممنون از پاسخگویتون.

  • Tourist App - توریست اپ گفت:

   امیر عزیز و گرامی، تبریک صمیمانه ما رو بپذیرید. شما باید برای همه مواردی که گفتید، با به همراه داشتن کپی و اصل همه مدارک، به سفارت روسیه مراجعه کنید و شرایط جدید رو از اونها مطلع بشید.
   اگر خودتون زمان کافی برای اینکار رو ندارید، مسلما کمک گرفتن از آزانس هایی که برای اینکار هستند، میتونه بسیار کمک کننده باشه.
   مدارک کلی که برای اینکار نیاز دارید، پاسپورت دارای اعتبار ۶ ماهه، پذیرشی که از موسسه و یا دانشگاه روسیه ای دریافت کرده اید، رزرو بلیط هواپیما ضروری است.
   به امید روزهای پربار و پر از خوشی برای شما.