alexa چگونه ویزای کانادا را بگیریم؟ - اپلیکیشن جامع گردشگری توریست اپ
logo

چگونه ویزای کانادا بگیریم؟

چگونه ویزای کانادا بگیریم؟

چگونه ویزای کانادا بگیریم؟

کانادا، یکی از کشورهای مهم، ثروتمند، و مرفه قاره وسیع آمریکای شمالی است؛ سرزمین رویاها برای بسیاری از افرادی که تلاش می‌کنند زندگی جدیدی را شروع کنند. اما تهیه ویزای کانادا ساده نیست و باید راه‌های زیادی را برای رسیدن به این خواسته طی کنید.

یکی از این مراحل بسیار مهم، تلاش شما برای گرفتن ویزای کانادا ست. اگرچه در مقاله ویزا، اطلاعات جامعی از تهیه ویزا ارائه کرده‌ایم، اما توریست اپ در این مقاله تلاش کرده به طور اختصاصی شرایط تهیه ویزای کانادا را بررسی کند. پس این صفحه متعلق به همه کسانی است که قصد مسافرت و یا مهاجرت به کانادا را دارند. با ما همراه شوید و سوال‌ها و نظراتتان را با ما درمیان بگذارید.

اقدام برای ویزای کانادا

کانادا کجاست و چرا آن را کشور رویاها می‌دانیم؟

کانادا کشور رویاها

کانادا کشور بزرگی در شمال قاره آمریکای شمالی است و یکی از همسایگان اصلی کشور ایالات متحده آمریکا به حساب می‌آید که با همدیگر روابط اقتصادی گسترده‌ای دارند. بیشتر مناطق این کشور دارای آب و هوای سرد و تا حدی قطبی است و از این‌رو، دارای زمستان‌های سخت است. آبشار نیاگارا، بزرگترین آبشار دنیا، یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های دیدنی کانادا است.

مردم آن به دو زبان انگلیسی و فرانسوی صحبت می‌کنند و طبق آمار جهانی، در سال ۲۰۰۶، حدود ۱۲۰ هزار ایرانی در این کشور زندگی می‌کنند. بیشتر غذاهای کانادایی، اختصاصی این کشور نیستند و سوغاتی‌ها و صنایع دستی کانادا، مجموعه فرهنگ بومیان کانادا و مدرنیته این کشور است.

پول رایج این کشور دلار کانادایی است و در رتبه ۱۱ام بزرگترین اقتصادهای جهان قرار گرفته است. برای بسیاری از موقعیت‌های شغلی می‌توان برای این کشور اقدام کرد و از حقوق و مزایای خوبی برخوردار شد. البته رقابت و سختی کار نیز در آن به نسبت بالاست. با این تفاسیر، به راستی می‌توان کانادا را کشوری رویایی برای مهاجرت دانست که تنها با در دست داشتن ویزای کانادا، می‌توان به آن وارد شد.

شرایط گرفتن ویزای کانادا

انواع ویزای کانادا را بررسی کنیم

ویزای کانادا انواع دارد

ویزای کانادا به چهار گروه ویزای تک ورودی کانادا، ویزا ترانزیتی، ویزای چند بار ورود و ویزای والدین طبقه‌بندی می‌شود و هرکدام از انواع ویزاها، دارای زیرگروه‌های ویژه است. در این مطلب قصد داریم مراحل و شرایط اخذ ویزای کانادا را به طور کامل مورد بررسی قرار دهیم

مراحل اخذ ویزای کانادا

برای موفقیت در اخذ ویزای کانادا ابتدا باید بتوانید وقت سفارت بگیرید و بسیاری از متقاضیان اخذ ویزای کانادا، در همین مرحله نیز دچار مشکل می‌شوند. از آنجا که سفارت کانادا در ایران فعالیت نمی‌کند، برای گرفتن وقت سفارت باید از طریق کشور واسطه فعالیت خود را آغاز کنید. به این ترتیب، می‌توانید به کشورهایی مانند امارات، ترکیه و یا ارمنستان سفر کنید تا مراحل انگشت‌نگاری و چهره‌نگاری را انجام دهید.

شرایط اخذ ویزا کانادا

شرایط تهیه ویزای کانادا چیست

برای اخذ ویزای کانادا باید شرایط مهمی را که از طرف دولت این کشور و توسط افسر ویزا تعیین می‌شود، فراهم کنید.

۱) در مرحله نخست باید افسر ویزا را متقاعد کنید که پس از اتمام مجوز اقامت موقت در کانادا، این کشور را ترک خواهید کرد.
۲) باید ثابت کنید که برای اداره ی خود و اعضای خانواده در مدت زمان اقامت در کانادا توانایی مالی لازم را دارید.
۳) ثابت کنید که بدون اخذ مجوز مورد نیاز قصد ادامه تحصیل در کانادا و حتی یا کار در این کشور را ندارید.
۴) باید بتوانید ثابت کنید، فردی قانونمند در کانادا خواهید بود و در عین حال سو پیشینه کیفری باید در مداراک شما موجود باشد.
۵) همه مداراک را برای دریافت پذیرش سریع، به افسر ویزا تحویل دهید.
۶) اثبات سلامت جسمی و انجام معاینات پزشکی در صورت نیاز، یکی دیگر از آن بخش‌های مورد نیاز است.
۷) برای هر یک از اعضای خانواده که متقاضی اخذ ویزای کانادا هستند، به صورت جداگانه فرم تقاضا را تکمیل کنید و وجه آن را به حساب سفارت واریز کنید.
۸) در صورت تشخیص افسر ویزا، باید خود و یا هر یک از اعضای خانواده، معاینات پزشکی را انجام دهید و نتیجه آن‌ها را به بخش صدور ویزا ارسال کنید.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای کانادا

مدارک ویزای کانادا

بسته به نوع ویزایی که می‌خواهید، مدارک مورد نیاز شما نیز متفاوت خواهد بود. اما شرایط زیر کلی است:

 • ۱) پاسپورت یکی از اولین و ضروری‌ترین مدارک تهیه ویزای کانادا است. در کنار آن پاسپورت‌های قدیمی نیز ارائه می‌شوند.
 • ۲) اسناد ملکی به همراه مبایعه‌نامه، قراردادهای پیش‌خرید و حتی اجاره‌نامه‌هایی که هنوز اعتبار زمانی دارند
 • ۳) گواهی بانکی خود را از حساب‌های سپرده ترجمه کنید و به همراه گردش حساب سه ماهه و یا شش ماهه ارائه کنید. به یاد داشته باشید حساب باید جاری باشد.
 • ۴) ۲ قطعه عکس رنگی در مقیاس ۳*۴
 • ۵) ارائه گواهی اشتغال به تحصیل و یا کار برای خود و یا فرزندان
 • ۶) فیش حقوقی، حکم کارگزینی، فیش بازنشستگی و حکم بازنشستگی،
 • ۷) پروانه کسب، پروانه بهره برداری، پروانه وکالت و پروانه مطب،
 • ۸) کارت بازرگانی، مدارک شرکت، اساسنامه شرکت، روزنامه رسمی شرکت، اظهارنامه ثبت شرکت و آخرین لیست بیمه شرکت،
 • ۹) برگه پرداخت، پرینت گردش حساب سه ماهه یا شش ماهه شرکت و آخرین برگه مالیاتی

انواع ویزای کانادا

اگر با دعوت‌نامه به کانادا می‌روید

اگر فردی را در کانادا دارید که می‌تواند برای شما دعوت‌نامه بفرستد، ویژگی‌های زیر باید در آن لحاظ شود تا بتوانید ویزای کانادا را تهیه کنید.

اطلاعات مهمان شامل نام کامل، تاریخ تولد، آدرس و شماره تلفن فرد، نسبت فرد با مهمان، هدف از سفر، مدت زمانی که مهمان قصد دارد در کانادا اقامت کند، جزئیات مرتبط با محل اقامت و هزینه‌های زندگی و تاریخ ترک کانادا است.

اطلاعات میزبان شامل نام کامل، تاریخ تولد، آدرس و شماره تلفن در کانادا، شغل، کارت اقامت دائم، ارائه مدرک نشانگر وضعیت اقامت میزبان در کانادا، جزئیات مربوط به خانواده، اسامی و تاریخ تولد همسر و وابستگان و تعداد مهمان‌های میزبان

شرایط تهیه ویزای کانادا را یاد بگیریم

توریست اپ تلاش کرد دانشی کلی از تهیه ویزای کانادا ارائه مکند، اما مسلما این پروسه دارای جزئیات بیشتری است که برای آگاهی از آن، باید به سراغ متخصصان مهاجرت بروید. اگر تصمیم کاملا جدی برای مهاجرت به این کشور را دارید، می‌‌توانید فرم مهاجرت به کانادا را پر کنید تا متخصصان مهاجرت مشاوره بهتری برای شما ارائه کنند.


مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2
دیدگاه

 1. ویزای کانادا گفت:

  خیلی جامع بود مطلبتون با تشکر

 2. وقت سفارت کانادا گفت:

  لنـدن پایتخت انگلستان مهمترین و بزرگترین شهر بریتانیا با جمعیتی در حدود ۹ میلیون
  نفر یکی از مراکز عمده توریستی,
  تجاری, مالی, سیاسی و فرهنگ.