alexa منتخب جاهای دیدنی تایلند از نظر مسافران و گردشگران - توریست اپ
logo

منتخب جاهای دیدنی تایلند از نظر مسافران و گردشگران

منتخب جاهای دیدنی تایلند از نظر مسافران و گردشگران

منتخب جاهای دیدنی تایلند از نظر مسافران و گردشگران

جاهای دیدنی تایلند همانند جاهای دیدنی کوالالامپور بسیار متفاوت، تعجب برانگیز و زیباست. به همین دلیل در این مطلب

لینک های مرتبط
  جاهای دیدنی سن پترزبورگ

  از اولین آژانس مسافرتی تا حقوق و انواعشان

  جزیره های پوکت و تایلند

  کندوان خارق العاده ترین جاذبه گردشگری تبریز

منتخب جاهای دیدنی تایلند از نظر مسافران و گردشگران را برای مسافران تور تایلند گردآوری کردیم. تا در زمانی کوتاه، بهترین جاهای دیدنی تایلند را نظاره گر باشید و از سفر خود به تایلند لذت ببرید. اگر به دنبال انتخاب مکانی برای سفر به کشورهای آسیای شرقی هستید، به احتمال قوی تایلند گزینه بسیار وسوسه انگیزی خواهد بود. کشور تایلند شبه جزیره ای بین هند و چین است و جاذبه های گردشگری بسیار زیاد و متنوعی دارد. به طوری که خود نام تایلند به معنی “سرزمین حوریان” است. این کشور، از مجموعه جزایر کارستی تشکیل شده و دارای سواحل زیبایی است که استراحتگاه های زیادی را پدید آورده است.

بانکوک، پرجمعیت ترین شهر تایلند، به تنهایی یکی از مهم ترین جاهای دیدنی تایلند است، که انواع مختلف جزیره ها، پارک های تفریحی و معابد را در خود جای داده است. پاتایا و پوکت دو نام مشهور دیگر در این کشور هستند که بهشت کوچکی را برای مسافران خود فراهم کرده اند و از جاذبه های تایلند به شمار می روند. اگر به دنبال گشت و گذار در همه مناطق زیبا و منحصر به فرد تایلند هستید، حداقل به بیش از دو هفته زمان نیاز دارید. اما اگر زمان شما برای مسافرت، کوتاه تر از این میزان است، پیشنهاد می کنیم که بهترین جاهای دیدنی تایلند را در این مطلب از دست ندهید:

۱- بانکوک از بهترین جاهای دیدنی تایلند

جاهای دیدنی تایلند

“مشابه ولی متفاوت”، شعاری تایلندی است که در توصیف شهر بانکوک استفاده می شود؛ شعاری که حتی روی تیشرت های تولیدی این شهر، طراحی می شود. بانکوک پایتخت کشور تایلند و از بهترین جاهای دیدنی تایلند است و حداقل چهار جای دیدنی بسیار ارزشمند دارد.

 • کاخ بزرگ بانکوک (Grand Palace)

کاخ بزرگ تایلند

جاهای دیدنی تایلند

کاخ بزرگ بانکوک

اولین مکان دیدنی تایلند در بانکوک، کاخ بزرگ (Grand Palace) است که در قلب بانکوک قرار گرفته، و زمانی اقامتگاه رسمی پادشاه تایلند بوده است. این قلعه معماری به شکل مربع دارد و انواع باغ ها، سالن های با شکوه و تزیین شده را در خود جای داده است. مساحت قلعه بیش از ۲۰۰ هزار متر مربع است و از همین رو، ۱۲ در ورودی برای این مکان وسیع تعبیه شده است. با قدم زدن در این قلعه تاریخی که از بهترین جاهای دیدنی تایلند است، مطمئناً، به گذشته تاریخی تایلند وصل می شوید.

 • معبد وات آرون

معبد وات آرون بانکوک

دومین جای دیدنی در بانکوک، معبد وات آرون است که نمادی از معابد بودایی در بانکوک است. نام این معبد از الهه هندی به نام “آرونا” گرفته شده است. این معبد اولین مکان بازتاب دهنده نور صبحگاهی است. از همین رو، به آن معبد سپیده دم هم گفته می شود و در کنار رودخانه بنا شده است. اگر به رسم و رسوم بودایی علاقه دارید و یا تمایل به آشنایی با این آیین پر رمز و راز دارید، حتما سری به این مکان مقدس بزنید.

 • جاده یا خیابان خاوسان

خیابان خاوسان بانکوک

از سومین جاهای دیدنی تایلند که در شهر بانکوک واقع شده است، جاده یا خیابان خاوسان است. خیابان کوتاهی در مرکز بانکوک که در سال ۱۸۹۲ و در زمان حکومت رامای پنجم در یک کیلومتری کاخ بزرگ ساخته شد. در گذشته این خیابان، بازار بزرگ برنج فروشی بوده است. اما از حدود ۲۰ سال پیش، در این خیابان، انواع آپارتمان های ارزان قیمت، هتل های با قیمت مناسب و  حتی سه ستاره ایجاد شد.

تقریباً هر مسافری که به کشور تایلند می رود، به این خیابان سپری می زند. علاوه بر آن، این خیابان مکان بسیار مناسبی برای انواع خریدهاست. یکی از دلایل اصلی محبوبیت این خیابان، علاقمندی هنرمندان و دانشجوها به این منطقه و به دلیل ویژگی های منحصر به فرد هنری آن است.

 • معبد وات فرا کایو

معبد وات فرا کایو

معبد وات فرا کایو

و مکان چهارم مربوط به معبد وات فرا کایو است که به عنوان “معبد زرین بودا” شناخته می شود و به صورت رسمی بزرگترین معبد مقدس بودایی در تایلند شناخته می شود. البته این معبد درون محوطه کاخ بزرگ قرار گرفته است. یکی از ویژگی های جالب این معبد آن است که می توانید برای ورود به معبد، لباس های مخصوص معبد را اجاره کنید و با همان لباس ها به قصد گشت و گذار در معبد بپردازید.

شاید فکر کنید که دیدن یک معبد بودایی که در بالا اشاره شد، نیاز و عطش شما را برای دیدن چنین معبدهایی فروکش دهد و دیگر نیازی نباشد به معبد وات فرا کایو بروید. اما باید بگوییم که هر بار که از این معابد دیدن می کنید، شیفتگی شما بیشتر شده و مشتاق دیدن همه معابد موجود در تایلند خواهید بود.

۲- چیانگ مای

چیانگ مای

چیانگ مای

چیانگ مای شهری در بخش کوهستان های شمالی تایلند و از زیباترین جاهای دیدنی تایلند است. این شهر در سال ۱۲۹۶ تاسیس شد و پایتخت مستقل لانا تا سال ۱۵۵۸ بوده است. اگر به شمال تایلند سفر کنید، حتما یکی از مقاصد اصلی شما بازدید از این شهر بسیار تاریخی است که علاوه بر تاریخی بودن، انواع بازارهای غذا و لباس، معابد مختلف را دارد.

یکی از جاذبه ها و معابد اصلی آن، معبد دوای سوتهِپ (Wat Phra That Doi Suthep) است که برای رسیدن به این معبد باید ۳۰۴ پله را پشت سر بگذارید. اگر زمان مناسبی مانند عصرها به این مکان دیدنی تایلند پا بگذارید، می توانید انواع راهبه های بودایی که در حال انجام مناسک خود هستند را مشاهده کنید.

۳- پاتایا از دیدنی های تایلند

پاتایا

پاتایا تایلند

پاتایا

پاتایا از معروف ترین جاهای دیدنی تایلند، شهری در خلیج شرقی تایلند است و دلیل شهرتش وجود سواحل زیبایی در این منطقه است. پاتایا تا دهه ۱۹۶۰، تنها روستای کوچکی بوده است که به ماهیگیری می پرداخته است. اما از آن زمان به بعد، و به خاطر کشف این منطقه توسط سربازهای آمریکایی، جاذبه های توریستی این منطقه کشف شد.

پاتایا تایلند

امروزه علاوه بر وجود استراحتگاه های ساحلی بسیار زیبا، انواع مراکز خرید، بارها و کلاب های ۲۴ ساعته نیز در این منطقه وجود دارد. این منطقه در سال، بیش از ۵٫۵ میلیون توریست خارجی می پذیرد. در پاتایا، انواع آکواریوم ها و دنیای زیر آب، جزیره مرجانی، باغ وحش ببرها و تور گیبون وجود دارد.

۴- جزیره کو سامویی

جزیره کو سامویی

جزیره کو سامویی

دومین جزیره بزرگ تایلند، کو سامویی است که در امتداد خلیج تایلند و در سمت شرقی تنگه کِرا قرار گرفته است. این جزیره به خاطر سواحل دست نخورده و بکر، باغهای نارگیل، جنگل های متراکم و کوهستانی، و همچنین استراحتگاه های لوکس و شیک معروف است. مجسمه ۱۲ متری و طلایی بودا در معبد وات فرایای در جزیره کوچکی متصل به کو سامویی قرار دارد.

۵- جزیره فی فی نماد تایلند

جزیره فی فی از جاهای دیدنی تایلند

جزیره فی فی از دیگر جاذبه های تایلند که سوپر استار جزایر تایلند است. چرا که این جزیره در بسیاری از فیلم ها نشان داده شده است و مبحث مکالمات بسیاری از مسافران به تایلند بوده است. برای تعدادی از افراد، تنها دلیل مسافرت به بوکت، جزیره فی فی است. با اینکه اعتیاد به مواد مخدر در این شهر زیاد است، اما مانع از بازدید از این جزیره نمی شود.

انواع صخره های بلند که به شکل ستون هایی در بیرون از آب ایستاده اند، ساحل درخشان و آبی که برای حمام آفتاب، برای شنا کردن و قایق سواری مناسب است، این جزیره را به بهشت کوچکی تبدیل کرده که از دلخواه ترین جاهای دیدنی تایلند برای توریست ها و گردشگران است.

۶- جزیره کو لیپه

جزیره کو لیپه

جزیره کو لیپه، جزیره‌ی تایلندی در دریای آندامان و نزدیک به مرز مالزی است. این جزیره بخشی از پارک ملی دریایی تاروتائو است که با جزیره های کوچک درون خود و آب های غنی از مرجان هایش به عنوان یکی از بهترین جاهای دیدنی تایلند شناخته می شود. این جزیره دارای سواحل شنی است و پاتایا و هات چائو لی را در بر می گیرد. این منطقه یکی از بهترین مکان های تایلند برای غواصی و اسنورکل ها در زیر آب است.

۷- پارک تاریخی سوخوتای

پارک تاریخی سوخوتای

پارک تاریخی سوخوتای، در واقع ویرانه هایی را شامل می شود که یکی از باشکوه ترین جاهای دیدنی تایلند و میراث های جهانی را به نمایش گذاشته است. این پارک دربردارنده ۲۱ مکان تاریخی، و چهار استخر بزرگ با دیواره های قدیمی است. علاوه بر آن تا شعاع ۵ کیلومتری، ۷۰ مکان ارزشمند دیگر در خود جای داده است. این خرابه ها به ۵ ناحیه تقسیم می شوند. بخش مرکزی، شمالی، و ناحیه غربی، هزینه جداگانه ۱۰۰B دریافت می کنند.

این معبد ویرانه سوخوتای، معماری جالب توجهی دارد: مناره های مخروطی که بر پایه های مربعی سه لایه ای قرار گرفته اند. تعدادی از مکان ها، اشکال معماری متفاوتی دارند و در طول دوره های مختلف تغییر کرده اند. به عنوان مثال تعدادی از گنبدها به شکل زنگ شده اند و وضعیت دولایه ای دارند.

۸- بازار آخر هفته چاتوکاک

بازار آخر هفته چاتوچاک

ساعت کاری این بازار در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه از ساعت ۷ صبح تا ۶ بعد از ظهر و تنها مربوط به محصولات گیاهی است. روزهای جمعه که تنها به فروش عمده اختصاص دارد. از ساعت ۶ صبح تا ۱۲ بعدازظهر و در روزهای شنبه تا یکشنبه از ساعت ۹ صبح تا ۶ بعدازظهر این بازار به طور هیجان انگیزی فعالیت می کند.

تایلندی ها اینطور ادعا می کنند که این بازار در بین بهترین جاهای دیدنی تایلند و بزرگترین بازارهای جهانی، از نظر خرید انواع محصولات، دست شما را باز گذاشته است. برای بازدید از این بازار بهتر است یک روز کامل را برنامه ریزی کنید تا بتوانید انواع محصولات را مشاهده کنید و خریدهای مورد نظر خود را انجام دهید. البته هرچه در ساعات ابتدایی روز به این بازار سر بزنید، از ادحام و شلوغی کمتری رنج خواهید برد.

۹- معبد وات فو

معبد وات فو

در این معبد توریست های کمتری نسبت به وات فرا کایو مشاهده می کنید، اما وات فو، یکی از جاهای دیدنی تایلند و بزرگ ترین معابد دیدنی تایلند است. در حقیقت، این معبد مجموعه بزرگی از تصاویر و مجسمه های بودا را دارد و یکی از اولین مراکز آموزش عمومی بوده است.

این معبد به عنوان مرکز ملی تدریس و حمایت از طب سنتی هم مورد استفاده است. پزشکی تایلندی که یکی از انواع آن، ماساژ تایلندی است، در این مدرسه آموزش و انجام داده می شود و دو سالن اصلی و اتاق هایی را برای این کار به خود اختصاص داده است.

۱۰- خانه جیم تامسون

خانه جیم تامسون

خانه جیم تامسون یکی از جالب ترین جاهای دیدنی تایلند با داستانی عجیب! این ساختمان جنگلی، خانه سابق فرد آمریکایی بوده است که شرکت تولید ابریشم داشته و از جمع کنندگان حرفه ای انواع تابلوهای نقاشی و سایر آثار هنری بوده است. او در سال ۱۹۰۶ در دلوار متولد شد، به مدت کوتاهی در دفتر خدمات استراتژیک (بخشی از سازمان سیا) تایلند و در طول جنگ جهانی دوم فعالیت کرد.

بعد از جنگ در بانکوک ماند و کار تولید ابریشم را شروع کرد، و آنچنان کار خود را گسترش داد که توانست نمونه ها و کارهای تولیدی خود را به میلان و لندن و پاریس صادر کند و به تدریج مشتری های ثابت خود را به دست آورد. بعد از آن او به تدریج انواع خانه های اطراف را هم خریداری کرد که بعضی از آنها برای افراد بسیار ثروتمندی بود که خانه های بزرگ و کاخ مانند داشتند. امروزه شما می توانید مجموعه این خانه ها را به همراه آثار هنری ارزشمند مشاهده کنید.

[icon type=”icon-download”] دانلود نسخه ios از سیب اپ

[icon type=”icon-download”] دانلود نسخه اندروید از کافه بازار

[icon type=”icon-download”] دانلود مستقیم نسخه ios

[icon type=”icon-download”] دانلود نسخه اندروید از گوگل پلی

[icon type=”icon-download”] دانلود مستقیم نسخه ios

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10
دیدگاه

 1. مازیار گفت:

  من اگر به تایلند سفر کنم، اولین جایی که دوست دارم برم، معابد تایلنده. من به دین بودایی علاقمندم.

 2. کاوه گفت:

  مشکل سفر به تایلند برای من هوای شرجی اونه. سعی کنید تو آب و هوای خوب به این کشور سفر کنید. پاتایا هم نرید. دی:)

 3. سیمین دانشجوی گردشگری گفت:

  آدم اصلا فکر نمیکنه تایلند میتونه این همه جای دیدنی و سرسبز داشته باشه. گردشگری خیلی میتونه به هر کشوری کمک کنه

 4. حمید افتخاری گفت:

  بدنبال سفرم به تایلند اولین بخش از گزارش ویدیویی ام که در باره بانکوک و دیدنیهای آن می‌باشد را تقدیم می‌کنم

  سفر سبب شناخت شرایط زیست، فرهنگ و پیشینه تاریخی مردم کشورهای دیگر شده و باعث میشود که پیشداوریها را کنار گذشته، از دیگران بیاموزیم و بدانیم که هر ملتی در طول تاریخ خود پستی و بلندیهای داشته و بنوبه خود در برهه‌‌ای از زمان دستاوردهایی داشته و به رشد تمدن بشری کمک کرده است

  سفر به من ایرانی‌ میاموزد دست از خودخواهی و خود بزرگ بینی‌ برداشته، به دیگر ملتها احترام گذشته، از آنها آموخته و بدانم که نه از کسی برترم و نه پست تر

  https://www.youtube.com/watch?v=KbhCl7NWRzs

 5. شاهرخ گفت:

  خیلی طبیعت بکری داره فک میکنم باید کاملا تحقیق کنیم تا بتونیم جاهای خوبشو انتخاب و اینکه تو یه فصل مناسب که اب و هوا هم مساعد باشه

  • Tourist App - توریست اپ گفت:

   دوست گرامی، بله تایلند، جاهای طبیعی و تاریخی خیلی زیادی داره.
   در حقیقت، تایلند کشوری با مساحت نیم میلیون کیلومتر مربع هست و از لحاظ وسعت در دنیا، ۵۰ مین کشور بزرگ دنیا محسوب میشه.
   یک کشور جزیره ای است و از همین رو، طبیعت اون بسیار متنوع هست. دارای سواحل مختلف و جنگل های پوشیده از درخت و کوه های سرسبز هست. اگر دوست دارید مسافرت طولانی مدت به این کشور داشته باشید، بله، تحقیقات خیلی زیادی باید بکنید.
   البته به یاد داشته باشید که در این زمینه خود مردم محلی هم خیلی خوب میتونن راهنماییتون کنن، البته به شرطی که زبان رایج اون کشور رو تا حدی بدونید که نرم افزار توریست اپ هم میتونه در این زمینه بهتون کمک کنه.
   در نهایت امیدوارمی اگر به این سفر میرید، لحظات خیلی خوب و پر از ماجراجویی های ارزشمند رو تجربه کنید و حتی می تونید تجربیاتتون رو هم با ما به اشتراک بگذارید.

 6. امیرحسین گفت:

  سلام، اول اینکه ممنون از مطلب خوبتون واقعا جاهای دیدنی خوبی رو معرفی کردید. دوم اینکه اگر امکانش هست لوکیشن این مناطق رو هم به مطلب اضافه کنید تا موقع سفر بتونیم راحت تر برنامه ریزی کنیم و اونایی که نزدیک هم هستند رو بشه باهم دید تو یه زمان یا روز مشخص.
  با تشکر

  • Tourist App - توریست اپ گفت:

   باسلام خدمت شما دوست عزیز
   ما این امکان و بسیاری از امکانات دیگر که مناسب و لازمه سفر شما است را در اپلیکیشن توریست اپ جمع آوری کردیم
   بنابراین شما می توانید با نصب اپلیکیشن توریست اپ تمام اطلاعات مربوط به سفر خود را بدست بیاورید و برای خود برنامه ریزی کنید
   اپلیکیشن توریست اپ را می توانید از اینجا دانلود کنید

 7. سایدا گفت:

  مگ تایلند جاهای دیدنی هم داره))))):