alexa

همه چیز درباره ویزای شینگن (قسمت دوم)

همه چیز درباره ویزای شینگن (قسمت دوم)

همه چیز درباره ویزای شینگن (قسمت دوم)

در قسمت اول ویزای شینگن، با انواع ویزای شینگن، کشورهایی که می تواند با در دست داشتن ویزای شینگن به آنها مسافرت کرد، و مدت اعتبار ویزای شینگن صحبت کردیم. در این بخش تلاش می کنیم، گام های اساسی برای گرفتن این نوع ویزا و همینطور هزینه های پرداختی را بررسی کنیم و در نهایت به مهم ترین دلایلی که درخواست ویزای شینگن رد می شود، خواهیم پرداخت. بنابراین با ما همراه باشید.

 

چند نکته مهم درباره ویزای شینگن

 1. مطمئن ترین و کم هزینه ترین راه برای دریافت ویزای شینگن آن است که مسافر شخصا برای دریافت ویزای خود اقدام کند.
 2. تمدید ویزا با ارائه دلایل و مدارک کافی می تواند تمدید شود. اما در این حالت، فرد باید مدارک مورد نهر را به موسسات مربوطه در یکی از کشورهای اتحادیه شینگن ارائه بدهد.
 3. در تمام انواع ویزاهایی که تا به حال به آنها اشاره شد، مدت استفاده از ویزا، فقط سه ماه است. اما در نوع D می توان اقامت بیشتر از سه ماه داشت و شرایط تهیه آن هم تا حدی متفاوت است

 

گام های دریافت ویزای شینگن

ویزای-شینگن-توریست-اپ (۴)

 

 1. از سفارت کشور مورد نظر وقت بگیرید.
 • ابتدا باید برای سفارت کشور مورد نظر وقت سفارت بگیرید تا در یک مصاحبه شرکت کنید. برای اینکار باید قبل از آنکه مدراک خود را آماده کرده باشید، وقت سفارت خود را تعیین کرده باشید.
 • تعیین وقت به اشکال مختلف مانند تعیین وقت حضوری، تلفنی و اینترنتی است.
 1. چه اطلاعاتی را برای تعیین وقت باید در اختیار سفارت قرار بدهیم؟
 • نام و نام خانوادگی، شماره پاسپورت، تاریخ و هدف سفر معمولا به زبان انگلیسی در یک ایمیل نوشته شده و ارسال می شود.
 1. باید برای ویزا فرم تکمیل کنید.
 • فرم درخواست ویزا را به صورت اینترنتی و یا حضوری دریافت کنید و آن را تکمیل کنید.
 • اطلاعات خواسته شده در این فرم تا حدی متغیر است، اما شامل هدف شما برای درخواست ویزا، و نوع ویزایی که می خواهید، می شود.
 • اگر تا به حال به کشورهای عضو شینگن مسافرت نکرده اید، پیشنهاد می شود ابتدا یک ویزای توریستی دو هفته ای یک بار ورود اقدام کنید تا احتمال پذیرش درخواستتان بالا برود.
 • فرم تکمیل درخواست ویزای شینگن برای هر کشوری که عضو این پیمان است، متفاوت است.
 1. ترجمه مدارک مورد نیاز
 • شناسنامه، پرینت حساب بانکی، بیمه کاری در صورت وجود، سوابق سه ماه آخر قبل از درخواست ویزای شینگن، ضروری است.
 • اگر حساب بانکی شما به اندازه کافی پول وجود ندارد، ارائه نامه ای از سمت پدر، همسر، شخص دعوت کننده و یا بستگان نزدیک که توانایی پشتیبانی مالی شما را دارند، می تواند ارائه شود.
 1. دیگر مدارک مورد نیاز
 • گذرنامه ای که حداقل شش ماه اعتبار از زمان درخواست ویزا داشته باشد. اصل گذرنامه به همراه کپی ۵ صفحه اول آن ضروری است.
 • قبل از ارائه گذرنامه، بخش امضای دارنده گذرنامه در صفحه پاسپورت باید امضا شود.
 • رزرو بلیط هواپیما و نه خرید آن در بین مدارک ضروری است.
 • سه قطعه عکس رنگی در ابعاد ۶ در ۴، با زمینه سفید، تمام رخ، که با ظاهر فرد کاملا همخوانی داشته باشد، ضروری است.
 • بیمه مسافرتی که انتخاب می کنید، باید حداقل هزینه ۳۰ هزار یورو را برای هر مسافر پوشش دهد. بیمه ای که انتخاب می کنید، حتی می تواند به صورت فردی و یا دسته جمعی پوشش دهنده باشد. این بیمه باید بتواند هزینه های احتمالی درمان و یا بیمارستان را به صورت اضطراری پوشش دهد.
 • اگر دعوت نامه دارید، باید به عنوان یکی از مدارک ضروری آن را ارائه دهید. حتی در این میان، ارائه پرینت ایمیل و یا حتی عکس هایی که ثابت کننده دوستی شما هستند، کمک کننده خواهد بود.

 

شرایط بررسی ویزای شینگن و قیمت آن

 

ویزای-شینگن-توریست-اپ (۶)

 

 • بررسی مدارک به مدت دو تا سه هفته طول خواهد کشید. و به طور کلی در طی شش هفته بعد از تحویل مدارک به کنسول مورد نظر، مشخص می شود که با درخواست ویزای شما موافقت خواهد شد یا خیر.
 • بسته به کشوری که انتخاب می کنید، هزینه ترجمه مدارک، متفاوت خواهد بود. اما هزینه درخواست ویزا ای که پرداخت می کنید، در صورتی که با درخواست شما موافقت نشود، بازپرداخت نخواهد شد.
 • به طور معمول هزینه ویزای شینگن برای افراد بالغ، ۶۰ دلار، کودکان شش تا ۱۲ سال، ۳۵ دلار و برای کودکان کمتر از شش سال، رایگان است.

 

چه افرادی نیاز ندارند هزینه ای برای ویزا پرداخت کنند

 • شاگردان مدرسه، دانشجویان و دانشجویانی که مدرک تحصیلی خود را دریافت کرده اند، اما برای هدف مطالعه و یا اهداف آموزشی به یکی از این کشورهای عضو شینگن مسافرت می کنند، از پرداخت هزینه ویزا معاف خواهند بود.
 • نمایندگان سازمان های غیر دولتی که ۲۵ سال یا کمتر دارند، و برای شرکت در سمینار، کنفرانس، ورزش، و رخدادهای فرهنگی و آموزشی دعوت می شوند، می توانند از پرداخت هزینه ویزا معاف باشند.
 • برای اطلاعات بیشتر در زمبنه پرداخت هزینه ویزای شینگن، باید به وب سایت سفارت کشور مورد نظر مراجعه کنید، چرا که این موضوع می تواند در سال های مختلف و به ویژه ایرانیان متفاوت باشد.

 

دلیل اصلی برای رد کردن (ریجکت) ویزای شینگن

ویزای-شینگن-توریست-اپ (۷)

 

 1. تا به حال به هیچ کشور خارجی مسافرت نکرده باشید و در نتیجه پاسپورت شما، هیچ مهری نداشته باشد.
 2. آیا دلیلی برای برگشت از کشور مقصد خواهید داشت: یک دلیل بسیار مهم دیگر آن است که فردی که در کنسول مورد نظر با شما مصاحبه می کند، باید متقاعد شود که شما دلیلی برای بازگشت به کشور مبدا را دارید.
 3. دعوت نامه از بستگان درجه ۱، گاهی خود دردسر ایجاد می کند. چرا که در این صورت نیز می تواند این تصور ایجاد شود که رفتن شما به کشور مقصد، بازگشتی نخواهد داشت. البته اگر اقدام ویزای توریستی داشته باشید، شرایط می تواند به نفع شما تغییر کند
 4. به چه هدفی به کشور مقصد سفر می کنید؟ باید بتوانید طرح مناسبی از برنامه سفر خود ارائه دهید، در غیر اینصورت، اینگونه برداشت می شود که شما هدف خاصی از سفر ندارید.
 5. حواستان به گذرنامه باشد. مدت اعتبار گذرنامه طبق آنچه که گفته شد، باید اعتبار کافی داشته باشد.
 6. محل استقرارتان را در کشور مقصد مشخص کنید. برای مثال، باید شاهدی برای رزرو هتل، دعوت نامه میزبان و یا پرداخت هزینه تور را ارائه کرده باشید.

در نهایت، زمانی که اقدام به تهیه ویزای شینگن می کنید، باید بدانید، ممکن است اتفاقات غیر منتظره زیادی در انتظار شما باشند، اما در هر حال حواستان باشد که اطلاعات مورد نظر را از سفارت کشور مقصد کاملا بررسی کنید.

بنابراین با توجه به توضیحاتی که در این دو مقاله ارائه شد، متوجه شدیم که دریافت ویزای شینگن، چندان کار دشواری نیست، اگر با مراحل مختلف آن آشنا باشیم و بتوانیم اقدامات لازم را در زمان معین انجام دهیم.

همچنین شما می توانید تجربیات خود را در گرفتن ویزای شینگن در بخش ارائه نظرات با دیگر خوانندگان این مقاله به اشتراک بگذارید.

/

همه چیز درباره ویزای شینگن (قسمت دوم)

همه چیز درباره ویزای شینگن (قسمت دوم)

همه چیز درباره ویزای شینگن (قسمت دوم)

همه چیز درباره ویزای شینگن (قسمت دوم)

ویزای شینگن | ویزای شینگن

مقالات مرتبط

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *