alexa تور اقساطی ؛ در بی‌پولی، اقتصادی سفر کنید - توریست اپ
logo

تور اقساطی ؛ در بی‌پولی، اقتصادی سفر کنید

تور اقساطی ؛ در بی‌پولی، اقتصادی سفر کنید

تور اقساطی ؛ در بی‌پولی، اقتصادی سفر کنید

لینک های مرتبط
    اصطلاحات کاربردی در فرودگاه را یاد بگیریم
    کاربردهای بیمه مسافرتی و ضرورت آن
    معتبرترین پاسپورت های جهان
    هر آنچه که در مورد پاسپورت و ویزا گرفتن باید بدانید

اهمیت سفر بر کسی پوشیده نیست، چه سفر تفریحی باشد، چه کاری به وقتش به قدر نیازهای اولیه انسان ضروری به نظر می‌رسد، حتی سفر زیارتی هم برای افراد معتقد به آن گاهی تبدیل به یک نیاز مبرم روحی می‌شود، اما مشکل اینجاست که همیشه هم خواستن توانستن نیست و اگر وقتی احتیاج به سفر دارید از پس هزینه آن برنیایید متاسفانه امکانش برای شما یا خانواده مهیا نخواهد شد. با این مقاله‌ی توریست اپ درباره تور اقساطی همراه باشید تا در جریان یک راهکار مناسب برای حل این مسئله قرار بگیرید.

تور اقساطی | تور قسطی | شرایط تور اقساطی

تور مسافرتی و انواع آن

تور مسافرتی و انواع آن تور اقساطی

همانطور که می‌دانید در فارسی واژه “تور” را به انواع تور مثل “تور ماهیگیری” یا “سیم توری” هم اطلاق می‌کنند اما واضح است که اینجا موضوع ما آن‌ها نیستند و داریم از کلمه‌ی “Tour” به معنای تور مسافرتی حرف می‌زنیم. این تورها را بسته به ملاحظات مختلف می‌شود به انواع متفاوتی تفکیک کرد. مثلا از نظر قیمت که دارای تخفیف باشند یا نه، از نظر مدت یا از لحاظ نوع مقصد اما اینجا ما می‌خواهیم آنها را از نظر نوع پرداخت هزینه و شکل تسویه حساب بررسی و تفکیک کنیم.

از لحاظ نحوه پرداخت و تسویه تورها به دو گروه کلی تقسیم می‌شوند:

  • نقد
  • اقساط

گروه دوم موضوع این مطلب در سایت توریست اپ است.

تور اقساطی | تور قسطی | شرایط تور اقساطی

تور اقساطی چیست؟

تور اقساطی چیست؟

تور قسطی یا همان تور اقساطی شاید در نگاه اول ساده و کم تنوع به نظر بیاید، اما در واقعیت اینطور نیست و با شرایط متنوع و پرشماری توسط آژانس‌های مسافرتی و مراکز گردشگری ارائه می‌شوند. این تورها در واقع راهکاری دو جانبه و بسیار مفید هستند، به این معنی که هم می‌توانند به فروش بیشتر برگزارکنندگان تورها کمک کنند و هم به خرید آسان‌تر متقاضیانی که به هر دلیلی ممکن است قبل از سفر نتوانند و یا نخواهند تمام هزینه را یک‌جا پرداخت کنند؛ به همین منظور تور اقساطی به وجود آمد تا مسافران امکان پرداخت هزینه تور را به صورت قسط بندی شده تا ماه‌ها پس از سفرشان داشته باشند و مجبور به تحمل فشار مالی نشوند.

تور اقساطی | تور قسطی | شرایط تور اقساطی

کلیه شرایط تور قسطی

تور قسطی توریست اپ

همانطور که گفته شد این نوع تورها با شرایط یکسان ارائه نمی‌شوند بلکه از آنجا که هر کدامشان را یک آژانش یا مرکز عرضه می‌کند شرایط‌شان بسته به خواست برگزارکننده آن می‌تواند با دیگر تورهایی که تا آن موقع دیده‌اید متفاوت باشد. اما به طور معمول اغلب این تورها با اقساطی کمتر از یک سال با سررسیدهای ماهانه یا چهل و پنج روزه هستند.

طبق بررسی توریست اپ برگزارکنندگان عمدتاً نیمی از کل هزینه را به عنوان پیش‌پرداخت طلب می‌کنند و به طور کلی هم تورهایی با بازه قیمتی خاصی را تقسیط می‌کنند که اکثر آژانس‌ها آن بازه را بین دو تا بیست میلیون تومان در نظر می‌گیرند.

یعنی تورهایی که مبلغ کل هزینه آن‌ها کمتر از دو میلیون یا بیشتر از بیست میلیون تومان باشند را قسط بندی نمی‌کنند اما خبر خوب این است که همه چیز در تور اقساطی قابل مذاکره است، حتی در مواردی دیده شده که به اصلاح “تور دم قسط” به فروش گذاشته‌اند که پیش‌پرداختی در آن دیده نشده و یا به جای چک ضمانت، سفته یا طلا به عنوان وثیقه و امانت می‌پذیرند. البته برگزارکنندگان بابت این تقسیط درصدی را هم به عنوان سود به هزینه کل اضافه می‌کنند که معمولاً ۳ درصد است اما اگر خوب جستجو کنید تورهای اقساطی با سود ۲ درصد هم پیدا می‌شوند.

تور اقساطی | تور قسطی | شرایط تور اقساطی

شرایط کلی تور قسطی

در این مطلب سعی کردیم برای مسافرانی که همه چیزشان برای سفر آماده است به غیر از پول، راهکاری مناسب و کارگشا معرفی کنیم، دیگر می‌ماند یک تصمیم و اراده برای سفر و البته یافتن یک تور اقساطی خوب که آن را هم می‌توانید با دانلود و نصب اپلیکیشن توریست اپ به راحتی جستجو کنید، بیابید و از یک سفر خاطره‌ساز لذت ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *