alexa راهکارهایی برای سفر ارزان به تایلند | توریست اپ ( مترجم همراه ) .
logo

راهکارهایی برای سفر ارزان به تایلند

راهکارهایی برای سفر ارزان به تایلند

راهکارهایی برای سفر ارزان به تایلند

در این سری مقالات و در روزهای پایانی نزدیک به تعطیلات نوروز، تلاش می کنیم، راه های کاهش هزینه سفر به کشورهای مختلف را بررسی کنیم. این مقالات با توجه به تجربیات افرادی نوشته شده است که به این کشورها سفر کرده اند و به طور کلی اهل سفر هستند، پس به خوبی توانسته اند با مدیریت برخی از موارد، باعث سفر ارزان به تایلند شود.

در این مقاله هم مانند مقالات قبل تلاش کرده ایم راه های کاهش هزینه سفر به تایلند را بررسی کنیم. کشوری که ما ایرانی ها زیاد به آن سفر می کنیم و همه ساله تورهای زیادی به این کشور برگزار می شود. در مقالات قبل اطلاعات دیگری از کشور تایلند مانند جاهای دیدنی تایلند ، سوغاتی تایلند ، غذاهای تایلند و مراکز خرید تایلند گردآوری کردیم که میتوانید با مطالعه آنها اطلاعات قبل از سفر به تایلند اطلاعات جامع تری از این کشور کسب کنید.بنابراین می توانید با ما همراه باشید

 

نظر مردم جهان در مورد هزینه های سفر به تایلند

اگر نظر مردم آمریکا را درباره سفر به کشور تایلند جویا شوید، آنها تایلند را کشور بسیار ارزانی در نظر می گیرند، اصطلاحی که آنها در مورد این موضوع به کار می برند، این نکته است که تایلند به صورت مضحکی ارزان است. اما باید این موضوع را مشخص کنیم که تایلند نه تنها کشور ارزانی برای آمریکایی هاست، بلکه ایرانی ها نیز این کشور را نسبت به بسیاری از کشورها ارزان در نظر می گیرند. البته باید به زمان مسافرت به این کشور نیز توجه داشته باشید؛ در زمان هایی مانند تعطیلات نوروز برای ما ایرانی ها و یا تعطیلات کریسمس برای اروپایی ها و امریکایی ها، این کشور تا حدی گران تر می شود. اما به هر حال می توان با مدیریت هزینه ها، تا حد زیادی و به نسبت بسیاری از کشورها، سفر ارزانی به تایلند داشت.

در اینجا جدولی ارائه شده است که یک فرد اهل سفر از هزینه های سفر به تایلند ارائه کرده است. به عبارتی دیگر طبق این جدول، می توان با هزینه ۴۰ تا ۶۰ دلار در روز (با احتساب هزینه هواپیما و تقسیم آن بر تعداد روزهایی که اقامت دارید)، و بسته به تعداد روزهایی که قصد اقامت در تایلند دارید، از بودن در کشور تایلند لذت ببرید. این هزینه شامل مکان خواب و سه وعده غذایی با قیمت در حد متوسط به همراه هزینه حمل و نقل، بلیطهای بازدید از مناطق گردشگری و جاذبه های توریستی و نوشیدنی ها است.

شما می توانید با دو برابر کردن این هزینه ها، یک شرایط لاکچری را نیز تجربه کنید و به عبارتی همانند یک پادشاه زندگی کیند.

 

هزینه تخمین زده شده

یادداشت

اقامت

$۱۵ اقامت پایه

غذا

$۱۲

سه وعده غذایی به همراه یک لیوان نوشیدنی

حمل و نقل

$۲۱

پروازهای خانگی

جاذبه های گردشگری

$۱۰

بسیار متغیر

کل

$۵۸ USD per day

$۱,۲۱۸ دلار در هفته

–> در ادامه در مورد هر کدام از موارد اشاره در جدول، بیشتر توضیح می دهیم.

 

واحد پولی تایلند چیست؟

واحد پولی تایلند، بات است که به صورت اختصاری THB، نشان داده می شود. پول های خرد این کشور، ساتانگ های ۲۵ و ۵۰ ایی است. در حال حاضر، هر یک بات برابر با ۱۰۰ تومان است. به این ترتیب، هر ۱۰ بات تقریبا برابر با هزار تومان است. پس متوجه می شوید که سفر به تایلند به دلیل نوع واحد پولی ارزان می شود.

 

حمل و نقل در تایلند

سفر-ارزان-به-تایلند-توریست-اپ (۳)

 

در تایلند شما می توانید از اتوبوس های شهری، از مترو، بی ارتی ها و تاکسی ها برای حمل و نقل استفاده کنید. معمولا میزان کرایه های اتوبوسی بین ۷ تا ۸ بات، مترو ۱۵ تا ۵۰ بات و تاکسی بین ۶۰ تا ۱۰۰ بات برای هر کیلومتر است. پس اگر به دنبال ارزان ترین نوع هزینه های حمل و نقلی هستید، اتوبوس و مترو را انتخاب کنید. اگر اهل ورزش هم باشید می توانید با قیمت کمتر از ۱۰ هزار تومان در روز دوچرخه اجاره کنید و مناطق نه چندان دور را با دوچرخه طی کنید.

اگر به دنبال حمل و نقل سریع و کم هزینه هستید، می توانید موتورهای سه چرخی که به نام تاک تاک معروف هستند را نیز امتحان کنید. هزینه های این موتورها بین ۳۰ تا ۴۰ بات متغیر است که البته اگر به هنر چانه زنی، تسلط داشته باشید، می توانید کرایه های کمتر را نیز تجربه کنید.

جابجایی بین جزایر تایلند با قایق ها است و هزینه های آنها بین ۲۰۰ تا ۵۰۰ بات متغیر است. اگر می خواهید از بین شهرها عبور کنید، پیشنهاد می کنیم گزینه هایی مانند قطارهای بین شهری را انتخاب کنید که از لحاظ صرف هزینه و زمان مناسب هستند.

 

وضعیت خورد و خوراک در تایلند

سفر-ارزان-به-تایلند-توریست-اپ (۴)

 

به طور کلی باید بدانید، به راستی هزینه غذا در تایلند ارزان است. شما تنها می توانید با ۳۰ بات، یک بشقاب بزرگی از برنج را در خیابان وندور میل کنید. اگر دوستدار مصرف برنج نیستید، می توانید به خیابان خآئو سوی بروید و میوه های تازه مختلفی را با کمتر از ۵۰ بات تجربه کنید. اگر دوستدار غذاهای تایلندی نبودید، می توانید انواع غذاهای غربی، چینی، هندی را که در همه جای این کشور یافت می شود را با کمتر از ۱۵۰ تا ۳۵۰ بات میل کنید.

قیمت‌های اشاره شده برای شهر بانکوک هستند؛ اما قیمت‌ها در شهرهای دیگر تایلند نیز تغییرات چندانی نخواهد داشت.

 

هزینه تفریحات و جاذبه های گردشگری در تایلند

سفر-ارزان-به-تایلند-توریست-اپ (۵)

 

این هزینه ها نیز بر حسب نوع توری که در آن شرکت کرده اید، تا حدی متفاوت است. به عنوان مثال، هزینه ورود به پارک ها یا موزه های این کشور بین ۵۰ تا ۱۲۰ بات است. اما کاخ بزرگ در بانکوک، تا حدود ۵۰۰ بات هزینه دارد. هزینه غواصی، پیاده روی در جنگل، کوهنوردی بین ۵۰۰ تا ۲۰۰۰ بات برای هر شخص است. اگر به صورت گروهی اقدام به انجام چنین تفریحاتی کنید، هزینه ها تا حد زیادی کاهش پیدا می کند. اگر قصد کاهش هزینه ها در این بخش دارید، می توانید لیستی از موزه های مختلف تهیه کنید و تنها تعدادی از موزها و مکان های تاریخی که تا حدی شبیه هم هستند، را انتخاب کنید.

 

هزینه‌های موبایل و اینترنت در تایلند

دو راه برای داشتن خط موبایل و اینترنت در تایلند دارید: از سیمکارت های اپراتورهای همراه اول، ایرانسل و رایتل استفاده کنید. اما برای کاهش هزینه های رومینگ، می توانید سیمکارت های ارزان را از فرودگاه های کشور تایلند خریداری کنید و از خط موبایل و اینترنت آن استفاده کنید.

 

هزینه اقامت در تایلند

سفر-ارزان-به-تایلند-توریست-اپ (۲)

 

بیشترین بخش هزینه ها در تایلند، مربوط به اقامت است. برای کاهش هزینه ها، از هتل های چند ستاره اجتناب کنید و بسته به میزانی که می توانید هزینه کنید از مهمانسراها، هاستل ها و یا هتل های ارزان تر استفاده کنید.  اگر به خوبی شهر را جستجو کنید می توانید هتل هایی با شبی ۱۴۰۰ بات برای هر شب نیز پیدا کنید.

مراکز خرید و بازارها – در تایلند تعداد زیادی مرکز خرید و فروشگاه وجود دارد، که در طول مسیر حرکت به معابد و دیگر جاذبه های گردشگری با آنها روبرو می شوید، در چند روز ابتدایی که در سفر هستید، تنها سعی کنید انواع سوغاتی ها و هزینه ها را ببینید و از قیمت های مختلفی که به آنها داده شده است، مطلع شوید. بعد از آن سعی کنید محصولات با کیفیت خوب را انتخاب کنید. چرا که پرداخت هزینه برای مواردی که کیفیت مناسبی ندارند، به صرفه نخواهد بود.

 

سخن پایانی

مطمئن باشید سفر به تایلند می تواند یکی از ارزان ترین سفرهای خارجی باشد. و همچنین می توانید اپلیکیشنی به نام توریست اپ (نسخه جدید به نام توریست اکسترا) را نیز از اینجا دانلود کنید.

اپلیکیشنی که اطلاعات جامعی در مورد نقشه های مترو، بازارهای خرید، و مکان های دیدنی مهم ارائه کرده است. علاوه بر آن به صورت انلاین می توانید اطلاعات تورهای مختلف، اطلاعات پروازها را بیابید و در عین حال به راحتی به زبان تایلندی صحبت کنید و در امر چانه زنی در مورد خرید موفق تر عمل کنید.

منبع: www.moneywehave.com

/

راهکارهایی برای سفر ارزان به تایلند

راهکارهایی برای سفر ارزان به تایلند

راهکارهایی برای سفر ارزان به تایلند

راهکارهایی برای سفر ارزان به تایلند

راهکارهایی برای سفر ارزان به تایلند
سفر ارزان به تایلند , سفر ارزان به تایلند

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *