alexa راهنمای سفر به تایلند ، قوانینی که باید بدانید | توریست اپ (مترجم)
logo

راهنمای سفر به تایلند ، قوانینی که باید بدانید

راهنمای سفر به تایلند ، قوانینی که باید بدانید

راهنمای سفر به تایلند ، قوانینی که باید بدانید

تایلند یکی از کشورهای پرطرفدار آسیای شرقی برای گردشگری و سفر است و افراد زیادی سالانه با تورها و به صورت شخصی به این کشور  و شهرهایی مانند پاتایا و بانکوک مهاجرت می‌کنند. اگر مشتاق سفر به تایلند هستید، باید قوانینی را راجع به این کشور بدانید، قوانین و دانستنی هایی که در طول سفر به این کشور لازم است تا گردش و سفری لذت‌بخش‌تر را تجربه کنید. در این مقاله تلاش شد تا تعدادی از مهم‌ترین قوانین این کشور که هر فرد و گردشگری باید آن را بداند، مورد بررسی قرار گیرد. بنابراین می‌توانید با توریست اپ در این مقاله همراه باشید

 

همراه نداشتن کارت شناسایی یا پاسپورت:

سفر به تایلند-توریست اپ (۳)

در کشور تایلند اگر کارت شناسایی یا پاسپورت به همراه نداشته باشید، توسط پلیس جریمه می شوید. همچنین شما در این کشور نمی‌توانید از وسایل تفریحی مانند جت اسکی یا موتور استفاده کنید.

راهنمای سفر به تایلند ، قوانینی که باید بدانید

 

رانندگی بدون تی‌شرت:

سفر به تایلند-توریست اپ (۴)

در تایلند اگر بدون تی‌شرت یا لباس پشت فرمان ماشین یا موتور نشسته باشید، عواقب بدی خواهد داشت. حتی ممکن است تا مرز جریمه شدن نیز پیش بروید.

راهنمای سفر به تایلند ، قوانینی که باید بدانید

 

پرتاب کردن آدامس:

سفر به تایلند-توریست اپ (۵)

اگر در خیابان و پیاده روهای تایلند آدامس پرتاب کنید، بر اساس قانون رسمی این کشور، ۱۰۰ دلار جریمه خواهید شد. حال اگر در چنین وضعیتی، پول به همراه نداشته باشید و پلیس شما را ببیند، با شما برخورد جدی خواهد شد!

راهنمای سفر به تایلند ، قوانینی که باید بدانید

 

خروج از خانه بدون لباس زیر:

سفر به تایلند-توریست اپ (۶)

اگر قصد سفر یا زندگی در تایلند را دارید، این را باید بدانید که حتما قبل از خارج شدن از خانه یا هتل مطمئن شوید لباس زیر خود را پوشیده اید، زیرا قانون رسمی کشور تایلند، نپوشیدن لباس زیر را غیرقانونی و بی احترامی می داند.

راهنمای سفر به تایلند ، قوانینی که باید بدانید

 

ابراز علاقه شدید:

سفر به تایلند-توریست اپ (۹)

در کشور بزرگی مانند تایلند که گردشگرانی با فرهنگ های گوناگون دارد، قوانین عجیبی وضع شده است. یکی از مهمترین قوانین تایلند ، ممنوعیت از ابراز علاقه شدید در مکان های عمومی است که مردم آن کشور این عمل را بی احترامی می‌شمارند.

راهنمای سفر به تایلند | سفر به تایلند | تایلند | پوکت

 

پا بر روی پول گذاشتن:

سفر به تایلند-توریست اپ (۱۰)

مردم کشور تایلند به اصالت و پادشاهان خود بسیار اهمیت می دهند. خوب است بدانید که بر روی اسکناس‌های این کشور، عکس پادشاهان آنها وجود دارد. برای همین حتی اگر تصادفی پایتان بر روی پول برود، مجازات خواهید شد. علاوه بر این حق ندارید در مورد پادشاهان تایلند ، سخن منفی استفاده کنید.

راهنمای سفر به تایلند ، قوانینی که باید بدانید

 

پرتاب میوه ممنوع:

سفر به تایلند-توریست اپ (۱۲)

در تایلند میوه‌ای به نام دوریان وجود دارد که تیغ های زیادی دارد و برخی از آن به عنوان سلاح استفاده می کنند. اگر در هر شرایطی این میوه پرتاب شودف جریمه آن به اندازه تیغ های فرو رفته در بدن محاسبه خواهد شد.

 

نوشیدنی های الکلی ممنوع:

سفر به تایلند-توریست اپ (۱۳)

کشور تایلند با اینکه گردشگران زیادی دارد، قوانین سختی را در مقابل آنان وضع می‌کند تا آرامش عموم حفظ شود. در این کشور نوشیدن الکل در نزدیکی عبادتگاه یا معابد، ادارات دولتی، موسسات آموزشی، ایستگاه های گاز، بیمارستان‌ها و پارک‌های عمومی نیز ممنوع است و در صورت اجرا نشدن قانون شش ماه حبس و بیش از ۱۰٫۰۰۰ دلار جریمه به همراه خواهد داشت.

 

احترام به عبادتگاه و مجسمه مذهبی:

سفر به تایلند-توریست اپ (۱۴)

در کشورهای سنتی متقل تایلند احترام به عبادتگاه ها و معابد آنان از اهمیت ویژه ای برخوردار است. به گونه‌ای که هر موقع از کنار مجسمه‌های بودا می‌گذرند، به نشان احترام تعظیم می‌کنند.

 

بالا بردن صدا ممنوع:

سفر به تایلند-توریست اپ (۱۵)

لازم است بدانید در کشور تایلند به ویژه شهر بانکوک داد زدن یا با صدای بلند حرف زدن با افراد، نوعی بی احترامی محسوب می‌شود.

 

اگر به این کشور سفر می‌کنید، می‌توانید تجربیات خود را در این زمینه با دیگر خوانندگان توریست‌اپ در‌میان بگذارید.

منبع: www.theculturetrip.com


مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *