alexa بررسی انواع روش های حمل و نقل در ترکیه-توریست اپ
logo

بررسی انواع روش های حمل و نقل در ترکیه

بررسی انواع روش های حمل و نقل در ترکیه

بررسی انواع روش های حمل و نقل در ترکیه

ترکیه طیف وسیعی از وسایل حمل و نقل عمومی را در بر دارد و به طوری که شرایط بسیار عالی حمل و نقل در ترکیه با هزینه کم سبب شده است که میزان گردشگری در این کشور افزایش یابد.با توجه به تنوع زیاد حمل و نقل در ترکیه قطعاً انتخاب گزینه مناسب می‌تواند راحت تر صورت بگیرد. توریست اپ در این مقاله قصد دارد در خصوص انواع و شرایط  مختلف حمل و نقل در ترکیه صحبت کند، با ما همراه باشید

لینک های مرتبط
    لیست بهترین کشورهای دنیا برای زندگی

    مکان های ممنوع جهان

    حراج جمعه سیاه ؛ آکروبات فروشندگان!

    خدمات فرودگاهی رایگان که جیب شما را نشانه نگرفته‌اند!

ترکیه یکی از محبوب ترین کشور های جهان در حوزه گردشگری است  که در طول قرن ها توسط امپراطوری ها پرورش داده شده است. سر تا سر این کشور پوشیده از فرهنگ و تاریخ است و به همین دلیل برای گردشگران هیجان انگیز است و از سراسر جهان مسافران زیادی را جذب جاهای دیدنی و جاذبه های گردشگری خود می کند.

 

شبکه مترو در استانبول

حمل ونقل در ترکیه

سیستم مترو در استانبول روز به روز در حال پیشرفت است و زیر نظر یک اتحادیه بزرگ کنترل می‌شود. از این شبکه ۹ خط مترو مستقیم وجود دارد که مشهور به خطوط M و T هستند. این خطوط هم به صورت داخل شهری فعالیت دارند و هم در مسیر برون شهری فعالت می‌کنند و شامل شهرهای نزدیک اطراف خود می‌شوند.

این شبکه بزرگ دسترسی به ۳۰ ایستگاه در سراسر شهر را دارد و به طور کلی ساختاری که برایان در نظر گرفته شده است بسیار مناسب و استاندارد است به طوری که برای محل‌ها کوچک و حاشیه‌ای نیز ایستگاه در نظر گرفته شده است.

خط M1 اولین تجربه شما در ترکیه خواهد بود این خط از فرودگاه آتاتورک به مرکز شهر کشیده شده است و ساعتی که برای آن در نظر گرفته شده است بین ۶ صبح الی ۱۲ ظهر است. زمان خروج آن نیز ۱ اعلام شده است.

در شهر آنکارا نیز شبکه‌های مترو گسترده‌ای وجود دارد که سبب می‌شود ازمیر و بورزا به راحتی در دسترس قرار بگیرد. هزینه‌هایی که برای این شبکه‌ها در نظر گرفته شده است و بسیار ارزان بوده و به نوعی قیمت بلیط مترو مقرون به صرفه است. البته ناگفته نماند که یک سری مشکلات سازمانی وجود دارد که گاهاً سبب می‌شود در نقشه خوانی مشکل ایجاد شود.

 

راه آهن در ترکیه

حمل ونقل در ترکیه-توریست اپ۱

حمل و نقل در ترکیه شامل بخش بندی‌های مختلفی می‌شود که باید مورد بررسی قرار بگیرد. تقریباً به میزان ۲۱ میلیون نفر مسافر از راه آهن ترکیه در طول سال استفاده می‌شود که نشان می‌دهد سرویس رسانی حمل و نقل در ترکیه بسیار بالا است.

مزایای راه آهن در ترکیه

خدمات رانندگی در این مسیر بالا بوده و از مکانیزم های سریع حمل و نقل استفاده می‌شود.

قطارهای بین شهری به سادگی به شهرهای بزرگ ایستگاه دارند. قطارهای فعال در منطقه‌های مربوط به خود طبق قانونی که در نظر گرفته شده است در رفت و آمد هستند.

قطارهای پر تردد در حال حاضر در آنکارا و استانبول در حال رفت و آمد هستند. همینطور قطارهای بین المللی نیز وجود دارد که به سوی اروپا و خاورمیانه تردد می‌کنند.

قطار در ترکیه به اندازه قبل محبوبیت ندارد اما فعالیت آن روز به روز گسترده‌تر شده است و سبب وصل شدن شمال به جنوب و همینطور شرق به نواحی غربی است.

قطارهای سریع السیر بین آنکارا، استانبول و قونیه وجود دارد. اگر بخواهید آنکارا و استانبول را با استفاده از قطار تخمین بزنید حدود ۴ ساعت زمان در نظر گرفته شده است. قطار دوگو بین آنکارا و کارس  (kars) مسافربری می‌کند که از امکانات بسیار عالی برخوردار است.

 

اتوبوس شهری در ترکیه

حمل ونقل در ترکیه

اتوبوس یکی از بهترین وسیله حمل و نقل در ترکیه است. برخی از افراد در این کشور علاقه‌ای به صف‌های طولانی مترو ندارند به این ترتیب استفاده از اتوبوس‌های بین شهری و داخلی شهری نیز در ترکیه از رشد خوبی برخوردار است. برای استفاده از اتوبوس‌ها باید بلیط از کیوسک‌های مربوطه خریداری شود.

در ترکیه دو نوع ایستگاه اتوبوس عمومی و خصوصی وجود دارد که تفاوت این دو گزینه از روی امکانات و همینطور فضای مسافربری است به طوری که اتوبوس‌های عمومی هزینه ارزان تری دارند اما اغلب شلوغ هستند این در حالی است که اتوبوس‌های خصوصی از تعرفه بالاتری برخوردار هستند اما دارای فضای وسیع‌تر برای نشستن است.

لازم است بدانید که اتوبوس‌های خصوصی سرعت بالایی دارند و سریع‌تر و راحت‌تر حرکت می‌کنند.

 

تاکسی‌ها در ترکیه

حمل ونقل در ترکیه

از دیگر وسایل حمل و نقل در ترکیه تاکسی‌ها هستند که به نوعی می‌بایست طبق قانون تعیین شده از سوی دولت حرکت نمایند. در نظر داشته باشید که اگر شما به عنوان یک خارجی به ترکیه سفر می‌کنید از شما هزینه ثابتی اخذ می‌شود و چه تنهایی از یک تاکسی استفاده نمایید و یا تاکسی مسافر داشته باشد شما باید هزینه ثابت را پرداخت نمایید.

هزینه ثابتی که تعیین می‌شود به طور کلی طبق مسافت شما تعیین شده و هرچه مسافت طولانی‌تر باشد هزینه بیشتر خواهد بود. هزینه تاکسی به نسبت سایر وسایل حمل و نقل در ترکیه بیشتر است و تاکسی‌ها همیشه در دسترس هستند و عموماً زمانی صرف پر شدن تمامی صندلی‌های تاکسی از شما گرفته نمی‌شود استفاده از تاکسی‌ها برای کسانی که عجله دارند یک گزینه بسیار عالی محسوب می‌شود.

تاکسی‌های زرد در این کشور با هزینه بالاتر و در لاین های مشخصی در رفت و آمد هستند برای استفاده از این تاکسی‌ها باید اپ مخصوص در گوشی همراهتان نصب باشد. سعی کنید پول نقد به همراه داشته باشید این تاکسی‌ها کارت اعتباری قبول نمی‌کنند.

 

اجاره خودرو در ترکیه

حمل ونقل در ترکیه

در ترکیه شرکت بین المللی اجاره ماشین وجود دارد که سبب می‌شود افرادی که خود آشنا به قوانین رانندگی این کشور هستند و گواهینامه دارند خودرو اجاره نمایند. این روش هزینه بر بوده و برای کسانی که قصد یک سفر لوکس را دارند توصیه می‌شود.

اینطور که شواهد نشان می‌دهد در کشور ترکیه کسانی که می‌خواند خودرو اجاره نمایند باید روزهای آخر هفته را کنار بگذارند زیرا ترافیک های جاده‌ای بسیار زیاد بوده و همینطور شاهد تصادفات جاده‌ای هستیم.

 

کشتی و قایق در ترکیه

حمل ونقل در ترکیه

افرادی که قصد دارند سفر خود را کوتاه بسیار شگفت انگیز کنند می‌توانند از سمت غرب ترکیه با استفاده از قایق‌ها به مقصد مورد نظر دست یابند. قایق‌هایی که در ترکیه وجود دارد شما به دریای مدیترانه می‌رساند و سبب می‌شود که از کشتی سواری لذت ببرید. در نظر داشته باشید که بازدید از مناظر دیدنی ترکیه بسیار لذت بخش است.

 

مینی بوس در ترکیه

حمل ونقل در ترکیه

شاید شما نیز با واژه دولموش آشنا باشید که در واقع همان مینی بوس های قدیمی است که هنوز هم در ترکیه در لیست وسایل حمل و نقل در ترکیه قرار دارد و قیمت آنها بسیار ارزان است. امنیت مینی بوس ها در ترکیه کم است اما گزینه خوبی برای کسانی است که استفاده از وسایل حمل و نقل در ترکیه به صورت هر روزه را دارند.  اگر می‌خواهید از مینی بوس ها استفاده نمایید حتماً با خود پول خرد به همراه داشته باشید.

 

اپلیکیشن های حمل و نقل در ترکیه

حمل ونقل در ترکیه

یکی از مشهورترین اپ هایی که در لیست حمل و نقل در ترکیه قرار دارد بی تاکسی ” Bi taxi” است. این اپ در ترکیه به سادگی اجار شدن و اجازه می‌دهد که نزدیکترین تاکسی را انتخاب نمایید. در این سیستم ها امکان استفاده از کارت اعتباری و پول نقد وجود دارد. گزینه‌های دیگر uber و yandex است که دارای نقشه یاب های اتوماتیک هستند و به این ترتیب در شناسایی مسیرهای پرترافیک بهتر عمل می‌کنند و سبب می‌شود که در زمان شما صرفه جویی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *