alexa کاربردهای بیمه مسافرتی و ضرورت آن - توریست اپ
logo

کاربردهای بیمه مسافرتی و ضرورت آن

کاربردهای بیمه مسافرتی و ضرورت آن

کاربردهای بیمه مسافرتی و ضرورت آن

قبل از هر چیز لازم است بدانید که بیمه مسافرتی در واقع بیمه نامه‌ای است ویژه سفرهای خارجی و در سفرهای داخلی بیمه ای به این نام وجود ندارد اما اگر برای مسافرت‌های داخلی خود به دنبال بیمه نامه‌ای با کارکردهای مشابه بیمه مسافرتی

لینک های مرتبط
  تور لحظه آخری ؛ فرصت یا تهدید؟
  هزینه سفر و راه حل کاربردی برای کاهش آن
  ۳۰ دلیلی که جهانگردان تنها سفر می کنند
  معروف ترین خیابان های دنیا

هستید شرایط “بیمه حوادث انفرادی” شرکت‌های مختلف را بررسی کنید.

اگر با صنعت بیمه آشنا باشید می‌دانید که به طور کلی بیمه نامه‌های هر حوزه می‌توانند بسیار متنوع باشند، حتی اگر برای مثال بیمه های عمر یک شرکت بیمه را هم بررسی کنید خواهید دید که انواع متعددی با شرایط و مفاد مختلف از یک بیمه در قالب بسته‌های متفاوت ارائه شده‌اند. بهترین بیمه مسافرتی هم از این قاعده مستثنی نیست.

کاربردهای بیمه مسافرتی و ضرورت آن

بیمه های مسافرتی چه فرقی با هم دارند؟

بیمه های مسافرتی چه فرقی با هم دارند؟

هر بیمه‌نامه یک کالا به حساب می‌آید، از همین روست که به کسب و کار شرکت‌های بیمه “صنعت” اطلاق می‌شود؛ هر بیمه نامه بنا به خواست و توان شرکت تولید کننده‌اش که همان شرکت‌های بیمه هستند محصولاتی با مشخصات مد نظر خود ارائه می‌دهند. در ارتباط با بیمه های مسافرتی هم مانند اغلب بیمه های دیگر بیشتر تفاوت در موارد مورد پوشش یا تعهدات و سقف خسارتی است که در هر مورد پرداخت می‌شود.

کاربردهای بیمه مسافرتی و ضرورت آن

شرکت کمک‌رسان و نقش آن چیست؟

شرکت کمک‌رسان و نقش آن چیست؟

این نوع موسسات، شرکت‌های واسطی هستند که در واقع نقش بازوی اجرایی شرکت‌های بیمه را در خارج از کشور ایفا می‌کنند. مسافرانی که این نوع بیمه را خریداری کرده‌اند در صورتی که در کشورهای دیگر نیاز به استفاده از بیمه خود پیدا کنند باید با شرکت کمک‌رسانی که اطلاعات تماسش در بیمه نامه آمده ارتباط بگیرند. اینجا نکته‌ی مهمی که باید بیمه گزاران به آن توجه داشته باشند این است که شرکت کمک‌رسانی که طرف حساب شرکت بیمه آنهاست آیا متصدی فارسی زبان هم دارد یا نه، چرا که واضح است اگر نه شما و نه آنها فارسی ندانید امکان برقراری ارتباط صحیح و دریافت خدمات مطلوب تا چه حدی دچار اختلال می‌شود.

البته برای حل این مسئله از ابزار کارآمدی مثل مترجم صوتی توریست‌اپ که در تمام گوشی‌ها و تبلت‌های تحت اندروید و IOS قابل اجرا است هم می‌شود به آسانی بهره برد. این اپلیکیشن در کافه بازار، اپ استور، سیب اپ و سایت توریست اپ برای دانلود رایگان در دسترس است.

بهترین بیمه مسافرتی خارج از کشور

برخی از ریسک‌هایی که بیمه های مسافرتی پوشش می‌دهند

برخی از ریسک‌هایی که بیمه های مسافرتی پوشش می‌دهند

 • هزینه‌های خدمات درمانی
 • ارسال داروهایی که در مقصد سفر یافت نشوند
 • جبران خسارت گم شدن و به سرقت رفتن مدارک و لوازم سفر
 • جبران خسارت هزینه های تحمیل شده بر اثر لغو، تاخیر، وقفه یا کوتاه شدن اجباری طول سفر
 • رسیدگی به امور حقوقی
 • انتقال یکی اعضای درجه خانواده و یا خود مسافر در صورت بروز مشکلات پزشکی حاد و ضروری
 • انتقال مسافر به کشور مبدا در صورت لزوم
 • بازگرداندن پیکر بیمه گذار به کشورش در صورت فوت
 • هزینه بازگشت فوری بیمه گزار به کشورش در صورت فوت برخی از اقوام

این‌ها تعدادی از اصلی‌ترین تعهدات شرکت های بیمه هستند که به فراخور نیاز می‌شود در میان انواع بیمه های مسافرتی از پوشش آنها استفاده کرد. البته همانطور که اشاره شد هر شرکت با شرایط متفاوتی انواع بیمه‌ها را ارائه می‌دهند و حتی ممکن است یک نوع بیمه را یک شرکت به اشکال مختلف با شرایط و حق بیمه های متفاوت عرضه کند. بنابراین مواردی هم که اینجا درباره بیمه مسافرتی مطرح شدند الزاماً در همه آنها به لحاظ کمی و کیفی یکسان نیستند.

بیمه مسافرتی توریست اپ

کاربردهای بیمه مسافرتی و ضرورت آن

لازم به ذکر است که پوشش این نوع بیمه برای ورود به برخی کشورها اختیاری است اما برای دریافت ویزای بعضی کشورهای دیگر اجباری شده است و متقاضیان سفر به آن ممالک حتماً باید تحت پوشش این بیمه قرار داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *