alexa چرا آدما تو سفر بیشتر عاشق میشن؟ - توریست اپ
logo

چرا آدما تو سفر بیشتر عاشق میشن؟

چرا آدما تو سفر بیشتر عاشق میشن؟

چرا آدما تو سفر بیشتر عاشق میشن؟

آمارهای ارائه شده براساس یک تحقیق علمی در استرالیا و در سال ۲۰۱۴، نشان داد که ۱۰ درصد افرادی که مسافرت می کنند، عشق را نیز تجربه می کنند و به عبارتی دیگر عاشقی یکی از مهمترین ره آوردهای آنها در طول سفر است. اما دلایل جالب این واقعه را در بخش های بعدی بخوانید:

 

اگر میخواهی انسانی را بشناسی با او همسفر شو

 1. بسیاری از افراد، زمانی که در محیط جدیدی قرار می‌گیرند، اغلب استرس مثبتی را تجربه می‌کنند و همین موضوع سطح آدرنالین خون آنها را افزایش می دهد و تحقیقی انجام گرفته در دانشگاه McKendree ایلینویز نشان می دهد که افراد با سطح آدرنالین بیشتر، با احتمال بیشتری به سراغ یافتن آدم های جذاب خواهند رفت.
 2. دلیل دیگری که احتمال یافتن عشق را در طول سفر بیشتر می کند، به دلیل وضعیت های نامتعارفی است که در طول سفر با آنها روبرو می شویم: بیدار شدن در زمان های عجیب برای رسیدن به پرواز. تنها بودن در اتاق یک هاستل با دسته ای از افراد غریبه. گم شدن در یک شهر غریبه. اینها می تواند افراد را برای برقراری ارتباط بیشتر و در نتیجه آشنایی های بیشتر ترغیب کند.
 3. دکتر آنا ماری تیلر (Anna-Marie taylor) روانشناس کلینیکی و روان درمان خانواده در این‌باره نظریه جالبی ارائه می دهد: افراد در طول سفر نسخه های بهتری از خودشان را ارائه می دهند. سفر یعنی دور شدن از خانواده، دوستان، آشنایان و جامعه ای که در آن زیست می کنیم و همین موضوع آزادی بیشتری به انسان ها اعطا می کند و آزادی، بیشتر افراد را به خودشان نزدیک تر می کند. در حقیقت، آزادی، انرژی بیشتری در افراد ایجاد می کند و این موضوع سرآغاز جذابیت و گیرایی است.
 4. افراد با سفرهای مختلف، اعتماد به نفس بیشتری را به دست می آورند، چرا که باید مسئولیت ها و موقعیت هایی را تجربه کنند که پیشتر از آن محروم بوده و یا کمتر با آن روبرو بوده اند. اعتماد به نفس هم راهی است برای جذاب تر شدن و یافتن افرادی مشابه و یا کامل کننده با انها.
 5. افراد زمانی که در گوشه و کنار جهان می چرخند، احتمالا وابستگی کمتری به افراد می یابند، اما در عین حال، احساسات رقیق تر و روشن تر با درک و شهود بیشتری هم خواهند داشت و همین موضوع راهی است برای یافتن دوستانی ناب و خوب، یافتن مردمانی جدید و تجربه هایی جدیدتر که عشق هم یکی از آنهاست.

 

دو تجربه از دو کوله گرد

 1. آناستازیا که برای سال های زیادی در لندن زندگی کرده و سپس سفر را به عنوان یکی از تفریحات و سرگرمی های همیشگی خود انتخاب کرده، دلیل عاشق شدن در سفر را به عدم قضاوت شدن افراد نسبت می دهد. از نظر او افراد در طول سفر، توسط همراهان جدید مورد قضاوت قرار نمی گیرند و همین موضوع سبب می شود تا آنها به صورت راحت تری دوست بیابند و یا عاشق شوند. این موضوع زمانی که افراد را از شهرها و مکان های مختلف می یابید، بیشتر است، چرا که تلاش می کنید تا تجربیات سفر خود را با آنها به اشتراک بگذارید
 2. ریچارد، پسری مراکشی عقیده دارد که سفر یعنی تجربه و درک آزادی که همواره توسط جامعه محدود می شده است و همین موضوع رویارویی های عاشقانه را بیشتر می کند.

 

عاشقی در سفر می تواند مترادف با مستی با الکل باشد

ایا حس هایی که در طول سفر به وجود می آیند، واقعی هستند و یا تنها متناسب با شرایط موجود آنها را درک کرده و پس از برگشت به شرایط به حالت قبل، همه چیز فروکش خواهد کرد؟ تعدادی از محققان معتقدند سطوح بالایی از جدابیت که در حین سفر و ماجراجویی به دست می آید می تواند ما را آسیب پذیرتر کند.

دکتر تیلور توصیه می کند باید در برابر این نوع از عشق، به ویژه اگر مسافرت خارج از کشور داریم، مراقب باشیم. از نظر او، این نوع از عشق مشابهت هایی با مست شدن با الکل دارد و آنچه که در آن شرایط در ذهن افراد ایجاد می شود، می تواند واقعی نباشد. با توجه به تحقیق صورت گرفته در دانشگاه بیرمنگام شباهت هایی بین اثرات رفتاری هورمون عشق (اکسی توسین) با زمانی که الکل مصرف می شود، وجود دارد. در حالی که اکسی توسین برای احساساتی مانند همدلی و بخشندگی، سودمند است، اما می تواند مضراتی هم داشته باشد. برای مثال این هورمون می تواند شما را بدون ترس کند و باعث شود شما به افرادی اطمینان کنید که ارزش ان را نداشته باشد.

همچنین مثالهایی وجود دارد که در آن افراد برای دستیابی به پول و یا ویزا برای طرف مقابل، احساسات عاشقانه از خود بروز می دهند. در این مرحله، بسیار مهم است که شما به شهود خود بیشتر از آنچه می بینید اعتماد داشته باشید.

 

محققان می‌گویند در سفر عاشق نشوید

 1. اگر در حین سفر، با فردی آشنا می شوید که در کشور شما زندگی زندگی نمی کند، کار برای شما سخت خواهد بود. چرا که می تواند برای حفظ حرفه و شغل شما مناسب نباشد، و یا در اینصورت دیدار دوستان و خانواده برایتان دشوار خواهد شد و یا حتی موضوع تفاوت های فرهنگی می تواند تا حدی دردسرساز باشد. همچنین هزینه های مالی نیز بخش دیگری از ماجرا هستند. برای مثال ممکن است برای ملاقات همدیگر مجبور به پرواز یا مسافرتهای طولانی باشید. همچنین سیستم های مهاجرتی دارای بوروکراسی های مختلفی هستند که در بسیاری مواقع اجازه بودن در کنار هم را به آسانی صادر نمی کنند.
 2. با توجه به توضیحات ارائه شده در بالا، عاشق شدن در سفر نمی تواند مساوی همان عشق بعد از بازگشت به خانه باشد. یعنی ممکن است شما به راستی عاشق فرد نشده باشید و تنها تحت تاثیر شرایط محیطی، این حس در شما پدید امده باشد
 3. تقریبا همه انسان ها برای عشق ملاک هایی را در نظر می گیرند که به میزان زیادی به شرایط فرهنگی و جامعه انسانی وابسته است، به عبارتی دیگر شرایطی عقلی در آن لحاظ می شود. اما در طول سفر، اگر تنها بر اساس احساسات تصمیم گرفته شده باشد، نمی تواند تصمیم درستی از آب دربیاید. بنابراین ملاک های خود را برای عاشقی و ازدواج مرور کنید.

 

از کجا بفهیم در طول سفر عاشق شده ایم

ما در طول سفر، افراد بسیاری را می بینیم، اما تنها مجذوب تعداد افراد محدودی می شویم. چندین راه برای اینکه متوجه شوید عاشق شده اید، در زیر لیست شده اند:

 1. از لحاظ احساسی و منطقی، طرف مقابل را دوست دارید.
 2. احساس می کنید مدت های زیادی است که همدیگر را می شناخته اید
 3. برنامه های آینده شما با همدیگر همسو است
 4. انتظار ملاقات دوباره را او را می کشید
 5. خداحافظی از همدیگر برایتان کار بسیار دشواری است.

 

تعدادی از افرادی که در سفر عاشق شده اند و هم اکنون با همدیگر سفر می کنند

عاشقان سفر، زودتر عاشق هم میشوند

در مقاله بعدی به سراغ معروفترین زوج هایی می رویم که در سفر عاشق شده اند و از معروفترین زوج های اهل مسافرت هستند.


مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *