alexa هر آنچه که در مورد پاسپورت و ویزا گرفتن باید بدانید | توریست اپ
logo

هر آنچه که در مورد پاسپورت و ویزا گرفتن باید بدانید

هر آنچه که در مورد پاسپورت و ویزا گرفتن باید بدانید

هر آنچه که در مورد پاسپورت و ویزا گرفتن باید بدانید

آیا تا به حال به قصد مسافرت، کار و یا تحصیل از کشور خود خارج شده اید؟ اگر چنین بوده، چه مراحل اداری را برای خروج از کشور طی کرده اید؟

لینک های مرتبط
  ۲۰ تا از جاهای دیدنی استانبول که نباید در سفر به ترکیه از دست داد

  ۱۰تا از خوشمزه ترین غذاهای ترکیه ای که باید حتما امتحان کنید

  راهنمای سفر به ترکیه 

  ۱۰ تا از بهترین جاهای دیدنی گرجستان

آیا تا به حال شنیده اید که مراحل اداری گرفتن پاسپورت و ویزا یا روادید کاملا وابسته به شانس بوده و در صورت آنکه بخت با شما یار نباشد، نمیتوانید به کشور مقصد مسافرت کنید؟ آیا واقعا مساله شانس در گرفتن ویزا حقیقت دارد؟ به عنوان مثال، احتمالا شما نیز این جمله را بسیار شنیده اید که گرفتن ویزای بعضی از کشورها دشوار است. اگر چنین باشد، چه گام های اساسی برای دریافت ویزا نیاز هست؟

توریست اپ در این مقاله تلاش می کند به سوالات این چنینی درباره ویزا و پاسپورت پاسخ دهد. بنابراین می توانید در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

آیا تفاوت بین ویزا و پاسپورت را می دانید؟

پاسپورت-و-ویزا-توریست-اپ (۹)

 

پاسپورت (passaport) که نام فارسی آن گذرنامه است و در  گذشته های دور، تذکره مرور نامیده می شد، سند هویتی بین المللی برای شناسایی رسمی فرد است که از سوی هر دولتی برای شهروندان آن کشور صادر می شود.

طبق رتبه بندی انجام شده، و بر اساس شاخص پاسپورت هنلی، پاسپورت ایرانی رتبه ۹۶ از جهت آزادی مسافرت را داراست (هم رتبه با پاسپورت بنگلادش، کوزوو و لبنان).

ویژگی های گذرنامه:

 1. گذرنامه از یک جهت مجوز خروج فرد از کشوری است که تابعیت سیاست داخلی آن کشور را دارد. گذرنامه همانند یک شناسنامه معتبر بوده و تابعیت و هویت دارندگان خود را تایید می کند. این نکته بسیار مهم است، چرا که در تعدادی از کشورها مانند کره شمالی و در گذشته شهروندان کوبایی و مردمان بلوک شرق، حق سفر به بیرون از کشور را نداشتند.
 2. گذرنامه، تضمین کننده امنیت و حقوق مسافر در قلمرو دیگر کشورها از سوی کشور مبدا است. البته این موضوع، تابع قدرت سیاسی و بین المللی کشور صادر کننده گذرنامه است.
 3. با وجود گذرنامه، می توان از دیگر دولت ها اجازه ورود به خاک آن کشورها را گرفت.

 

ویزا یا روادید

پاسپورت-و-ویزا-توریست-اپ (۷)

 

 1. ویزا یا روادید اجازه ورود به یک کشور است که توسط کشور مقصد صادر می شود. در حقیقت ویزا یک مهر یا برچسب است که در پاسپورت زده شده و با خود پاسپورت، متفاوت است.
 2. گردشگران هنگام برگشت به کشور خود گذرنامه را لازم دارند اما نیازی به ویزا ندارند.
 3. پاسپورت به مدت پنج سال اعتبار دارد، اما اعتبار ویزا به طور موقت توسط کشور مقصد تعیین می شود.
 4. برای سفر به تمامی کشورهای خارجی داشتن پاسپورت الزامی است ولی داشتن ویزا بستگی به کشور مقصد دارد.
 5. اما با گرفتن ویزا، به طور صد درصد به کشور مقصد وارد نمی شوید، چرا که گرفتن ویزا تضمینی برای ورود به کشور مورد نظر نیست و افسران مهاجرت در مرزها می‌توانند از ورود مسافران به دلایل مختلف جلوگیری ‌کنند.
 6. نوع ویزایی که دریافت می کنید، در زمان ورود به هر کشور، نشان‌ می‌دهد هدف سفر شما چیست، چه مدت در آن کشور اقامت خواهید کرد و آخرین مهلتی که برای ورود به کشور مورد نظر دارید، چه تاریخی است
 7. از یکم ژانویه ۲۰۱۸، شهروندان ایرانی در ۳۸ کشور نیاز به گرفتن ویزا ندارند و یا در هنگام رسیدن به کشور مقصد می توانند ویزا بگیرند.

بهترین سفر زندگی خود را با قیمتی باورنکردنی با بهترین پکیج تورهای خارجی به همراه توریست اپ تجربه کنید.

نقشه زیر، وضعیت الزامات ویزا را برای شهروندان ایرانی نشان می دهد.

پاسپورت-و-ویزا-توریست-اپ (۱۱)

 

در اینجا لیست ۳۸ کشوری که برای ورود به آنها نیاز به گرفتن ویزا ندارید و یا می توانید در فرودگاه کشور مقصد اقدام به گرفتن ویزا کنید و یا آنکه به صورت الکترونیکی، ویزای خود را تهیه کنید، لیست شده اند:

کشورهایی که نیاز به ویزا ندارند کشورهایی که ویزای الکترونیکی صادر می کنند کشورهایی که در زمان ورود به مقصد ویزا صادر می کنند
ارمنستان آنتیگوا و باربودا بولیوی
دومنیکا (Dominica) آذربایجان کیپ ورد (Cape Verde)
اکوادور (Ecuador) بنبن: کشوری در غرب آفریقا کومور (Comoros)
گرجستان (Georgia) کامبوج* جیبوتی (Djibouti)
هاییتی (Haiti) ساحل عاج (Côte d’Ivoire) گینه بیسائو (Guinea-Bissau)
مالزی (Malaysia) گابن (کشوری در غرب آفریقا) لائوس (Laos)
میکرونزی (Micronesia): کشوری در بخش غربی اقیانوس آرام قرقیزستان (Kyrgyzstan) لبنان (Lebanon)
صربستان (Serbia) لسوتو (Lesotho) ماداگاسکار (Madagascar)
ترکیه نیجریه مالدیو (Maldives)
ونزوئلا قطر موریتانی (Mauritania)
کردستان عراق سنت کیتس و نویس (Saint Kitts and Nevis) موزامبیک
سائو تام و پرینسیپ (Sao Tome and Principe) نپال
سریلانکا* پالائو (Palau)
اوگاندا (Uganda) رواندا (Rwanda): کشوری در آفریقای مرکزی*
زامبیا (Zambia) ساموا (Samoa)
تاجیکستان
سیشل (Seychelles)
سومالی (Somalia)
تانزانیا
تیمور
توگو  (Togo)
زیمباوه
تووالو (Tuvalu)

*برای اطلاعات بیشتر در زمینه کشور مورد نظرتان می توانید با دانلود توریست اپ به اهداف خود برسید.

 

تنها کشوری که ایرانی ها اجازه ورود به آن ندارند، لیبی است!!!

بخش هایی که با ستاره (*) مشخص شده اند، مربوط به کشورهایی است که می توانید به صورت الکترونیکی و یا در زمان ورود به کشور مقصد، ویزا دریافت کنید.

 

مهرگذرنامه و ویزا

پاسپورت-و-ویزا-توریست-اپ (۱۰)

تقریبا در بیشتر موارد، و در زمان ورود و خروج به کشور در پاسپورت ها مهری زده می شود و روی آن اطلاعاتی مانند زمان ورود و خروج، نام کشور، و نوع وسیله ای که به آن کشور مسافرت کرده اید مشخص می شود. علاوه بر آن، شکل مهر هر کشوری متفاوت است و به عنوان مثال، مهری که روی پاسپورت زده می شود، می تواند به شکل مربع، دایره، لوزی و دیگر اضلاع باشد. علاوه بر آن، رنگ مهر ورود و خروج نیز با هم متفاوت است.

**برای کشورهایی که عضو ویزای شینگن هستند، فقط یک مهر زده می شود.**

کشورهایی مانند استرالیا، کانادا، ایالات متحده امریکا، ایرلند، بریتانیا، کره جنوبی و ال سالوادور تنها در زمان ورود، مهر روی پاسپورت می زنند.

هنگ کنک، ماکائو، و اسرائیل نیز کشورهایی هستند که هیچ مهری برای ورود و خروج صادر نمی کنند. اما تکه کاغذی جداگانه برای ورود در اختیار مسافر می گذارند.

 

اولین گام: گذرنامه گرفتن

پاسپورت-و-ویزا-توریست-اپ (۸)

 

در حال حاضر از نظر ظاهری، گذرنامه های سنتی و بیومتریک در دنیا صادر می شوند.

کشور ایران از سال ۲۰۱۱ تصمیم گرفت، گذرنامه های بیومتریک صادر کند. بنابراین در اینجا روی این نوع از گذرنامه ها صحبت می شود.

بهترین سفر زندگی خود را با قیمتی باورنکردنی با بهترین پکیج تورهای خارجی به همراه توریست اپ تجربه کنیدو از سفر لذت ببرید.

گذرنامه بیومتریک یعنی چه؟

بیومتریک نوع ویژه ای از روش های امنیتی برای کنترل دسترسی و برقراری امنیت است که از ویژگی های قابل اندازه گیری و غیر قابل تغییر انسانی استفاده می کند. در گذرنامه های بیومتریک تراشه ای کوچک جا سازی می شود که حاوی اطلاعات افراد است.

ویژگی هایی که روی این گذرنامه ثبت می شود، علاوه بر تصویر و نام، شامل اثر انگشت، رنگ و طرح اسکن قرنیه و یک نسخه دیجیتال از تصویر دارنده گذرنامه است.

به هر حال این نوع از گذرنامه ها امروزه با روش های الکترونیکی و خلاقانه ای تلفیق شده اند که از اشاره به آنها در اینجا خودداری می شود، اما به میزان زیادی، از ارتکاب تخلف جلوگیری می کنند.

اگر به دنبال تهیه گذرنامه هستید، می توانید ابتدا شزایط و مدارک لازم را مطالعه کنید و سپس به پلیس +۱۰ مراجعه کنید

شکل زیر مراحل تهیه گذرنامه های بیومتریک را در ایران نشان می دهد:

 

پاسپورت-و-ویزا-توریست-اپ (۱۲)

 

 

تاریخچه کوتاهی از صدرو گذرنامه در دنیا:

یکی از اولین اشاره‌ها به کاغذهایی که به عنوان گذرنامه مورد استفاده قرار می‌گرفته است به ۴۵۰ سال پیش از میلاد مسیح بر می گردد که در کتاب مقدس یهودیان ثبت شده است. بر حسب آنچه در کتاب مقدس عبری در این دوران نگاشته شده است، اولین اجازه نامه به نحیما (یکی از از مقامات دولتی) برای سفر به یهودیه توسط شاه ایران (آرتاکسرکسس ۱) داده شده بوده است تا ضمانتی برای عبور سالم و امن نحیما از اراضی تحت سلطه دیگر فرمانروایان باشد

تقریبا از اواخر قرن نوزدهم بود که امپراطوری بریتانیا برای آسان کردن سفر مسافران، گذرنامه ای را به شکل برگه های کاغذی تکی ایجاد کرد.

 

یک موضوع مهم: ما انواعی از گذرنامه ها را داریم

 

پاسپورت-و-ویزا-توریست-اپ (۲)

 

 • گذرنامه عادی: این گذرنامه برای متقاضیان عادی و توسط سازمان نیروی انتظامی صادر می شود. اگر در خارج از کشور باشید، گذرنامه توسط کارمندان کنسول وزارت امور خارجه صادر خواهد شد.
 • گذرنامه سیاسی: این نوع از گذرنامه ها، برای افراد خاص است. بدین معنی که این گذرنامه توسط وزارت امور خارجه برای مقامات سیاسی و بستگان همراه آنها که برای انجام وظیفه خاصی مانند سفارت به خارج از کشور می روند، صادر می شود.
 • گذرنامه خدمت: این نوع گذرنامه هم برای کارکنان دولتی و از طرف آن ارگان دولتی صادر می شود. این افراد به طور موقت ماموریتی را در کشورهای خارجی خواهند داشت.

 

ویزا هم چند نوع است

پاسپورت-و-ویزا-توریست-اپ (۳)

 

ویزاها را بسته به هدفی که برای مسافرت دارید، به انواع مختلفی تقسیم می کنند و دسته بندی آنها هم روی مهر ویزا مشخص می شود.

برای مثال انواع ویزای آمریکا در سه دسته قرار دارد:

 1. ویزای کوتاه مدت برای کار و تجارت (دسته B-1)،
 2. گردشگری و بازدید (دسته B-2)،
 3. تلفیقی از هر دو مورد (B-1/B-2)

 

اما به طور کلی انواع ویزاهایی که می تواند توسط کشور مقصد صادر شود در اینجا لیست شده اند:

 1. ویزای سیاحتی
 2. زیارتی
 3. تحصیلی
 4. با حق کار
 5. ترانزیت
 6. مطبوعاتی
 7. خدمت
 8. متعدد یا مالتیپل
 9. الحاق به خانواده

توضیحاتی درباره بعضی از ویزاهای معرفی شده

ویزای توریستی یا سیاحتی: این نوع از ویزا بسته به کشور مقصدی که دارید و درخواستی که می کنید، بین ۱۵ تا ۶ ماه اعتبار دارد. در این نوع از ویزا، فرد به دنبال سیاحت و گردشگری در کشور مقصد است.

ویزای دانشجویی یا ویزای تحصیلی: ویزای دانشجویی در دسته ویزاهای بلند مدت قرار می گیرد و شرط اول آن برای اقدام به تهیه ویزا، داشتن پذیرش از یک استاد و دانشگاه کشور مقصد است. این نوع از ویزا بسته به میزان دوره مدت تحصیل ، متغیر خواهد بود .

ویزای دیدار بستگان: این ویزا نیز معمولا بین ۳ تا ۶ ماه صادر میشود و همان طور که از نام این ویزا مشخص هست برای دیدار بستگان درجه ۱ و درجه ۲ به شخص داده میشود. این ویزا بسته به کشوری که انتخاب می کنید، دارای تفاوت هایی است. به عنوان مثال، شرایط ارسال دعوت نامه از یکی از بستگان شما، در کشورهای مختلف متفاوت است و به عوامل متعددی مانند داشتن درآمد کافی، خانه، و حتی شهروند بودن آن کشور دارد.

ویزای تجاری و بازرگانی: ویزای تجاری و بازرگانی به بازرگانان یا کسانی که روابط تجاری با شرکتهای کشور مورد نظر دارند اعطا میشود. در چنین وضعیتی، باید از کشور مقصد دعوت نامه دریافت کنید.

ویزای متعدد: ویزا می‌تواند به صورت single صادر شود که در این صورت به شما تنها اجازه یک بار ورود به آن کشور را می‌دهد. همچنین‌ ویزای شما ممکن است multiple باشد که به این ترتیب، شما امکان ورود و خروج متعدد به کشور صادرکننده ویزا را در طی مدت اعتبار ویزا خواهید داشت.

دانستن چند نکته ضروری در زمینه ویزا

حواستان باشد، زمانی که برای هدف خاصی ویزا می گیرید، باید همان فعالیت را در کشور مربوطه انجام دهید. در غیر این صورت ممکن است در طول سفر دچار مشکلات احتمالی شوید.

 1. یک قانون کلی وجود دارد: شما نمی توانید مدت ویزای خود را برای موارد توریستی تمدید کنید. قانون عدم امکان تمدید ویزا برای ویزاهای توریستی و ویزاهای کمتر از ۶ ماه اعتبار است، البته در مواردی خاص مانند مشکلات پزشکی این کار انجام می‌شود.
 2. همواره به یاد داریم که نگهداری از بعضی مداراک بسیار مهم و حیاتی است. مانند شناسنامه و کارت ملی. به این لیست باید گذرنامه و ویزا را نیز افزود. به خاطر داشته باشید که در یک کشور خارجی، گذرنامه به منزله کارت شناسایی و برگه هویت شماست و همچنین داشتن ویزا به منزله ورود قانونی شما به خاک آن کشور است که به همین دلیل باید در حفظ و نگهداری آن کوشا باشید‌. بنابراین از تمامی صفحات گذرنامه و ویزا ۲ سری فتوکپی تهیه کرده و یکسری را در محل اقامت گذاشته و سری دیگر را همراه خود داشته باشید تا در صورت سرقت یا مفقود شدن گذرنامه از آنها استفاده کنید.
 3. اگر به زبان انگلیسی تا حدی مسلط هستید، می توانید به این وب سایت بسیار جامع زیر رفته و شرایط تهیه ویزا را برای هر کشوری که قصد سفر به آن را دارید، بخوانید.

 

و در نهایت شرایط دریافت ویزا

پاسپورت-و-ویزا-توریست-اپ (۶)

 

شرایط دریافت ویزا برای کشورهای مختلف متفاوت است؛ برای بعضی کشورها شما به آسانی می توانید ویزای مورد نظر را بگیرید و برای بعضی از کشورها، کار بسیار سخت و پیچیده است. به عنوان مثال و به طور معمول دریافت ویزا برای کشورهای اروپایی، کانادا، ژاپن و آمریکا دشوار است.

در حالت کلی برای دریافت ویزا باید مدارک زیر موجود باشد :

 1. پاسپورت یا گذرنامه با حداقل شش ماه اعتبار
 2. مدارک هویتی
 3. مدارک مالی
 4. عکس

همانطور که گفته شد، برای دریافت انواع ویزا، شرایط نیز متفاوت است. به عنوان مثال وجود دعوت نامه برای دیدار بستگان، و یا مدرک پذیرش از دانشگاه مورد نظر ضروری است.

در مقاله های بعدی نیز، به صورت تخصصی روی انواع ویزاهای کشورهای مختلف بررسی انجام خواهد گرفت.

بهترین سفر زندگی خود را با قیمتی باورنکردنی با بهترین پکیج تورهای خارجی به همراه توریست اپ تجربه کنید.

هر آنچه که در مورد پاسپورت و ویزا گرفتن باید بدانید

هر آنچه که در مورد پاسپورت و ویزا گرفتن باید بدانید

هر آنچه که در مورد پاسپورت و ویزا گرفتن باید بدانید

هر آنچه که در مورد پاسپورت و ویزا گرفتن باید بدانید

پاسپورت و ویزا | پاسپورت و ویزا

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

240
دیدگاه

 1. رها گفت:

  سلام ببخشید میخواستم بدونم واسه پاسپورت گرفتن نیاز است ک خود شخص هم بره یا میتونه مدارک کسه دیگ ای هم داد چون من الا شرایطشو ندارم ک برم پاسپورت بگیرم

  • Tourist App - توریست اپ گفت:

   برای پاسپورت گرفتن، حضور خود فرد کاملا اجباری است، چرا که عکس رو با چهره فرد کاملا تطبیق میدن و به همین علت هم هست که گفته میشه عکس در نهایت برای ۶ ماه گذشته باشه.
   بسیار ممنون از اینکه به ما اعتماد می کنید و سوالاتتون رو مطرح می کنید.
   خوب و خوش و موفق و پیروز باشید.

 2. محمد گفت:

  سلام من گذرنامه تابرج۱۰سال۹۷اعتباردارد آیا میتونم امسال برای اربعین ویزا بگیرم؟

  • Tourist App - توریست اپ گفت:

   باسلام
   دوست گرامی برای گرفتن ویزا گذرنامه شما حداقل باید ۶ماه اعتبار داشته باشد
   و با توجه به اینکه اربعین در آبان ماه سال جاری است مدت اعتبار گذرنامه شما کمتر از ۶ماه خواهد بود
   پس توصیه می شود قبل گرفتن ویزا برای تمدید آن اقدام کنید
   ممنون از اینکه به ما اعتماد می کنید و سوالات خودتان را می پرسید.
   موفق باشید

 3. Saide گفت:

  سلام مدارک مالی چیه؟یعنی چه حسابی بیشتر مد مظرشونه؟

  • Tourist App - توریست اپ گفت:

   دوست عزیز و گرامی، مدارک مالی، شرایطی است مانند گرفتن پرینت از مانده حساب. برای مثال برای گرفتن ویزای شینگن، پرینت مانده حساب، باید مبلغی در حدود ۴۰ میلیون تومان باشه و یا
   برای ویزای اوکراین این مبلغ به ۱۵ میلیون کاهش پیدا میکنه و یا برای ویزای چین باید تمکن مالی خود رو به انگلیسی ثابت کنید که حداقل حدود ۱۰ میلیون تومان هست.
   برای ویزای هنگ کنگ، اگر به قصد اشتغال میرید، باید، گواهی اشتغال به کار به انگلیسی به همراه میزان حقوق ماهانه به دلار رو مشخص کنید.
   برای ویزای کانادا، باید گردش سه ماهه آخر حساب، نامه تمکن به انگلیسی رو داشته باشید و مثال هایی از این دست که باید برای اون کشوری که مبخواید اقدام کنید، شرایط ویژه و منحصر به فرد رو از سفارت اونجا و یا افراد آگاه مطلع شید.
   در نهایت اینکه، توریست اپ، برای شما دوست گرامی، سفرهای پر از خوشی و ماجراجوییهایی همراه با لذت رو آرزو میکنه.

 4. Mozhde گفت:

  سلام فرق مهر ولیبل چی هست.کدوم کشورا لیبل میزنن به پاسپورت

  • Tourist App - توریست اپ گفت:

   دوست گرامی، از اینکه خوانندگان توریست اپ افراد نکته سنجی هستن، افتخار می کنیم.
   اما در پاسخ به سوال شما باید اشاره کنیم که لیبل کلمه انگلیسی از واژه برچسپ هست و مهر، هم که البته نیازی به توضیح نداره. با توجه به اینکه تعداد کشورهایی که برای ایران ویزا و یا روادید صادر می کنن، بسیار زیاد هست، اشاره به اینکه ویزای کدام کشور به شکل مهر و کدام کشور به شکل روادید، مشخص میشه کار دشوار و دور از دسترسی خواهد بود. اما تنها به دو کشور اشاره می کنیم.
   اگر به کشور اتریش بخواید مسافرت کنید، ویزا به شکل برچسپ روی پاسپورت شما زده میشه و اگر بخواید به کشور سوئیس مسافرت کنید، ویزا به شکل مهر روی پاسپورت شما زده می شه. البته این موضوع میتونه سالانه و با توجه به سیاست های هر کشوری همچنان تغییر کنه

 5. احسان گفت:

  سلام بنده قصد مهاجرت به آلمان رو دارم ، حدود ٢٠٠ میلیون سرمایه دارم چه روشی اقدام کنم بهتر و کم هزینه تر هستء؟ از اونجایی که بیماری صرع دارم می تونم به بهونه نبود قرص هام و تحت نظر پزشکی بودن در آلمان اقامت موقت بگیرم، چون واقعا داروهام نیست الان، در ضمن لیسانس عمران دارم ، ویزای کار میشود گرفت؟ لطفا بهترین گزینه رو معرفی کنید؟

  • Tourist App - توریست اپ گفت:

   دوست گرامی توریست‌اپ، از اینکه به ما اعتماد می‌کنید و سوالات خودتون رو مطرح می‌کنید، بسیار سپاسگزاریم، امیدواریم بهترین پاسخ رو به شما ارائه بدیم:
   اول اینکه برای مهاجرت به کشور آلمان، شما در هر حالتی باید یک سری پیش‌نیاز رو تهیه کرده باشید که شامل اثبات وجود ثبات مالی (تا زمانی که بتونید حقوق و دستمزد داشته باشید، باید بتونید از پس هزینه‌های خودتون هم بربیاید)، داشتن بیمه سلامت (یک بیمه معتبر از خود کشور آلمان باید تهیه بشه)، حداقل آشنایی لازم با زبان آلمانی، و در نهایت اخذ ویزای آلمان (ویزای شینگن) است.
   حال باید بدونید دو نوع اقامت برای آلمان وجود داره که در نوع اول که نوع غیر دائم اون هست، اقامت برای اموزش زبان آلمانی، تحصیل دانشگاهی، کار، و مانند اون خواهد بود. اما در اقامت دائم شما ابتدا باید ۵ سال اقامت غیر دائم در این کشور داشته باشید و در این مدت توانسته باشید از پس هزینه زندگی خود بربیاید و در عین حال زبان آلمانی را تا حدی بلد باشید.
   اما با توجه به شرایطی که گفتید، از دو راه میتونید اقدام کنید: سرمایه گذاری در آلمان و یا درخواست اقامت برای کار تخصصی. در نوع ویزای کار شما میتوانید یک فرصت شش ماهه را دریافت کننید تا به جستجوی کار در آلمان بپردارید.
   اما در روش اول که ارائه کردید، یعنی وجود سرمایه ۲۰۰ میلیونی، با توجه به شرایط یورو و دلار در ایران، احتمال سرمایه گذاری رو برای شما سخت میکنه به خصوص که شما هر سال باید مالیات ارائه بدید که مقادیر بالایی است.
   اما در نهایت ما به شما توصیه جدی میکنیم که اگر به راستی مایل دارید به کشور آلمان مهاجرت کنید، حتما یک جلسه رو با یک متخصص حوزه مهاجرت ست کنید تا بتونید بهترین تصمیم رو با توجه به شرایط فعلی و با توجه به تجربه ای که اونها از موارد مختلف دارند، در اختیار شما قرار بدند
   سلامت، شاد و موثر باشید.

 6. ماهان گفت:

  یه سوال خیلی سخت
  اگر دانشجویی برنده لاتاری شده باشه و مهر ویزای آمریکا در پاسپورتش خورده باشد.اگر به ایران برگردد میتواند قبل از پایان دوره مهلت ویزا دوباره از کشور خارج شود و به آمریکا برود یا پاسپورت توسط نظام وظیفه ضبط میشود؟

  • Tourist App - توریست اپ گفت:

   دوست عزیز، تا اونجا که ما مطلع هستیم، کارت پایان خدمت سربازی بسیار در دریافت این ویزا بسیار مهم است.
   اما ما توصیه میکنیم شرایطی که توضیح دادید رو حتما از سفارت مربوطه جویا بشید. با آرزوی روزهای خوش برای شما

 7. علی گفت:

  سلام
  اعتبار پاسپورتم تا ۹۷/۱۱/۲ تا کی میتونم برای توریستی از ایران خارج بشوم

  • Tourist App - توریست اپ گفت:

   دوست گرامی اعتبار پاسپورت شما برای خروج از کشور، حداقل باید شش ماه باشه. با توجه به اینکه ما هم اکنون در ماه چهارم هستیم، شما به طور تقریبی شش ماه زمان دارید که میتونه برای سفرهای این ماهتون پاسخگو باشه.

 8. sepideh گفت:

  سلام
  ۱۲ شهریور با همسرم وقت سفارت اتریش داریم و پسرخاله بنده دعونتامه برای ما ارسال کرده اند.
  می خواستم بدونم توی این شرایط ایران، احتمال ریجکت شدنمون چقدره؟اصلا الان ویزا میدن؟
  برای بالا بردن شانس گرفتن ویزا چکار باید کرد؟

  • Tourist App - توریست اپ گفت:

   دوست عزیز، تا اونجا که ما خبر داریم با وجود دعوت نامه اگر به قصد مسافرت به ای کشور میرید، نباید مشکلی وجود داشته باشه.
   اما در هر حالت زمانی که بخوان ویزای یک کشور رو صادر کنن، کشور مربوطه مراتبی رو دنبال می کنه که در نهایت میتونه به عدم صدور ختم بشه. هنوز هم افرادی که برای تحصیل و یا دوره های کاری قصد مسافرت به این کشورها رو دارند، میتونن ویزای مورد نظر رو بگیرن و تا اونجا که ما میدونیم این وضعیت برای کشورهایی نظیر امریکا دشوارتر شده.
   به امید روزهای خوب برای شما

 9. ملیحه گفت:

  سلام
  من ویزا و اجازه موقت تحصیلی کشور استونیو تا هفته آینده میگیرم و تا ۸ ماه دیگه تاریخ پاسپورتم تمام میشه و باید تمدید کنم آیا دوباره باید برای گرفتن ویزا از اول اقدام کنم؟ البته برای گرفتن ویزای طولانی مدت tpr دوباره از سفارت وقت گرفتم تو این مدت میتونم پاسورتمو تمدید کنم و مشکل پیش نمیاد؟ ممنون از پاسخگویی شما

  • Tourist App - توریست اپ گفت:

   دوست عزیز،
   ابتدا برای موقعیت تحصیلی که پیدا کردید، تبریک ما رو بپذیرید، امیدواریم روزهای خوبی در انتظارتون باشه.
   با توجه به شرایطی که اشاره کردید، باید بگیم مشکلی برای شما پیش نمیاد. اما در وقت سفارتی که دارید، باز هم میتونید این موضوع رو جویا باشید.

 10. ندا گفت:

  سلام بنده میخوام برای ویزا اقدام کنم ولی گفتن نیاز به کپی پاسپورت همسرم هست
  ولی متاسفانه پاس ایشون گم شده و مجدد گرفتنش زمان بر هست
  سوالم اینه ایا سایت یا ارگان یا طریق خاصی هست که بشه یک کپی از پاس ایشون گرفت ؟

  • Tourist App - توریست اپ گفت:

   دوست گرامی
   از مشکلی که برای شما پیش اومده، بسیار متاسفیم و امیدواریم راه‌حل مناسب رو پیدا کنید. تا اونجایی که ما می‌تونیم راهنمایی کنیم، و پیشنهاد بدیم، مراجعه به پلیس+۱۰ و جایی است که ابتدا پاسپورت رو از اونجا تهیه کردید. همچنین اگر همسرتون تا حالا از پاسپورت استفاده کردن و با آژانس مشخصی به کشوری مسافرت کردند، می‌تونید از اونها هم کپی پاسپورت رو جویا شید.
   به امید روزهای خوش برای شما

 11. بهار گفت:

  با سلام و خسته نباشید.
  من و همسرم قصد مهاجرت کاری به سوئد داریم. اما مشکل اینجاست که همسرم کارت پایان خدمت نداره و فعلا دانشجو و در حال تحصیل هستن. سوال من اینه که چطور میشه پاسپورت رو حهت اخذ ویزای کاری دریافت کنیم و آیا با دعوتنامه کارفرما امکان گرفتن پاسپورت هست یا نه؟ تشکر از پاسختون.

  • Tourist App - توریست اپ گفت:

   دوست گرامی، ابتدا باید بتونید وضعین نظام وظیفه همسرتون رو درست کنید تا باقی مراحل انجام بشه.
   به امید روزهای خوب برای شما

 12. نازنين گفت:

  سلام
  اعتبار پاسپورت من تا نوزده اسفند ٩٧ هست و به تازگى موفق شدم ویزاى شینگن بگیرم براى دیدار خواهرم در نروژ
  اعتبار ویزا تا هفدهم مهرماه هست. اعتبار شش ماهه پاسپورت را از زمان خروج از کشور باید در نظر گرفت یا از زمان برگشت؟

  • Tourist App - توریست اپ گفت:

   دوست گرامی، برای گرفتن ویزای شینگن، به شما بسیار تبریک میگیم و امیدواریم روزهای خوبی در سفر به نروژ تجربه کنید.
   اعتبار شش ماهه پاسپورت از زمان خروج شما از کشور محاسبه میشه.

 13. آنا گفت:

  با سلام
  پاسپورت من تا تاریخ ۹۷/۱۲/۱۷ اعتبار داره و قصد سفر به فرانسه را در مهرماه دارم
  تاریخ دعوت نامم از تاریخ ۹۷/۰۵/۱۵ الی ۹۷/۰۸/۱۵ هست
  وقت سفارت بنده هم ۲۳ مرداد میباشد
  با توجه به اینکه در زمان سفرم پاسپورتم کمتر از ۶ ماه اعتبار داره آیا باید برای پاسپورت جدید اقدام کنم؟ و اگر اقدام کنم شماره پاسپورتی که در دعوت نامه ذکر شده شماره قبلیم هست مشکلی ایجاد نمیشه ؟

  • Tourist App - توریست اپ گفت:

   دوست گرامی، با توجه به اطلاعاتی که ارائه کردید، اینطور به نظر میرسه که شما نیاز دارید پاسپورتتون رو برای سفر پیش رو تمدید کنید.
   اما با توجه به وقت سفارتی که در روز ۲۳ مرداد دارید، بهتر است، این موضوع رو از اونجا هم جویا بشید.
   به امید روزهای پر از خوشی برای شما

 14. نازنين گفت:

  با سلام و تشکر مجدد از لطف و توجه و پاسخ شما
  با توجه به اینکه ظاهراً اولین ورود به محدوده شینگن باید همون کشورى باشه که ویزا را ازش دریافت کرده ایم، خواستم بدونم آیا من با ویزاى شینگن صادره از نروژ میتونم از وین(اتریش) وارد حوزه شینگن بشوم،یعنى فقط به عنوان ترانزیت در فرودگاه وین ورودم ثبت بشه؟

 15. sahel گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید
  اگه من بخوام اقامت دایم بگیرم برای کشور کانادا باید چیکار کنم ؟
  چقدر سرمایه میخواد؟
  من ازدواج کردمه و یه فرزند ۴ساله هم دارم؟
  ویزا و پاسپورت چی رو باید بگیرم؟
  اگه میشه یه وکیل مهاجر خوب بهمون معرفی کنید؟
  از طریق تجارت و کار یا تحصیلی میشه اقدام کنیم؟

  • Tourist App - توریست اپ گفت:

   دوست گرامی، کانادا، کشور رویایی برای مهاجرت محسوب میشه و متقاضیان بسیاری از سرتاسر دنیا داره.
   با توجه به شرایط کنونی، سرمایه ای میلیاردی نیاز دارید، اگر خواهان سرمایه گذاری هستید و اگر میخاید از طریق ویزای کار اقد ام کنید، باید شرایط لازم رو فراهم کنید که به طور کامل در مقالات مهاجرت به کانادا اشاره شده.
   پاسپورت جمهوری اسلامی و ویزای کانادا، ملزومات این مهاجرت هستش
   راه های آسان تر برای اقدام مهاجرت به کانادا، ویزای تحصیلی و یا کاری است. البته ویزای کاری بسیار پر متقاضی است.
   اما در مورد معرفی وکیل خوب برای مهاجرت، باید بدونید که ما با توجه به محدودیت هایی که وجود داره، نمیتونیم اینکارو انجام میدیم. اما اگر بتونید سرچ کنید و کارگزاری های مختلف رو مقایسه کنید، وکیل های خوب رو خواهید یافت
   در پایان، امیدواریم روزهای خیلی خوبی در انتظارتون باشه، پر از خیر و برکت و شادی.

 16. hamid گفت:

  با سلام

  من میخوام برای دیدن جام ملت های آسیا برم امارات .برای ویزا باید چیکار کنم ؟؟؟
  لطفا راهنمایی کنید . تشکر

  • Tourist App - توریست اپ گفت:

   دوست گرامی
   تقریبا همه مواردی که برای تهیه ویزا لازم هست، در مقاله اشاره شده. اما اگر قصد دارید به صورت اختصاصی در مورد ویزای امارات صحبت کنیم، میتونیم نکات زیر رو گوشزد کنیم:
   سفارت امارات در تهران، خیابان ایران زمین، پلاک ۲ هست و برای مراجعه به این سفارت، میتونید روزهای شنبه تا چهارشنبه، از ساعت ۸٫۳۰ صبح تا ۲٫۳۰ بعدازظهر، مراجعه کنید.
   اما موضوعی درباره خود ویزا: باید ببینید ویزای چندماهه میخواید بگیرید. برای ویزاهای سه ماهه و بیشتر، باید از طریق کارگزاری اقدام کنید، اما برای ویزایی که شما نیاز دارید، نیازی به کارگزاری نیست و خودتون هم می تونید اقدام کنید.
   هزینه ویزای یک ماهه تقریبا ۳۸۰ هزارتومان بود که با توجه به شرایط فعلی، باید این مبلغ بیشتر شده باشه.
   یادتون باشه، ویزای امارات راحت­ترین ویزایی است که صادر میشه و با در دست داشتن اسکن رنگی از صفحه اول پاسپورت و خود پاسپورت رو نیاز دارید و یادتون باشه، پاسپورت شما باید حداقل شش ماه اعتبار داشته باشه. همچنین زمانی که ویزا رو گرفتید، فقط تا دو ماه میتونید از ویزا برای این سفر استفاده کنید.
   در پایان امیدواریم روزهای خیلی خوبی برای اماده کردن شرایط سفر و همینطور خود سفر تجربه کنید.

 17. ندا گفت:

  سلام وممنون از راهنمایی هاتون
  میخواستم بپرسم بعد از گرفتن تمکن مالی و پرینت حساب و تحویل به سفارت ایا میشه حساب رو خالی کرد یا تا زمان اومدن جواب باید صبر کرد؟ایا سفارت از بانک استعلام میگیره ؟!

  • Tourist App - توریست اپ گفت:

   دوست گرامی
   در موضوع تمکن مالی باید دقت لازم رو داشت. خیر شما باید حسابتون همچنان پر باقی بمونه و سفارت استعلام­های لازم رو میگیره.
   روزگارتون پر از خوشی

 18. پارمیس گفت:

  با سلام. پاسپورت قرمز رو چطور میشه گرفت؟ شرایطش چیه؟ ممنون میشم من رو راهنمایی کنین. مرسی

  • Tourist App - توریست اپ گفت:

   دوست گرامی
   گرفتن پاسپورت قرمز آلمانی شرتیط دشواری داره و بندهای متعددی داره ک از اونها ب تسلط در حد نسبی به زبان آلمانی و همچنین داشتن اقامت موقت آلمان اشاره کرد

 19. One گفت:

  باسلام و ممنونم از سایت خوب شما

  میخواستم بدونم برای گرفتن پاسپورت باید دیپلم داشته باشیم؟

  • Tourist App - توریست اپ گفت:

   دوست عزیز و گرامی
   خیر برای گرفتن پاسپورت نیازی به داشتن مدرک دیپلم نیست.
   به امید روزهای پر از خوشی برای شما

 20. One گفت:

  آیا اصلا مدارک تحصیلات مهم است برای اقامت در کشور ها

  • Tourist App - توریست اپ گفت:

   دوست گرامی، بله مهم هست و امتیاز بندی داره و در کشورهای مختلف میتونه متفاوت باشه.
   ب امید روزهای خوب و خوش برای شما

 21. قاسم گفت:

  آیا برای ویزای توریستی در حوزه شنگن نیاز به انگشت نگاری هست؟

  • Tourist App - توریست اپ گفت:

   قاسم گرامی، ویزای شنگن، حتما نیاز به انگشت‌نگاری داره و اصلا نمیشه بدون این عمل، ویزا برای شما صادر بشه، چرا که به نوعی هویت شما رو در جهان مشخص میکنه
   به امید ماجراجویی‌های خوب برای شما دوست عزیز.

 22. عرفان گفت:

  سلام من دانشجو ام و نامزدم هم مقیم انگلستان هس من میخام از ویزای نامزدی استفاده کنم اما پاسپورت ندارم ایا میتونم از پاسپوزت دانشجویی ک باید وصیغه ۱۵ میلیونی گذاشت استفاده کنم موقع خروج از ایران به مشکل نمیخورم

  • Tourist App - توریست اپ گفت:

   عرفان عزیز و گرامی، پاسخ به سوال شما تا حدی دشوار هست و به نظر توریست‌‌اپ، مشورت از یک وکیل در این زمینه میتونه به شما توصیه‌های خیلی خوبی رو ارائه بده که در صورت بروز با مشکل، بتونید از اون استفاده کنید.
   با امید روزهای پر از خوشی و موفقیت برای شما.

 23. سامی گفت:

  سلام با اوضاع بد کشور ایا برای ویزا شینگن از سال پیش سخت گیرتر شده است

  • Tourist App - توریست اپ گفت:

   سامی گرامی و عزیز. بله، متاسفانه شرایط پذیرش ویزای شینگن نسبت به سال‌های پیش و اوضاع مهاجرتی ایران، دشوارتر شده، گرچه شرایطی که برای قبول این ویزا از شما می‌خوان، تقریبا نسبت به قبل تغییری نکرده.
   به امید روزهای خوب و خوش برای شما دوست عزیز

 24. Ghazal گفت:

  سلام دوست عزیز من با پسر عمع ی خودم که در انگلستان اقامت دائم رو داره پارسال ازدواج و عقد کردیم من یه دختر ۱۲ ساله دارم میخواستم بدونم چطوری باید اونو ببرم ؟
  ممنون می شم جوابو به این ایمیل بفرستید
  Ghazalbanoo13@gmail.com

  • Tourist App - توریست اپ گفت:

   غزال عزیز، در ابتدا ازدواج شما رو تبریک می‌گیم. امیدواریم روزهای پر از خوشبختی در انتظارتون باشه.
   ابتدا باید بتونید ازدواج خودتون رو با پسر عمه‌تون ثابت کنید که البته پروسه زمان‌بری است.
   دوم اینکه باید مدارک لازم مبنی بر وضعیت داشتن دختر ۱۲ ساله خود رو ارسال کنید تا ابتدا مشخص بشه که ایشون فرزند قانونی و خونی شما هستند.
   در اینصورت باید همسر شما نیز درخواستی مبنی بر پذیرفتن فرزندی دختر شما رو امضا و ارائه کنه تا این پروسه در زمان مشخص انجام و به اتمام برسه.
   اما برای اینکه این پروسه برای شما در بهترین زمان و بدون پرداخت هزینه‌های مالی و روحی زیاد انجام بشه، ما پیشنهاد می‌کنیم با یک وکیل در این حوزه مشورت کنید.

 25. حسین گفت:

  با سلام خدمت مجموعه محترم توریست۲۰،من یه دانشجو در حال تحصیل هستم و البته مشمول سربازی.میخواستم یه حساب بانکی بین المللی باز کنم.گفتن که اسکن پاسپورت هم نیاز هستش.سوال من اینه که چون من قصد سفر ندارم( یعنی نیازی به ویزا هم نیس) بازم میتونم پاسپورت بگیرم یا حتما بایستی برای گرفتن ویزا هم اقدام کنم؟(در صورتی که قصد سفر به خارج از کشور رو ندارم).

  • Tourist App - توریست اپ گفت:

   سلام به شما حسین عزیز و گرامی. روزهای پر از خوبی برای دوران دانشجویی و سربازی شما آرزو می‌کنیم.
   با توجه به شرایطی که ارائه کردید، باید بگیم، خیر. نیازی نیست که برای گرفتن ویزا هم اقدام کنید. در این زمینه نیاز هست موضوعاتی رو بیان کنیم:
   داشتن حساب بانکی بین‌المللی، برای افرادی که فعال اقتصادی محسوب می‌شن و دارای مراوده مالی با خارج از کشور هستن، باید اقامت اون کشور را داشت تا حساب بانکی مورد نظر افتتاح بشه.
   در واقع این شرایط بسیاری از بانک‌های خارجی است.
   اما امروزه میتونید با تهیه ویزا کارت و یا مستر کارت، شرایط اینچنینی رو حذف کنید.

 26. فاطیما گفت:

  سلام وقتتون بخیر. ممنون از مطالب مفیدتون.
  من فروردین ماه میخوام اقدام کنم برای ویزای مسافرتی برای کشور فنلاند اونجا یه مصاحبه دارم که اگر قبول شدم دبیرستان رو اونجا ادامه بدم و همونجا درخواست ویزای تحصیلی بدم. برای ویزای مسافرتی پسر خاله ی من قراره برام دعوت نامه بفرسته. میخواستم بدونم امکانش هست که ویزای من نیاد یا تایید نشه؟ چی کار کنم که شانس تاییدش بره بالا؟

  • Tourist App - توریست اپ گفت:

   دوست گرامی و عزیز.
   بسیار ممنونیم که به ما اعتماد میکتید و سوالات تخصصیتون رو از ما جویا میشید
   معمولا ویزای مسافرتی، دشواری بسیار کمتری داره و با اون موافقت میشه. اما با توجه به اینکه شما قصد دارید ویزای تحصیلی بگیرید، باید حتما حساب مالی معتبر داشته باشید و میزان مشخصی در سپرده خودتون داشته باشید
   با توجه ب تفاسیری که بیان کردید، ما پیشنهاد میدیم که حتما با یک وکیل مهاجرت هم مشورت داشته باشید.
   به امید روزهای پر از خوشی برای شما

 27. علی گفت:

  سلام – میخواستم ببینم میتونم پاسپورت بگیرم خدمت نرفتم درس هم نمیخونم ایا راهی هست که برم پاسپورت بگیرم خیلی ضروریه؟

  • Tourist App - توریست اپ گفت:

   دوست گرامی، متاسفانه شرایطی که ارائه کردید، شما رو مشمول گرفتن پاسپورت نمی کنه. حداقل باید مشغول درس خوندن باشید و یا اینکه هنوز چند ماهی تا زمان اعزام شما مونده باشه

 28. سیدرضا گفت:

  سلام
  برتی اقامت در کشور تانزانیا و یا حتی کسب پاسپورت آنجا ، باید چ کرد؟

  • Tourist App - توریست اپ گفت:

   دوست عزیز، برای اینکه بتوانید ویزای کشور تانزانیا را بگیرید، باید به کشورهای نزدیکی مانند عمان و یا امارات سفر کنید. راه های مختلف مهاجرتی مانند تحصیل و کار می تواند راه های شما برای مهاجرت به این کشور باشد

 29. آیلار گفت:

  باسلام
  من سه سال هست که ترکیه زندگی میکنم. دو سوال داشتم.
  یکی اینکه اگر اعتبار پاسپورت تم تموم بشه میتونم از سفارت تمید کنم؟ و ایا دوباره نیاز به اجازه همسر داره ؟
  و دوم اینکه اگر بخوام ویزا برای ورود به کشور دیگه ای بگیرم میتونم از سفارت ایران در ترکیه اقدام کنم ؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  • Tourist App - توریست اپ گفت:

   دوست عزیز، برای هر دو سوال، پاسخ ما بله هست. به امید روزهای خوش برای شما

 30. محسن گفت:

  سلام قربان من میخوام اربعین برم کربلا میخوام برم ویزا بگیرم ایا اگه چک برگشتی دارم ایا ویزا بهم میدن؟؟

  • Tourist App - توریست اپ گفت:

   دوست عزیز
   زمانی که فردی چک برگشتی داره و فرد مقابلس چک رو برگشت زده و چک به مرحله کیفری رسیده، ممنوع الخروج خواهد شد و این موضوع ربطی به سفارت عراق نداره که فرد مربوطه ویزا ندن. در حقییقت به این فرد ویزا میدن، اما موقع خروج از کشور نگهش میدارن.

   بهتره قبل از اقدام، با گذرنامه مراجعه کنید به اداره گذرنامه و ممنوعیت رو چک کنید.
   روزهاتون خوش

 31. مهدی گفت:

  سلام
  اطلاع دارید کدام یک از شهرهای آلمان در هنگام خروج مهر خروج را داخل پاسپورت نمی زنن؟

  • Tourist App - توریست اپ گفت:

   دوست گرامی، سوال شما تا حدی نامشخصه، اما اینطور میتونیم پاسخ بدیم:
   اگر قرار هست زمانی که از اون شهر خارج می‌شید، به خارج از کشور آلمان برید، به طور حتم مهر خروج به پاسپورت زده می‌شه، اما اگه بین شهرهای آلمان تردد می‌کنید، نیازی به مهر خروج زدن وجود نداره.
   با آرزوی روزهای پراز خوبی و خوشی برای شما دوست عزیز

 32. ستاره گفت:

  با سلام ایا میشه برای گرفتن ویزا شخصا گذرنامه رو به کنسولگری ببری و اگه نمیشه چه راهی هست که ویزا یکی
  دو روزه بیاد اخه من گذرنامم امروز اومده میخام برا پیاده روی اربعین برسم میشه کمکم کنید لطفا

 33. Kourosh26 گفت:

  سلام و عرض ادب خدمت ادمین عزیز

  مدت ویزا سه ماهه من در ترکیه به اتمام رسیده و وارد چهارمین ماه شده.
  میخواستم بدونم در بازگشت به ایران مشکلی پیش نمیاد و اینکه در فرودگاه علت تاخیر رو میپرسن یا نه؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  • Tourist App - توریست اپ گفت:

   دوست گرامی، باید توجه داشته باشید که شما بیش از حد مجاز در ترکیه اقامت کردین. پس در ورود به ایران به مشکل نخواهید خورد، اما به احتمال زیاد در خروج از ترکیه جریمه خواهید شد.
   اگر تصمیم دارید در ترکیه بمانید، ما میتوانیم براتون کارت اقامت ۱ ساله بگیریم. به امید روزهای خوش برای شما دوست عزیز

 34. پرستو گفت:

  سلام. وقت بخیر. ببخشید شما از شرایط ویزای کار برای کشور کویت اطلاع دارید؟ چه اقداماتی باید انجام شه؟

  • Tourist App - توریست اپ گفت:

   سلام دوست عزیز
   فعلا هیچ گونه ویزایی از کویت برای ایرانیان صادر نمیشه مگر اینکه دعوتنامه معتبر داشته باشید.

 35. اسماعیل گفت:

  سلام
  ببخشید من میخوام برم گذرنامه بگیرم اما چون پشت کنکور هستم نمیدونم برا خدمت نرفتن من مشکلی پیش میاد یا نه اگه میشه لطفا جواب بدین ؟؟؟؟

  • Tourist App - توریست اپ گفت:

   دوست گرامی داشتن گذرنامه به معنای داشتن اجازه خروج از کشور نیست
   شما گذرنامه هم داشته باشید تا زمانی که تکلیف سربازیتون روشن نشده اجازه خروج ندارید
   برای گرفتن گذرنامه در صورتی که غیبت نداشته باشید میتونید با ارایه گواهی اشتغال یا فراغت از تحصیل و یا برگه‌ی اعزام بدون غیبت گذرنامه بگیرید ولی در هنگام سفر هم باید اقدام به گذاشتن وثیقه ی بازگشت بکنید و بعد از کشور خارج بشید

 36. رضا گفت:

  با سلام
  ضمن عرض خسته نباشید، لطفاً بفرمایید برای مسافرت خانمم به همراه فرزندانم به عنوان توریست به کشور هلند آیا گردش مالی برای آنها که ۱۲ و ۱۵ ساله می‌باشند مورد نیاز است با فقط همسرم کافیست؟ آیا گردش مالی برای خودم نیز لازم به ارائه است؟ لازم به توضیح است که خودم قصد عزیمت ندارم.

  • Tourist App - توریست اپ گفت:

   دوست گرامی
   برای این موضوع فقط کافیست سرپرست خانواده (پدر خانواده) دارای گردش مالی باشند؛ البته اگر خانم هم شاغل هستند و دارای گردش مالی، میتوانند اطلاعات آن را ارائه کنند تا به محکم شدن مدارک کمک کند اما در ارائه آن اجباری نیست.
   در نهایت باید بدانید در حساب سرپرست خانواده حداقل باید ۴۰ میلیون سپرده به ازای هر فرد وجود داشته باشه (۱۵۰ میلیون به ازای یک خانواده ۴ نفره)

 37. سهند گفت:

  سلام من مشمول به خدمت سربازی هستم و متولد اسفند ٧٨ هستم و دیپلمه ام. گذرنامم تا ٢٠٢٢ میلادی اعتبار داره و ویزای سرمایه گذاری کشور استرالیا از طریق پدرم دارم، میخواسم بدونم میتونم از کشور خارج شم؟(هم پاسپورت دارم هم ویزا)
  اگه میشه که باید چه کاری انجام بدم؟ وثیقه؟

  • Tourist App - توریست اپ گفت:

   دوست گرامی،
   صرفا داشتن گذرنامه و ویزا دلیلی بر اجازه خروج از کشور نخواهد بود. بدون شک شما برای هر سفری که قصد خروج از ایران رو داشته باشید، توسط پلیس فرودگاه چک شده و در نتیجه از خروجتون جلوگیری میشه. بنابراین باید به مراجع مربوطه مراجعه کنید تا وثیقه‌ مشخصی را بگذارید و بعد از اون، اجازه خروج از کشور برای شما صادر خواهد شد.
   با آرزوی روزهای خوش برای شما

 38. Manson گفت:

  سلام و خسته نباشید خدمت شما و همکاران زحمتکشتون
  بنده سه ماه پیش از سفارت فرانسه ریجکت شدم در حالی که حساب مالی خوبی داشتم و سند ملکی و یه مغازه تو بازار تهران
  سوال من اینه که حالا باید ۶ماه صبر کنم برای درخواست مجدد؟ و ایا دوباره انگشت نگاری باید بشم یا اثر انگشتم ثبت شده ممنون میشم بهم جواب بدین باتشکر از شما

  • Tourist App - توریست اپ گفت:

   دوست عزیز
   علت ریجکتیت شما می‌تونه مربوط به تاریخچه ی سفر شما باشه؛ تاریخچه سفر شما ضعیف هست.
   به امید روزهای خوش برای شما

 39. Saeid گفت:

  با سلام و خدا قوت برای سایت خوبتون . من چندتا سوال داشتم در مورد اینکه یه پاسپورتی یا شرایطی هست که میتونید به کشورهایی که اجازه رفتن بدون ویزا رو دارید و در ادامه این شرایط رو میخوام در مورد اون کشورها بدونم .شخصی میخواد به کشورهای مختلفی که ویزا نمیخوان از شخص مورد نظربخواد سفر کنه . یکی اینکه چقدر میتونه در یک کشوری بمونه با اینکه اقامت یا تابعیت اونجا رو نداره . چقدر میتونه در کشوری که برای تفریح رفته یا به هر علتی . چقدر میتونه توقف داشته باشه حداکثر ؟ و سوال دیگه که وقتی در بالاترین حد در یک کشوری اقامت داشته باشی به عنوان مسافر یا تجارت و وقتت تمام شده . بعد از رفتن از یک کشوری که مسافر هستید بلافاصله میتوان وارد یه کشور دیگه شد و یعنی انگار شخصی هست که پشت سر هم مسافرت میکنه و آیا میتونه در کشور دوم و سومی وارد بشه ؟ اگر میتونه وارد بشه حداکثر چقدر میتونه در کشورهای بعدی توقف داشته باشه . بیشتر قسمت سوالم در مورد شخصی هست که براحتی بتونه به عنوان گردشگر به کشورها بره و مشکلاتی به اون صورت نداشته باشه . یک گردشگر جهانی ؟ ببخشید اگر سوالات زیاد شد ممنونم . موفق باشید

  • Tourist App - توریست اپ گفت:

   سعید گرامی،
   هر کشوری قوانین متفاوت خودش رو داره و برای یک ایرانی، ارمنستان، گرجستان، ترکیه و مالزی کشورهای توریستی بدون ویزا محسوب می شن و یا نیازمند ویزا در بدو ورود هستند. مدت اقامت یک فرد ایرانی در ترکیه ۹۰ روز، در مالزی ۱۴ روز، در ارمنستان ۹۰ روز و در گرجستان ۴۵ روز هست. چنانچه فردی حتی ۱ روز بیشتر از مدت زمان مجاز در کشورهای اشاره شده بمونه، موقع خروج از کشور باید جریمه نقدی پرداخت کنه و در ورودهای بعدی خودش هم دچار مشکل و حتی در بعضی موارد ممنوع الورود خواهد شد.
   مسافر تا زمانی که گذرنامش بالای ۶ ماه اعتبار داره، میتونه از کشورهای مختلف خارج و به کشورهای دیگه ورود کنه، البته به شرطی که اون کشورها نیاز به ویزا نداشته باشند. البته کشورهایی مثل ترکیه هستند که میشه با پرداخت هزینه کم و مدت زمان کوتاه در آن، کارت اقامت ۱ ساله گرفت و تمدیدش کرد.
   به امید روزهای خوب برای شما

 40. Rasoul گفت:

  سلام و خسته نباشید. بنده برای ویزای تحصیلی میخواستم اقدام کنم و یک سوال ذهنم رو درگیر کرده. بنده یک مقاله و یک کنفرانس دارم اما اسم من توی این certificate کامل درج نشده(به دلیل اشتباه استاد) و فامیل اخر من در این جا درج نشده. میخواستم ببینم ایا این مشکلی ایجاد میکنه؟ از خیلی ها سوال کردم و گفتن که نمیدونن. ممنون میشم اگر پاسخ بدید. بسیار مچکرم.

  • Tourist App - توریست اپ گفت:

   دوست گرامی،
   بدون شک اگر اسمی از شما در مقاله به عنوان نویسنده، درج نشده باشه، امتیازی از این جهت، نصیب شما نخواهد شد، چرا که هر فردی می‌تونه چنین ادعایی داشته باشه.
   با آرزوی روزهای خوش برای شما

 41. پژمان گفت:

  سلام خسته نباشید ، مممون از سایت خوبتون.
  یک سوالی که خیلی منو درگیر کرده اینه که ویزای من صادر میشه یا نه؟
  من ۱۸ سالمه و محصل هستم و تا تاریخ ۹۹ معافیت تحصیلی دارم.
  یک مهر ۹۷ فارغ التحصیل شدم و پلیس +۱۰ بهم گفت که یک سال وقت داری تا هرکار میخوای بکنی.
  من واسه فرانسه اقدام کردم و پذیرش کورس زبان رو گرفتم و پولش رو پرداخت کردم و یک دعوتنامه هم از خونواده ای که قراره از من میبزبانی کنه دارم.
  یک بار به قید وثیقه میتونم از کشور خارج بشم و پاسپورتم تا ۲۰۲۲ اعتبار داره و یک مهر تایلند فقط روش خورده.
  راستی برای زبان اونجا سطح ب۱ رو انتخاب کردم و باید اینجا مدرک آ۲ رو به دست بیارم.

  حالا با همه این تفاسیر ویزا برای من صادر میشه تا اردیبهشت ۹۷؟

  • Tourist App - توریست اپ گفت:

   دوست عزیز،
   نمیشه پاسخ صریحی برای صدور ویزای شما داد، چرا که در خصوص ویزای شنگن، در آخرین لحظه نظر شخصی یک فرد (کنسول اون کشور) روی ویزا اعمال خواهد شد. با توجه به داشتن دعوتنامه، تراول هیستوری (travel history) نقشی خاصی در ویزای شما نداره و باید منتظر بمونید تا ببینید که دعوتنامه تا چه میزان نظر کنسول رو برای صدور ویزا جلب خواهد کرد و چقدر میتونه قوی باشه.
   اگر همه چیز به خوبی پیش بره، از لحظه ای که برای انگشت نگاری میرید، ۱۴ روز بعد ویزای شما به دستتون خواهد رسید.
   با آروزی موفقیت برای شما

 42. با سلام و عرض ادب کارفرمای من ویزای من را پرداخت میکند من فقط پرینت پاسپورتمو براش فرستادم الان اون میگه securityابوظبی هست ببخشید چقدر دیگه ویزای من در میاد؟

  • Tourist App - توریست اپ گفت:

   با عرض سلام; وقتی ویزا در مرحله امنیت گیر میکنه هیچ تایم مشخصی نداره، بستگی داره که بررسی هاشون چقدر زمان ببره عموما بین ۳ تا ۱۰ روز

 43. سایه گفت:

  باسلام ممنون از وقتی که میگذارید من خانومی ۳۶ ساله هستم که با پسر ۱۰ سالم قصد داریم بصورت توریستی به کشور المان بریم منتهاش به اژانس مسافرتی که مراجعه کردم میگن نمیتونم بخاطر پسرم ویزای المان رو برام بگیرن و مجبورم از ایتالیا به المان برم راهی یا جایی هست که بتونن برام ویزا المانو بگیرن لطفا راهنماییم کنید

  • Tourist App - توریست اپ گفت:

   با سلام
   ویزای آلمان فقط از طریق دعوتنامه امکان پذیر هست؛ یا دعوتنامه کاری (بیزینسی) یا خانوادگی.
   شما برای گرفتن شینگن به مقاصد دیگه هم با مشکل مواجه میشوید، چون برای سفر کودک با یک والد خیلی سخت میگیرن . همچمیم در جریان باشید که در سال تحصیلی به دانش آموزان ویزای شینگن نمیدن و به احتمال ۹۰ درصد ریجکت میشید.
   اما شما میتونید برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان، با شماره تلفن ۸۸۵۴۱۳۵۸ ، واحد مشاوره مهاجرتی توریست اپ تماس بگیرید.
   با آرزوی روزهای خوش برای شما

 44. آرمان گفت:

  سلام
  من پاسپورتم شش ماه از زمانش مونده و ویزای مولتی سه ماهه آلمان جدیدا گرفتم. خواستم سوال کنم باتوجه به زمان باقی مونده از تاریخ انقضای پاسپورتم آیا می تونم از کشور به مقصد آلمان خارج بشم یا نه؟
  اگر نه، اگه پاسپورتم رو عوض کنم به چه نحوی میتونم ویزای آلمانم رو به پاس جدیدم انتقال بدم.
  ممنون میشم اگه پاسخ بدین.

 45. مسعود گفت:

  سلام، من مقیم کشور سوئد هستم، تاریخ پاس ایرانیم تموم شده و مجبورم یه سفر سریع به ایران داشته باشم، میخوام بدونم برای ورود به کشور هم اعتبار پاس الزامی هست؟ مورد دیگه این‌که این جریان مهر خروج فقط مربوط به موارد تغییر اقامت هست؟ لازم به ذکره من پاس ایرانیم رو از سفارت ایران در استکهلم گرفتم ولی در اون محل اقامتم رو ایران زده. در آخر اینکه اگه با این پاس تاریخ گذشته وارد ایران بشم میتونم تو مدت زمانی که ایران هستم پاسم رو تعویض کنم؟ محل اقامتش برام مهم نیست کجا خورده بشه، فقط برام مهمه که بتونم به دفعات ازش استفاده کنم. ممنون

  • Tourist App - توریست اپ گفت:

   دوست گرامی
   برای اطلاعات دقیق در این خصوص بهتر است با پلیس گذرنامه فرودگاه امام تماس بگیرید که شماره اون رو هم اینجا درج کردیم: ۵۱۰۰۷۳۳۱
   به امید روزهای خوش برای شما

 46. Arsham گفت:

  سلام. برای اخذ ویزای کشورهایی مثل روسیه, هند, ویتنام و … (کشورهایی که خیلی سخت نیستن برای ایرانیها) ایا حتما باید از ایران اقدام کرد؟
  به عنوان مثال اگر من باکو باشم به صورت توریست, ایا میتونم از باکو اقدام کنم و به ایران نرم؟
  با تشکر.

  • سمانه نصیری گفت:

   دوست عزیز
   برای گرفتن کلیه ویزاها باید از کشور صادر کننده ی گذرنامتون اقدام کنید، مگر اینکه در کشوری که الان هستید مثلا آذربایجان اقامت و یا ویزای بلند مدت داشته باشید در غیر این صورت امکان پذیر نخواهد بود

 47. bita گفت:

  سلام من برای ویرای الکترونیکی هند اقدام کردم به من یک فرم داده شد برای اطلاعات شخصی یکی از سوالات این فرم این بود پسوندی در اخر اسم قبلا داشتم و الان حذف کردم من نوشتم ولی الان متوجه شدم اسپل این پسوند را به انگلیسی اشتباه برای من زدن ایا مشکلی در فرودگاه ایجاد می شود

  • سمانه نصیری گفت:

   دوست عزیز
   اگر در گذرنامه شما، پسوند وجود درد، باید در ویزا هم آورده بشه. اما اگر این پسوند رو ندارید، نیازی به وجود اون در ویزا هم نیست. همچنین باید به املا اسم و فامیل خودتون در ویزا هم توجه داشته باشید تا حتی یک تک حرف، ایرادی نداشته باشه و در صورت اشتباه، باید حتما اقدام به اصلاح اون بکنید.
   با آرزوی روزهای خوش برای شما

 48. سعید صادقی گفت:

  سلام ببخشید من صفحات پاسپورتم پر شده ولی ویزای مولتی کانادا و شینگن توش دارم که هنوز اعتبار داره باید چکار کنم که بتونم از ویزا ها کماکان استفاده کنم؟ ممنون

  • سمانه نصیری گفت:

   دوست گرامی
   زمانی که پاسپورت شما اکسپایر و توسط اداره گذرنامه پانچ میشه، کلیه ویزاهای الصاقی از اعتبار خارج میشن
   با امید روزهای خوش برای شما

 49. پانيسا گفت:

  سلام وقتتون بخیر. من خانم ٣۴ ساله هستم. و همراه دختر ۵ ساله ام قصد سفر به اوکراین شهر کیف را داریم. از دوستانمون برامون دعوتنامه فرستادند و من و دخترم بدون همسرم میخواهیم بریم. از سفارت مصاحبه هم به صورت تلفنی انجام دادند. اولین باری هست که سفر خارجی میرویم. ممکنه همین مورد باعث رد ویزا بشه؟ممنون میشم پاسخ بدید

  • تیم توریست اپ گفت:

   دوست عزیز
   برای کسانی که با دعوتنامه اقدام میکنند، قدرت اون دعوتنامه در ویزا شدن یا نشدن تاثیر داره؛ اینو فردی که برای شما دعوتنامه داده، تعیین میکنه؛ اینکه چند ساله اونجا هست، شرایط اقامتش به چه صورته، شرایط شغلی درامدی و ملکیش چطوره و مسائلی مانند اینها.
   فقط اگر ویزا شدید، برای خروج حتما اجازه نامه محضری از همسرتون رو همراه داشته باشید، گاهی مواردی داشتیم از مسافرانی که در فرودگاه گیر کردن و حتی پروازشون رو از دست دادن.
   روزهاتون خوش

 50. الهام گفت:

  سلام من ویزای شنگن ۳۸ روژ مالتی دارم اگر توی این تاریخ ورود به حوضه ی شینگن نداشته باشم نمره ی منفی برای گرفتن ویزای دوباره ی من هستش؟

  • تیم توریست اپ گفت:

   سلام دوست عزیز ممنون از اعتمادتان
   بله از نظر کنسولگری اینکه به شما ویزا بدهند و شما ورود نکنید یک نوع توهین به خاک اون کشور محسوب می شود و حتی ممکن است وارد بلک لیست شوید.
   در حد یک مهر ورود و خروج هم که شده باید بروید.

 51. aram گفت:

  ایا میتوانید گر گزرنامە عراقی داشتە باشید ویزا تقدیم کنی در دبی برای کشور سوئید sweden

  • تیم توریست اپ گفت:

   سلام دوست عزیز ممنون از اعتمادتان
   خیر فقط در خصوص ویزاهای صادره از ایران امکان فعالیت داریم.

 52. Sepideh گفت:

  سلام ببخشید آیا این درسته که برای گرفتن بعضی ویزا ها حتما باید یک ملک یا سند به نام فرد باشه؟

  • تیم توریست اپ گفت:

   دوست گرامی
   بله اکثر ویزاهای حوزه ی شنگن، امریکا، کانادا، استرالیا، کره، ژاپن و … نیاز به سند ملک دارن.

 53. احسان گفت:

  سلام ببخشید مدت اعتبار گذرنامه مجزا برای کودکان زیر ۲ سال هم به مدت ۵ سال هست یا کمتر؟

 54. جعفر ایراهیم نژاد سلامی گفت:

  با سلام و احترام
  یکی از دوستان خارجی بنده که در سفارت کشورشون در ایران مشغول کار هستند و دارنده ویزای مولتیپل هستند بنا به دلایلی به کشورشون بازگشتند و چند روز دیگر به ایران خواهد آمد . ولی اقامت ایشان چیزی حدود ۳ ماه است که تمام شده.
  لطفا بفرمایید که منقضی شدن اقامت ایشان روی ویزاشون اثر می گذارد یا خیر ؟ و اینکه در فرودگاه چه اتفاقی ممکنه براشون بیوفته ؟ اقدامات مورد نظر چیه؟
  تشکر

  • تیم توریست اپ گفت:

   دوست عزیز
   اقامت یه بحثه و ویزا هم یه بحث جداگانه است.
   فردی که اقامت داره، نیاز به ویزای اون کشور نداره و وقتی اقامتش تموم شد، باید ویزا بگیره و با داشتن ویرای معتبر مشکلی نخواهد داشت نه در فرودگاه و نه جای دیگه.
   با آرزوی خوش برای شما

 55. محمدحسین میرزایی گفت:

  بله

 56. ساراا گفت:

  سلام اگه ویزا هنوز صادر نشده باشه ولی مجبور به خروج از کشور بشیم امکانش هست که بعد از خروج پاسپورت رو به کشور مبدا پست کنیم تا ویزا رو روش بزنن و دوباره پست کنن به ایران؟؟؟؟

  • تیم توریست اپ گفت:

   دوست عزیز
   پاسپورت باید در سفارت کشور درخواست کننده ویزا بخوره..
   به آرزوی روزهای خوش برای شما

 57. ساراا گفت:

  سلام و خسته نباشید امکانش هست که بدون حضور شخص ویزارو روی پاسپورت بزنن؟

  • تیم توریست اپ گفت:

   دوست عزیز
   بستکی داره ویزای کدوم کشور رو بخواید.
   با تشکر از ما که به ما اعتماد میکنید و سوالاتتون رو میپرسید

 58. Kuky گفت:

  سلام من یه سری سوال دارم درباره ویزای توریستی کشور کره جنوبی دارم
  من ١٨ سالمه ینی میشه خودم به تنهایی ی سفر چن ماهه ب این کشور داشته باشم
  و اینکه حداقل هزینه ای ک باید همرام باشه چقده
  لطفا هم یه توضیح دقیق و کلی درباره ویزای توریستیه این کشور بدین اخه هرجا رفتم یجوری توضیح دادن اصلا نمیشه فهمید قضیه چیه و خیلی پیچیدش کردن یکی میگه رفتن ب این کشور محاله یکی میگه کره نژاد پرسته و نمیزاره ایرانیا پا تو کشورش بزارن یکی میگه باید حداقل ۵٠ میلیون تو حسابت باشه من واقن گیج شدم لطفا شما کامل توضیح بدین ک شرایط چجوریه و ایا شدنیه من برم؟:/ ممنون.

  • تیم توریست اپ گفت:

   دوست عزیز
   شما سنتون خیلی کمه و بدون شک مشمول سربازی هم هستید، رفتن به کره جنوبی برای کسی با شرایط سنی شما صد در صد محاله.
   با آرزوی روزهای خوش برای شما

 59. سامان محمدی گفت:

  سلام وخسته نباشی ببخشید یه سوال دارم یکی از دوستام که در انگلیس اقامت دارن به دیدن م اومدن ایران مدت ویزا شونم یکماه اگه بیشتر از این ؤقت طول بکشه چه باید کرد . ممنون میشم اگه جواب دهید

  • تیم توریست اپ گفت:

   دوست عزیز
   در هنگام خروج جریمه میشن و ممکنه برای ویزاهای بعدی بخاطر اور کردن ویزا به مشکل بخورن
   بهتره با تماس یا مراجعه به سفارت ویزاشون رو به صورت قانونی تمدید کنن

 60. عاطفه گفت:

  باسلام و احترام ضمن تشکر از مطالب جامع و مفیدتون،سوالی داشتم خدمتتون،ممنون میشم اگه راهنماییم کنین،من دانشجوی هند هستم و ویزای دانشجویی هم از هند میگیرم،و سالی یک یا دوبار ب ایران برمیگردم،سوالم اینه برای برگشت به ایران مهمه پاسپورتم چه مدت اعتبار داشته باشه،چون تا موقع برگشتم پاسپورتم دو ماه تا تاریخ انقضاش مهلت داره،باید از طریق کنسول قبل از گرفتن بلیط عوضش کنم یا تو ایران میتونم عوض کنم.
  عذر میخوام صحبتم طولانی شد
  با تشکر. فراوان

  • تیم توریست اپ گفت:

   دوست گرامی اعتبار گذرنامه برای تردد بین المللی باید بالای ۶ ماه باشد لطفا درخصوص تمدید اعتبار اقدام کنید.

 61. ساراا گفت:

  سلام خیلییی ممنووون که سریع جواب سوالهامون رو میدین ، اگه ویزا کشور کانادا هنوز صادر نشده باشه صدور ویزا به علت یک ماه اعتصاب اداره پست کانادا تاخیر داشته، ولی ما مجبور به خروج از کشور کانادا بشیم میشه که با هماهنگی، تو سفارت کانادا در ترکیه ویزای کانادا رو بگیریم؟؟؟؟ یا اینکه امکانش هست پاسپورت رو بعد از خروج به کانادا پست کنیم تا ویزا رو روش بزنن؟؟؟؟ امکانش هست یه راه حلی بدین؟؟؟؟؟

  • تیم توریست اپ گفت:

   دوست گرامی
   ممنون از شما که به ما اعتماد می کنید و سوالاتتون رو می پرسید. جواب دغدغه های شما بخشی از رسالت و وظیفه ماست.
   ولی این موضوع یه شرایط خاص هست لطفا با سفارت تماس بگیرید و شخصا سوال بفرمایید

 62. مبینا گفت:

  سلام.
  عذر می خوام برای دریافت ویزای تجاری هلند، در صورتی که دعوت نامه معتبر داشته باشیم، احتیاج به سند ملکی هست؟
  فیش حقوقی و‌ گواهی اشتغال به تحصیل کفایت نمیکنه؟
  و اینکه صحت سند از طریق سفارت چطور چک میشه؟

  • تیم توریست اپ گفت:

   دوست عزیز
   اگر دعوتنامه دارید سند اجباری نیست
   صحت سند چک نمیشه اما گاها میشه که بطور رندوم یک یا دو تا از مدارک رو استعلام میگیرن و در صورت تایید جعل اسناد در کلیه کشورهای حوزه شنگن بلک لیست میشید
   همچنین در کنار فیش حقوقی، ارائه لیست بیمه تامین اجتماعی هم نیاز هست

 63. abbas گفت:

  سلام باعرض خسته نباشید و تشکر که انقد دقیق به سوال ها جواب میدین
  من۲۸سال سن دارم و حساب بانکیم حدود۶۰ملیون نقد دارم و تو یه شرکت خیلی معتبرپوشاک بعنوان خیاط حدود۵سال کار میکنم،میخواستم به کشورهایی مثل نروژ یا سوئیس یا فنلاند یا دانمارک برای کار برم میخواستم ببینم شرایطش هست ،اگه آره بعدش میشه اقامت گرفت شرایطش چطوریه و کمک میخواستم ازتون

  • تیم توریست اپ گفت:

   شما اول باید مشخص کنید که هدفتون حوزه ی شنگن هست یا کشورهای اسکاندیناوی
   نروژ و دانمارک جزو اسکاندیناوی هستند با یک سری قوانین
   سوییس و فنلاند جزو اتحادیه شنگن هستند با یک سری قوانین

   شما سنتون کم هست و بدون شد سابقه سفر خوبی هم ندارید مانده حسابتون هم معادل یورو خیلی کم هست
   سوییس سخت ترین کشور اروپایی از نظر شرایط و مدارک ورود هست و تقریبا اخذ ویزا ررای کسی با شرایط شما نزدیک به محاله فنلاند سخت گیری کمتری داره ولی باز هم برای کسی با شرایط شما ممکن نیست
   در خصوص کشورهای حوزه ی اسکاندیناوی هم نیاز به دعوتنامه دیداری یا کاری از یک کارخونه یا شرکت معتبر دارید

 64. علی گفت:

  سلام
  در زمان ثبت نام گذر نامه میتوان اعضای خانواده رو هم به عنوان همراه ثبت کرد
  می خواستم بدون ثبت اعضا چه فایده ای داره یا بهتره جدا جدا درخواست پاسپورت دارد
  و این که اگر گذر نامه با همراه رو دریافت کنیم محدودیت ایجاد میشه در سفر

  ممنون

  • تیم توریست اپ گفت:

   در حال حاضر چیزی به عنوان گذرنامه همراه وجود نداره و حتی برای نوزاد یک روزه هم گذرنامه جدا صادر میشه

 65. محمد تقی گفت:

  سلام.بنده برای کا به مدت دو هفته میخوام برم عراق.پاس هم ندارم.لطفا راهنماییم کنید

  • تیم توریست اپ گفت:

   بدون گذرنامه امکان خروج از کشور وجود نداره ابتدا به امر جهت دریافت گذرنامه به مراکز پلیس+۱۰ مراجعه کنید پس از تکمیل مدارک و پرداخت وجه اگر ساکن تهران باشید بین ۴ تا ۷ روز کاری گذرنامه به دستتون میرسه و بعد میتونید جهت دریافت ویزای عراق به آژانس های مسافرای و یا مستقیما به سفارت عراق مراجعه کنید

 66. دانی گفت:

  سلام و عرض ادب
  من مهندس صنایع هستم
  لیسانسم ۷ سال طول دادم اما دانشگاهم معتبره.
  زبان انگلیسی عالی بلدم،مدیر عامل یک شرکت ثبت شده هستم به مدت ۳ سال،و مدت ۲ سال بعنوان مهندس صنایع در شرکت دیگری سابقه بیمه تامین اجتماعی دارم.
  مبلغ ۷۰ میلیون تومان پول نقد دارم.
  مهر خروج کشورهای اطراف را در پاسپورتم دارم.
  ایا میتونم ویزای توریستی امریکا یا کانادا بگیرم؟
  از چه طرقی میتونم بصورت قانونی خودمو به کانادا یا امریکا برسونم؟

  • تیم توریست اپ گفت:

   تنها راه ورود به کانادا گرفتن اقامت و یا گرفتن ویزای توریستی است

   برای گرفتن ویزای توریستی اگر دعوتنامه داشته باشید اوکی هست ولی اگر بدون دعوتنامه میخواید ویزای توریستی بگیرید نیاز به یک ویزای شنگن در گذرنامتون دارید

 67. Shiva گفت:

  سلام خسته نباشید من ۱۹سالمه مجرد هستم قصد مهاجرت به آلمان دارم دیپلم خیاطی دارم ۷۰میلیون پول دارم میخواستم بدونم با همین شرایطی که دارم منو رو قبول میکنن یانه! نمیدونم چیکار کنم لطفا راهنماییم کنید

  • تیم توریست اپ گفت:

   خیر شرایط و سنتون اصلا برای اخذ ویزا و اقامت مناسب نیست و بدون شک با این سن سابقه سفر خوبی هم ندارید و تقریبا محال هست

 68. مزدک گفت:

  سلام خسته نباشید. اگر کسی ویزا گرفته باشه . می‌تونه تاریخش رو عوض کنه؟

  • تیم توریست اپ گفت:

   هر کشوری در مورد تغییر تاریخ ویزا قوانین خاصی دارد و در بعضی کشور اصلا امکان تغییر تاریخ ویزا وجود ندارد لطفا کشور مورد نظرتون رو مشخص کنید تا بتونیم راهنماییتون کنیم

 69. مريم گفت:

  با سلام ،، من برای ویزای چک اقدام کردم و پاسپورتم سفارت چک هست ،، برای من مسافرت کاری به ترکیه پیش اومده ایا قبل از گرفتن ویزا میتونم چند روزی پاسپورتم رو بگیرم و بعد از سفر اونو به سفارت برگردونم؟؟

  • تیم توریست اپ گفت:

   میتونید یه رزرو بلیط بگیرید ببرید سفارت و بگید سفر کاری دارید پاستون میدن و بهتون تاریخ میدن که پاستون رو برای الصاق ویزا ببرید
   اگر ویزاتونو از اژانس هواپیمایی گرفتید خودشون براتون انجام میدن اینکارو

 70. نشاط گفت:

  با سلام و وقت بخیر خدمت شما دوست محترم.مراسم ازدواح من چند ماه دیگر است و همسر من علاوه بر پاسپورت ایرانی پاسپورت آلمانی هم دارند و ممکن است بعد از ازدواج برای ادامه زندگی به آلمان برویم.خواستم بدونم من هم به عنوان همسر میتونم همراهیشون کنم یا ممکنه امکانش نباشه؟در واقع به عنوان فردی که همسرش پاسپورت آلمانی دارد شانسی دارم برای بودن با همسرم در آنجا؟یا اینکه گرفتن ویزای من به مشکل میخوره :((( ممنون میشم جواب بدید

  • تیم توریست اپ گفت:

   ایشون باید برای شما در خواست ویزای همراه بدن و در صورت موافقت با ویزا میتونید برید

 71. sahar گفت:

  سلام.می خواستم بدونم افرادی که برای مدت چند ماهه به کشوری میرن چه نوع ویزایی میگیرن؟آیا اجازه کار هم دارند؟یا فقط وضعیت مالیشون بررسی میشه؟کشورهای مد نظرم آلمان و استرالیا هست.ممنون

  • تیم توریست اپ گفت:

   بستگی داره شما به طرق مختلف میتونید چند ماه رو در کشور خاص بمونید مثل ویزای تحصیلی . ویزای مولتی توریستی . ویزای مولتی تجاری و ….

   در مورد ویزای مولتی توریستی هیچ کس اجازه کار قانونی نداره و اکثرا به صورت غیر قانونی کار میکنند . در مورد ویرای تحصیلی یه ساعتهای مشخصی در کنار تحصیل اجازه کار دارید و در خصوص ویزای تجاری هم که اسمش روشه و برای بیزینس استفاده میشه

   اما کلا آلمان کشوریه که ورود و کار در اون خیلی دور از دسترسه

 72. وحید گفت:

  سلام
  وقت بخیر
  برای سفر توریستی به امارات به همراه همسر برای هر شخص ویزا جدا میخواد یا یه ویزا واسه هر دو؟
  تشکر

  • تیم توریست اپ گفت:

   فرد حتی نوزاد یکروزه دارای گذرنامه ی جدا هست و ویزا روی هر گذرنانه به صورت جدا صادر میشه

 73. elay گفت:

  با سلام
  اقدام برای ویزای مجدد حوزه ی شینگن ( سوئیس) چه مدت بعد از تاریخ انقضای ویزای اول امکان پذیر هست?

  • تیم توریست اپ گفت:

   شما به محض انقضای ویزا میتونید در خواست ویزای جدید بدید
   اما در صورت ریجکتی باید حتما ۶ ماه از تاریخ ریجکتیتون بگذره و بعد درخواست جدید بدید

 74. محمد گفت:

  سلام میخواستم بدونم اگر کسی ازدواج کنه چه خانم چه آقا گذرنامه شان حتما عوض می شود یا فقط رضایت نامه محضری برای همسر واجب هست؟ ممنونم

  • محمد گفت:

   تا وقتی گذرنمش اعتبار داره هیچ اجتزخ ای احتیاج نداره وای وقتی تاریخش تموم بشه برای تمدیدش اجازه همسر نیاز هست

 75. رضابیات گفت:

  باسلام و احترام- در صورتیکه ویزای مولتی ۴۵ روزه شینگن (سفر کاری) بگیری ولی نتونی از ویزا استفاده کنی آیا در آینده گرفتن ویزای دوباره امکان پذیر هستش؟

  • محمد گفت:

   استفاده نکردن از ویزا اونم مولتی خیلی امتیازه بدیه در حد یک ورود و خروج هم شده رو ویزاتون مهر بزنید

 76. الهه گفت:

  سلام و خسته نباشید
  سوالى که از حضورتون داشتم اینه
  من ٢٨ سالمه و یکى از دوستانم که در المان اقامت دایم دارن و حدودا ٢٠ سالى میشه اونجا زندگى میکنن میخاد برام دعوت نامه بفرسته، من میخواهم وقت سفارت بگیرم چه مدارکى باید ارایه بدم و چون شغلى ندارم و تمکن مالى و سند ندارم باید این رو به سفارت ارایه بدم یا خود دعوتنامه کفایت میکنه؟؟ و اینکه تا بحال سفر خارج از کشور نداشته ام
  ممنونم از پاسخگوییتون

  • محمد گفت:

   داستان دعوت نامه از همه چیز جداست بسته به اینکه کی براتون دعوتنامه داده و چقدر دعوتنامش قویه شرایط فرق میکنه
   باید تو دعوتنامه بزنه تمام هزینه های اقامت و حضور شما از لحظه ی ورود رو به عهده میگیره اگر دعوتنامه قوی باشه بدون مدارک هم اوکی میشه

 77. جمال گفت:

  باسلام و خسته نباشید.. من واسه خرید سربازی اقدام کردم و کلا مبلغ را تو این دوروز واریز کردم.. الان میخواهم پاسپورت بگیرم.. ایا راهی هست تا کارتم صادر بشه برای پاسپورت اقدام کنم.. کارم عجله ای و نمیتونم منتظر باشم کارتم بیاد.. ممنون از توجهتون

  • تیم توریست اپ گفت:

   حتما باید کارت پایان خدمت دریافت کنند و بدون کارت پایان خدمت امکان پذیر نیست

 78. Siavash گفت:

  سلام.من الان در کشور آزربایجان هستم .میخواستم بدونم میشه ویزای یک ماهه رو تمدید کرد؟ حتی دو سه روز؟ چون یه کار پزشکی برامون پیش اومده. و فردا یک ماه تموم میشه.لطفا راهنمایی کنید.ممنون میشم

 79. مهران گفت:

  سلام
  اگر ویزا یا اقامت ۵ ساله در پاسپورت داشته باشم و هنز معتبره
  ولی باید پاسپورتم عوض کنم
  آیابا ویزا مدت دار مولتی یا اقامت که در پاسپورت قدیمی دارم میتوانم با پاسپورت جدید تعویض شده سفرکنم

  مثلا مدت ویزای ۵ ساله انگلی تا ۲۰۲۲ معتبر میباشد
  ولی پاسپورتم تا ۲۰۱۹ معتبره

 80. مقنی چاه گفت:

  سلام.واقعا وبسایت خوبی دارید
  بسیار ممنونم که در حوزه توریست و گردشگری اطلاعات خوبی به مسافران ارائه می دهید.

 81. بنيتا گفت:

  سلام ببخشید در رفتن ب سفر خارجه تو فرودگاه فقط پاسپورت نگاه میکنن؟؟؟؟؟

 82. ندا گفت:

  سلام روز بخیر ببخشید من چندتا سوال دارم لطفا جواب منو بدید، همسر من اقامت اتریش دارند و من ایران هستم ما با وکالتنامه ازدواج کردیم اما سفارت قبول نکرده الان میخوایم در گرجستان ازدواجمون ثبت کنیم سوال من اینه ایا سفارت اتریش یند ازدواج گرجستان قبول میکنه؟ ایا همسر من برای اومدن به گرجستان نیاز به ویزا داره؟ ایا من برای سفر به گرجستان ویزا میخوام؟ اگر نیاز به ویزا دارم کجا باید بگیرم و هزینه ش چقدره؟ لطفا راهنماییم کنید ممنونم

  • تیم توریست اپ گفت:

   دارندگان گذرنامه ایرانی برای ورود به گرجستان نیاز به ویزا ندارند
   در خصوص ثبت ازدواج اگر همسرتون تابعیت اتریش رو دارند و پاسپورت اتریشی دارند یعنی شهروند اتریش هستند در هر کشوری ازدواج کنند مورد تایید هست

 83. نیما گفت:

  با سلام.
  من الان سرباز هستم. یعنی در حین خدمت هستم. غیبت ندارم. فارغ التحصیل کارشناسی ارشد هستم برای دکترا می خواهم حین خدمت پذیرش بگیرم و بروم. تا به حال هم برای مقطع دکترا معافیت تحصیلی نگرفته ام.
  پیش از اعزامم در مهلت قانونی ۱ ساله بعد از فراغت از تحصیل برای یک سفر تفریحی پاسپورت گرفتم. سفر را نرفتم ، قانونی وثیقه را پس گرفتم و در زمان تحویل گذرنامه به نظام وظیفه ، آن ها گفتند لازم نیست و می توانم پاسپورت را پیش خودم نگه دارم، امّا ممنوع الخروج می شوم تا پایان سربازی. همین طور گفتند این پاسپورت تا ۵ سال معتبر است.
  حالا از خدمت شما ۲ تا سوال دارم:
  اولا:
  آیا پاسپورت من ولو این که ممنوع الخروج هستم، معتبر است؟ مثلاً برای کارهای سفارت و این ها.
  ثانیا:
  در صورتی که پاسپورتم معتبر است، می توانم با همین پاسپورت ، در حالی که ممنوع الخروج هستم و با توجّه به ریسک عدم صدور ویزا، بعد از گرفتن پذیرش از دانشگاهی در اروپا ( کشورهایی که داخل ایران دارای سفارت هستند ) بروم و برای ویزا اقدام کنم و بعد از آمدن ویزا برای گرفتن معافیت تحصیلی و ترخیص از خدمت برای ادامه تحصیل اقدام کنم؟ چون در این صورت معافیت تحصیلی من به خاطر عدم صدور ویزا نمی سوزد. یا آن که حتماً باید بعد از گرفتن پذیرش ابتدا معافیت تحصیلی بگیرم و بعد بروم برای ویزا به سفارت؟
  از کمک و پاسخ شما بسیار سپاسگزارم، چون پاسخم را هیج جا روی اینترنت نیافتم، بسیار از شما ممنون می شوم اگر وضعیتم را برایم روشن کنید.
  سپاسگزارم.

  • تیم توریست اپ گفت:

   شما باید با مراجعه به اداره گذرنامه مطلع بشید که ایا در پایان تایم ممنوع الخروجی پاستون عوض میشه یا نه
   چون در پروسه اقدام جهت ویزا شماره گذرنامه همه جا ثلت میشه و اگر پاستون عوض بشه شماره گذرنامتونم عوض میشه و به مشکل میخورید

 84. Mansur گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید

  اگر برای اولین بار ویزای ایران را گرفته باشیم و بعد از یک سال دوباره قصد سفر به ایران را داشته باشیم باید دوباره ویزا بگیریم یا همان ویزای قبلی کافی است و فقط تاریخ آن را تغییر میدهند؟

  با تشکر

  • تیم توریست اپ گفت:

   اگر ویزای شما ۱ بار ورود بوده نیاز به اخذ ویزای جدید دارید

   ولی اگر مولتی بوده نیاز نیست

 85. ...... گفت:

  سلام ببخشید برای گرفتن ویزای تحصیلی آیا باید ازدواج کرد؟!

 86. سحر گفت:

  سلام وقتتون بخیر. ببخشید من ویزا و اجازه ی اقامتم در ایتالیا تموم شده و تاریخ بلیطم برای یک روز بعد از اجازه ی اقامت هست و یک توقف دو یا سه ساعتم در اتن دارم. میخواستم بپرسم آیا برای برگشت به مشکل میخورم؟

  • محمد گفت:

   باید حتما قبل از پایان اقامت خاک ایتالیا رو ترک کنید
   اگر بیشتر بمونید موقع خروج جریمه میشید
   برای توقف در اتن مشکلی ندارید چون توقفتون زیر ۸ ساعت هست

 87. راضیه گفت:

  سلام ببخشید میخواستم بدونم دوتا ویزا هم زمان میشه زد ینی من میتونم ب دوتا کشور مختلف سفر کنم و ویزای دوتا کشورو یک زمان زده باشم ؟

  • تیم توریست اپ گفت:

   در یک تایم که نمیتونید تو دو تا کشور باشید
   ولی میتونید برای تورهای میکس مثله تایلند سنگاپور همزمان در خواست دوتا ویزا بدید

 88. طلوع گفت:

  سلام می خواستم ببینم موقع ورود و خروج به آلمان پاسپورت مهر می شه یا نه؟ من الان متوجه شدم پاسپورتم فقط در فرودگاه ایران مهر شده، اما هنگام ورود و خروج از آلمان مهر نداره، پروازم ٢ مسیره بوده، از آلمان به ترکیه و بعد از ترکیه به ایران ، علت این قضیه چی می تونه باشه؟

 89. حسن گفت:

  سلام وقت بخیر
  صرفاً با داشتن پاسپورت میشه توی ارمنستان یا گرجستان کار کرد ؟

  • تیم توریست اپ گفت:

   خیر ، حتما باید مجوز کار دریافت کرد مجوز کار از طریق شرکتی که در انجا مشغول فعالیت می باشد نامه به اداره کار و بیمه میزند و دفترچه اشتغال بکار دریافت میشود. البته میتوانند شرکت خود را هم جهت انجام هر بیزینسی ثبت کنند

 90. مهدی گفت:

  سلام . خسته نباشید . من مادرزنم داره پاس اسپانیا رو میگیره ایا به من وهمسرم هم اقامت یا پاسپورت میدن ؟ ممنونم از راهنماییتون

  • تیم توریست اپ گفت:

   مادر همسرتون میتونه برای دخترش و شما دعوت نامه دیداری بفرسته
   ولی برای گرفتن پاس و یا اقامت
   فقط برای بچه مجرد زیر ۲۱ سال میتونن اقدام کنن که شامل همسر شما نمیشه

 91. M.R گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید.
  میخواستم ببینم اگه فقط به قصد ازدواج بخواهیم به کشور مقصد برویم باید چه ویزایی بگیریم.یعنی ازدواج و بعد کار و اقامت همیشگی؟

  • تیم توریست اپ گفت:

   باید مدارک ازدواج به سفارت ارائه بدند ویزا دریافت کنند سپس در کشور مقصد مجوز کار و اقامت همیشگی

 92. M.R گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید.
  بنده امسال کنکور دارم و قصد دارم بعد از کنکور خارج شم برم ژاپن. قصد ازدواج و کار دارم و اقامت داءم. آیا ویزا ازدواج میتونم بگیرم،اصلا همچین چیزی هست؟و آیا برای پاسپورت به خاطر سنم به مشکل برنمیخورم چون ۳ ماه از ۱۸ سال رد کردم.و درضمن پاسپورت قبلیم حدود ۲ ماه از انقضاء رد میشه آیا قابل تمدید هست یا باید پاسپورت جدید اقدام کنم.بودجه هم درحدود ۲ میلیون میتونم فراهم کنم.لطفا راهنمایی کنید…

  • تیم توریست اپ گفت:

   شما اگر نامزد مقیم ان کشور داشته باشید می توانید با ایشان ازدواج کرده و ویزا دریافت نمایید ولی بابت پاسپورت از پلیس +۱۰ استعلام نمایید همچنین در حال حاضر با ۲ م تومان امکان سفر به خارج از کشور نمیباشد همچنین دریافت ویزا ژاپن دشوار میباشد

 93. نادیا گفت:

  با سلام
  ممنون از اطلاعات خوبتون . ببخشید من اگه بخوام برای ویزای نمایشگاه اقدام کنم ایا اینکه خودم تمام مراحل کاری رو انجام بدم یا از طریق تور اقدام کنم فرقی در نتیجه دادن ویزا یا ندادن اون داره
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  • تیم توریست اپ گفت:

   بابت ویزا نمایشگاه بستگی به اینکه چه کشوری باشد متفاوت است اگر غیر از کشورهای اروپایی باشد خودتان میتوانید اقدام نمایید ولی اگر در مورد کشورهایی اروپایی مد نظر شماست ، نظر کارشناسان توریست اپ بر این میباشد از طریق تور اقدام نمایید

 94. سارا گفت:

  باسلام جهت تمدیدگذرنامه که همسردرخارج کشوراست وسه سال است ترک کرده ودرجریان کارهاومطالبات قانونی میباشم جهت فرم رضایتنامه شوهر چه کاریایدکرد

 95. حسین گفت:

  با سلام
  من دوستی در مکزیک دارم و میخواهم برای دیدارش به مکزیک سفر کنم،لطفا اگر امکان دارد به من بگوئید چه نوع ویزایی مناسب این سفر است و چگونگی اقدام آن شخص و من برای ارسال دعوتنامه را شرح دهید
  با تشکر از زحمات شما

  • با سلام
   من دوستی در مکزیک دارم و میخواهم برای دیدارش به مکزیک سفر کنم،لطفا اگر امکان دارد به من بگوئید چه نوع ویزایی مناسب این سفر است و چگونگی اقدام آن شخص و من برای ارسال دعوتنامه را شرح دهید
   با تشکر از زحمات شما

 96. Omid گفت:

  سلام ببخشید اگه یکی از اقوام برام دعوتنامه کانادا بفرسته ایا هزینه ویزا و غیر.. نصف و کم میشه؟

 97. Arman گفت:

  سلام. من مقیم آمریکا هستم ولی ملیت ایرانی دارم. اگر محل اقامتم در پاسپورت “ایران” نوشته شده، آیا مشکلی برام ایجاد خواهد شد؟ من قصد سفر به ایران ندارم.سوالم درمورد اهمیت درج محل اقامت در پاسپورت ایرانی هست. با سپاس.

 98. فرشید گفت:

  درود بر شما ممنون به خاطر سایت خوبتون من ۱۷ سال سابقه در عکاسی و فیلمبرداری دارم میخواستم بدونم اگر این کاریابی های بین الملل برام کار پیدا کنند برای کشور سوئد اولا :هزینه ویزام چقدر میشه؟ دوما :کشور سوئد برام جای خواب در نظر میگیره ؟ سوما:این ویزا چند ماهه هست؟

  • سلام
   سوئد جای خوبیه ولی اقامت کاری نمیده مگر اینکه دعوتنامه داشته باشید
   اگر قصد مهاجرت داریت باید ویزای یکطرفه بگیرید و بعد از حل شدم کارتون وارد بازار کار بشید و درامد خوبی خواهید داشت

 99. مينا* گفت:

  سلام
  تشکر از این که با حوصله جواب همه افراد رو می دهید. اطلاعات با ارزشی رو به اشتراک گذاشتید که باز هم سپاسگزارم
  سوالم اینه که سفارت هلند در ایران گردش سه ماهه می خواد یا مانده حساب
  دعوت نامه کفرانس علمی دارم از طرف دانشگاه هم معرفی نامه و گواهی اشتغال به کار می برم
  چه مدت طول می کشه ویزا بیاد؟
  متشکرم

 100. گیسو گفت:

  سلام من ۱۷ سالمه. میخوام برای چند روز برم اتریش باید چه ویزایی بگیرم؟مدارک مالی و کلا چی نیازه و اینکه چقد توی حساب باید داشته باشم که پرینتشو توی مدارکم بزارم؟

 101. ایمان گفت:

  سلام و خسته نباشید
  برای خروج از کشور وثیقه باید گذاشت ، من و همسرم و فرزندم قصد خروج داریم چقدر باید وثیقه بذاریم ….ایا راهی هست که وثیقه نخواد…مقصد المان هست
  امکان دارد برای من پاسخ را نیز ایمیل کنید

 102. نازنین رضایی گفت:

  سلام وقت بخیر

  من و همسرم می خواستیم ویزای فرانسه بگیریم ، تنها جایی هم که قبلا رفتیم باکو ، ارمنستان بوده ، البته من دوبی هم رفتم ولی پاسپورتی که توش مهر دوبی خورده بود را گم کردم . مدارک مالی اعم از سند ملک هم داریم . همسرم بیمه هست و گواهی اشتغال به کار هم داره و من خانه دار
  می خواستم ببینم امکان گرفتن ویزای شینگن فرانسه برای ما به طور قطعی هست یا خیر و باید چطور اقدام کنیم ؟

  • اسماعیل سحاب گفت:

   فرانسه در حال حاضر فقط به افراد دارای دعوتنامه و یا افرادی که قبلا شنگن داشتند ویزا میده، می تونید از ایتالیا ورود کنید و در قالب تور میکس از ایتالیا به فرانسه سفر کنید

 103. محمد گفت:

  سلام.
  برای یک سفر کوتاه تفریحی به انگلستان (سه یا چهار روزه) میخواستم برای ویزای تفریحی انگلستان اقدام کنم.
  ۲۰ سالمه و حساب بانکیم تقریبا ۴۰ ملیون تومنه. شاغل هستم و یک سند خونه به نامم هست.پاسپورت هم دارم.
  میخواستم بدونم با رزرو بلیط هواپیما و رزرو هتل و ارائه مدارکی که عرض کردم چقدر برای دریافت ویزای تفریحی انگلیس شانس دارم.

  • اسماعیل سحاب گفت:

   سلام با توجه به سنتون شانستون تقریبا صفر هست
   ضمنا کوتاه ترین ویزای انگلیس ۶ ماهه مولتی هست

 104. محسن گفت:

  سلام خسته نباشید.من ۳۰سالمه و مجرد.تصمیم دارم به آلمان مهاجرت کنم برای موندن.اگه بتونم ویزای شینگن بگیرم بعد رسیدن به آلمان میشه درخواست پناهندگی کرد؟یا باید غیر قانونی وارد این کشور بشم؟کدوم کشورا برای زندگی ایرانیها مناسب هست از نظر فرهنگ،کار و رفاه؟ممنون میشم راهنمایی کنید و راهکارهای مناسبو بهم بگید.

  • اسماعیل سحاب گفت:

   سلام در خصوص خروج غیر قانونی هیچ توضیحی ندارم ولی در خصوص اخذ ویزای قانونی المان هیچ راهی بجز اخذ دعوتنامه کاری نیست ولی میتونید با اخذ ویزای شنگن از یه کشور دیگه اقدام کنید و ازونجا به المان برید و اعلام پناهندگی کنید
   در خصوص اینکه کدوم کشور برای ایرانی ها بهتره
   بستگی به شغل هدف و رشته تحصیلیتون متفاوته و نیاز به تحقیق و بررسی کامل هست

 105. محمد گفت:

  (سلام.
  برای یک سفر کوتاه تفریحی به انگلستان (سه یا چهار روزه) میخواستم برای ویزای تفریحی انگلستان اقدام کنم.
  ۲۰ سالمه و حساب بانکیم تقریبا ۴۰ ملیون تومنه. شاغل هستم و یک سند خونه به نامم هست.پاسپورت هم دارم.
  میخواستم بدونم با رزرو بلیط هواپیما و رزرو هتل و ارائه مدارکی که عرض کردم چقدر برای دریافت ویزای تفریحی انگلیس شانس دارم.)
  شما گفتید بخاطر سنم شانسی برای گرفتن ویزای توریستی انگلستان ندارم.
  فقط انگلستان اینقدر سختگیره یا بقیه کشور های اروپایی هم همینطوره؟
  برای ویزای ایسلند شانسی دارم؟با توجه به این که آمار ریجکت ایسلند بسیار پایینه این کشور رو برای سفر انتخاب کردم.
  به نظرتون بازم بخاطر سنم به مشکل میخورم؟
  با تشکر

 106. ابوالفضل گفت:

  سلام.
  من معافیت تحصیلی دارم و برای سفر خارجی باید مبلغ ۱۵ ملیون تومان رو گرو بگذارم. دقیقا این مبلغ رو کی باید پرداخت کنم؟
  زمانی که میخوام از کشور خارج بشم باید این مبلغ رو بپردازم یا زمانی که میخوام پاسپورت بگیرم؟

 107. Mahdi گفت:

  سلام خسته نباشید من پاسپورت دارم ۱۷سال و ۵ماه سن دارم آیا میتوانم یه سفر به آنتالیا بروم؟

  • اسماعیل سحاب گفت:

   اگر مشمول سربازی شده باشید میتونید با گذاشتن وثیقه ۱۵ میلیون تومنی به طور موقت خارج بشید

 108. نجیب الله گفت:

  سلام من تبعه افغانستان هستم ویزای دوساله ایران را دارم آیا میتوانم از ایران به کشورهای دیگر سفر کنم

  • اسماعیل سحاب گفت:

   بله در صورت داشتن اقامت و اجازه کار میتونید
   برای مشاوره میتونید با همکاران ما تماس بگیرید

 109. رضا گفت:

  سلام ایا به شخص عادی هم پاسپورت خدمت میدهند ؟

 110. سلام.
  در صورت گم شدن پاسپورت آیا مهرهای خروج قبلی در پاسپورت جدید وارد خواهد شد؟

 111. کیا گفت:

  سلام و خسته نباشید
  من ویزای شش ماه مولتی انگلستان گرفتم و یک بار هم حدود یک‌ماه قبل رفتم و برگشتم.الان به خاطر پایان اعتبار پاسپورت مجبورم که عوض کنم پاسپورتم را.ولی ویزای انگلستان هنوز تا حدود چهار ماه اعتبارش مونده.می خواستم بدونم با تعویض پاسپورت چه اتفاقی برای ویزای انگلستان که هنوز اعتبار داره می افته؟
  ممنون می شم اگر پاسخ بدید

  • اسماعیل سحاب گفت:

   شما بزرگترین اشتباه رو کردید
   باید قبل از الصاق لیبل ویزا گذرنامتون رو عوض میکردید
   ویزا اگر ده سال هم اعتبار داشته باشه تا زمانی قابل استفادست که پاستوت اعتبار داره و با پایان اعتبار پاس باطل میشه

 112. فهيمه جديدي گفت:

  سلام وقتتون بخیر برای گرفتن ویزا داشتن شناسنامه إلزامیست،دختر من در ایران زندگی میکنه و ١۶سال داره من میخوام با إلحاق به خانواده بیارمش آلمان پیش خودم اما متاسفانه شناسنامه اش رو گم کرده و پدرش معلوم نیست کجاست چندساله ازش بیخبیریم و اگر هم باشه مطمعنا اجازه گرفتن شناسنامه رو نمیده اما قبلا با پول تونستم راضیش کنم اجازه خروج دخترم رو ازش بگیرم الان تمامی مدارک رو تحویل سفارت دادیم به جز شناسنامه میشه لطفا راهنماییم کنید ممنون از شما

 113. مریم گفت:

  سلام. پاسپورت من منقضی شده است . آیا می توانم به وسیله آن وقت سفارت آلمان بگیرم( منظورم ثبت نام آنلاین است) یا ابتدا باید تمدیدش کنم؟

  • اسماعیل سحاب گفت:

   برای گرفتن وقت سفارت آلمان باید شماره گذرنامتون رو وارد کنید

   و موقع تعویض پاس شماره ی گذرنامتون عوض میشه
   پس نمیتونید وقت بگیرید

 114. نسیم گفت:

  با سلام. خسته نباشین. ببخشین من امروز واسه گذرنامه اقدام کرد مقصدم رو ترکیه نوشتم ولی روی فرم عراق نوشته. ایرادی نداره؟مرز ترکیه گیر نمیدن؟

 115. Mahdi Mahmodi گفت:

  سلام، من ویزای نود روزه برای سفر به ایران گرفتم، اما وقت بلیت برگشتم حدود پانزده روز بعد از اعتبار ویزا هستش. باید ویزای خودم رو تمدید بکنم در ایران؟

  • اسماعیل سحاب گفت:

   یا باید ویزاتون رو تمدید کنید و یا تاریج بلیطتتون رو
   در غیر این صورت بجز جریمه نقدی ممکنه موقع درخواست ویزاهای بعدی دچار مشکل بشید

 116. نسرین گفت:

  با سلام من در یکی از سفارتخانه ها درخواست ویزا داده بودم اما متاسفانه رد شد و گفتن دو ماه مهلت اعتراض دارم اما داخل پاسپورت مهر ریجکت زده نشده ایا میتونم از یه سفارت دیگه درخواست ویزا بدم ممنون

  • اسماعیل سحاب گفت:

   چیزی مبنی بر مهر ریجکت وجود نداره و۳تی کار وارد سفارت میشه یا ممهور به ویزا میشه یا نمیشه که اگر نشه به معنی ریجکتی هست
   در سابقه ی مسافر ثبت میشه و تا ۶ ماه از هر جایی در خواست بده ریجکت میشه

   لطفا با توجه به بررسی علت ریجکتی که در برگه ی ریجکتی ذکر شده اقدام به رفع مشکل د تسلیم اعتراض بفرمایید

 117. سمیه گفت:

  سلام و عرض ادب
  من ساکن کشور ترکیه هستم و در حال انجام کارهای مهاجرت به آلمان برای پیوست به همسرم هستم دو‌ روز پیش هم انگشت نگاری شدم ولی امشب کیف مدارکم رو زدن و پاسپورت خودم و پسرکوچیکم رو دزدیدن باید مجدد درخواست پاسپورت بدم
  ایا تعویض پاسپورت تغییری توی روند کارم ایجاد میکنه ؟؟؟

  • اسماعیل سحاب گفت:

   با تغییر پاسپورت شماره گذرنامه ی شما تغییر میکنه و تمام اسنادتون با شناره گذرنامه ی قدیمتون سیو شده در صورتی که بتونید تا زمان مشخص اقدام به گرفتن گذرنامه ی جدید بکنید باید با مستندات مجود دال بر اثبات سرقت به سفارت مراجعه و اقدام به ایجاد فایل با شماره گذرنامه جدید بکنید

 118. نازنین گفت:

  با سلام وقتتون بخیر
  بنده با اینکه مدارکم کامل بودو گردش مالی خوبی داشتم و همسرم با ما مسافرت نمی کرد متاسفانه از سفارت هلند ریجکت شدم هر چند مهر ریجکتی در پاسپورت نیست …سوالم اینه که پاسپورتم در حال منقضی شدن هست آیا سابقه ریجکتی با پاسپورت جدید مشخص میشه ؟ممکنه تاثیر در رد شدن ویزای مجدد بذاره ؟بابت پاسخگوییتون سپاسگزارم

  • اسماعیل سحاب گفت:

   چیزی به نام مهر ریجکتی وجود نداره وقتی پاسپورت بدون ویزا خارج میشه یعنی ریجکت شده
   و با تعویض گذرنامه از سابقه حذف نمیشه

 119. ستاره گفت:

  سلام من ویزای استرالیا رو به تازگی دریافت کردم
  و یک افغان در ایران هستم باتوجه به اینکه ویزای من الکترونیکی هست ودر پاسپورت درج نمی‌شود
  مهر خروج از ایران را باید از پلیس مهاجرت بزنم یا موقع رفتن از فرودگاه؟؟

  • اسماعیل سحاب گفت:

   اطلاعات ما در مخصوص اتباع خارجی کامل نیست لطفا برای اینکه به مشکل نخورید حتما با مراجع ذیصلاح چک کنید

 120. عاطفه گفت:

  سلام، ببخشید اگر شخصی ویزا را از کشور مورد نظر گرفته باشد و محل اقامت خود را منزل اقوامی که آنجا دارد معرفی کرده باشد ، ولی به دلیلی قبل از اینکه به سفر برود مجبور به گرفتن هتل شود و با ورود به کشور مربوطه در هتل اقامت کند آیا برایش مشکلی ایجاد خواهد کرد؟ ( از بابت پوئن منفی در ویزایش)

  • اسماعیل سحاب گفت:

   خیر به هیچ عنوان
   ولی در حالت برعکس یعتی وقتی که شما محل اقامت رو هتل معرفی میکنید گاها در فرودگاه از شما میخوان که واچر رو ارائه بدید و در صورت نداشتن واچر هتل یا کنسل کردن هتل امکان داره به مشکل بخورید و یا حتی دیپورت بشید

 121. سعید گفت:

  سلام. هجی نام خانوادگی انگلیسی که در گذرنامه ثبت میشه باید با هجی نام انگلیسی پدر و سایر اعضای خانواده مطابقت داشته باشه یا لازم نیست؟

 122. ناشناس گفت:

  سلام
  من چندین ساله که پاسپورت دارم و اعتبار پاسپورت فعلیم تا اکتبر ۲۰۲۱
  به تازگی ازدواج کردم و میخوام سفر کنم
  نمیدونم برای خروج از کشور مشکل برام پیش میاد یا با همون پاس میتونم رفت و آمد کنم؟

  • اسماعیل سحاب گفت:

   با همون پاس میتونید
   اگر خانم هستید تا زمانی که پاستون اعتبار داره میتونید از کشور خارج بشید بعد از اتمام اعتبار پاس برای دریافت پاسچورت جدید نیاز به اجازه همسر دارید

 123. A-M گفت:

  با سلام ویزای ما قبول زده وفقط باید مهر ویزا بخورد متوانیم پاسپورتمان را به أژانس ها بدهیم ببرن مهر بزنند برای این کار چه چیزهایی لازم است لطفا راهنمایی کنید با تشکر

  • اسماعیل سحاب گفت:

   اصلا امکان نداره شما یا ویزا دریافت کردید یا نکردید، امکان نداره ویزای بدون مهر داده باشن
   لطفا اگر از اژانس اقدام کردید باهاشون پیگیری کنید.
   مگر اینکه ویزای کانادا گرفته باشید که جواب ویزاتون اومده و حالا لازمه که پاسپورتتون جهت الصاق لیبل ویزا میکاپ بشه
   که این کار با عنوان پیکاپ پاسپورت توسط اژانس ها انجام میشه