alexa غذاهای تایلند ، انواع خوشمزه‌ترین و خلاقانه‌ترین غذاها | توریست اپ
logo

غذاهای تایلند ، انواع خوشمزه‌ترین و خلاقانه‌ترین غذاها

غذاهای تایلند ، انواع خوشمزه‌ترین و خلاقانه‌ترین غذاها

غذاهای تایلند ، انواع خوشمزه‌ترین و خلاقانه‌ترین غذاها

در تایلند زمانی که با مردم محلی روبرو شوید، اولین سوالی که از شما خواهند پرسید، در مورد امتحان کردن غذاهای تایلندی است، چرا که آنها غذاهای خود را یکی از بهترین انواع غذاهای دنیا می‌دانند و برای معرفی آن به مردم دنیا شور و اشتیاق فراوانی دارند. بسیاری از انواع غذاهای آنها دریایی و در عین حال همراه با ترکیبات ویژه است. برای مثال، شیر نارگیل، یکی از آن ترکیباتی است که در تعدادی از غذاهای تایلندی وجود دارد و به راستی طعمی متفاوت به غذا می‌بخشد. توریست اپ برای بررسی بیشتر غذاهای تایلند ، به کشور زیبا و سرسبز تایلند سفر کرده و تعدادی از معروف‌ترین غذاهای این کشور را مورد بررسی قرار داده است. درادامه می‌توانید نتایج این بررسی رابخوانید. پس با ما همراه باشید.

 

تام یام کونگ (Tom Yum Goong)

غذاهای تایلند-توریست اپ

غذای تام یام کونگ با عطر و طعمی منحصر به فرد از ترکیبی جسورانه تشکیل شده است. این غذا به سوپ تند میگو نیز معروف است و سوپی کلاسیک است که مواد تشکیل دهنده اصلی آن شاه میگو، قارچ، سیر، موسیر و سس ماهی است. این سوپ با داشتن طعم تلفیقی تند و ترش یکی از پرطرفدارترین غذاهای تایلند است.

غذاهای تایلند ، انواع خوشمزه‌ترین و خلاقانه‌ترین غذاها

 

سالاد سوم تام (Som Tum)

غذاهای تایلند-توریست اپ (۳)

نام دیگر این غذا، سالاد تند سبز پاپایا است. سالاد محلی سوم تام یکی از محبوب ترین غذاهای این کشور محسوب می شود که بیشتر در رستوران‌های پاتایا یافت می‌شود. مواد تشکیل دهنده اصلی این سالاد، میگوی خشک شده، گوجه فرنگی، لوبیا، سیر و فلفل است و مانند برخی غذاهای این کشور طعمی تند دارد.

غذاهای تایلند ، انواع خوشمزه‌ترین و خلاقانه‌ترین غذاها

 

سوپ تام خای کای (Tom Kha Kai)

غذاهای تایلند-توریست اپ (۵)

نام دیگر این سوپ، سوپ جوجه و شیر نارگیل است. اگر برای سفر به کشور تایلند در جست و جوی سوپی خاص و متفاوت هستید “سوپ تام خای کای” انتخابی جالب از منوی رستوران‌های تایلندی خواهد بود. این سوپ علاوه بر عطر و طعمی خوب بسیار مقوی است. این سوپ به دلیل اینکه از شیر نارگیل و گوشت مرغ تهیه شده، برای ذائقه ایرانی مناسب خواهد بود.

غذاهای تایلند ، انواع خوشمزه‌ترین و خلاقانه‌ترین غذاها

 

گائنگ دائنگ (Gaeng Daeng)

غذاهای تایلند-توریست اپ (۱۱)

نام دیگر این سالاد کاری قرمز است. اگر اهل طعم‌های خیلی تند هستید، خوردن این غذا را به شما توصیه می‌کنیم. این غذا شبیه به خورشت‌های ایرانی است و مواد تشکیل دهنده آن گوشت لقمه ای خوک، کاری (زرد چوبه هندی)، شیر نارگیل و سبزیجات است.

غذاهای تایلند ، انواع خوشمزه‌ترین و خلاقانه‌ترین غذاها

 

پد تایلندی (Pad Thai)

غذاهای تایلند-توریست اپ (۶)

نام دیگر این غذا، نودل تایلندی سرخ شده است. غذایی با ترکیب نودل که به یکی از معروف‌ترین غذاهای بین المللی تایلند نیز معروف است. در کنار ترکیب اصلی غذا، نودل، لوبیا، پیاز، فلفل، تخم مرغ، بادوم زمینی و میگو نیز استفاده می‌شود.

غذاهای تایلند | غذاهای بانکوک | غذا های تایلند | غذا های بانکوک

 

خائو پد (Khao Pad)

غذاهای تایلند-توریست اپ (۷)

برنج سرخ شده، نام دیگر خائو پد است. هیچ غذایی به اندازه برنج ایرانیان را خوشحال نمی کند. پس خائو پد یکی از آن غذاهایی است که با ذائقه ایرانی بسیار سازگار است. البته این غذای برنجی به سبک مردمان تایلندی طبخ می‌شود و تا حدی تند است. طرز پخت این غذا به گونه‌ای است که اول برنج را می‌پزند و بعد آن را سرخ می کنند و با پیاز، میگو، ادویه مخصوص و تخم مرغ ترکیب می‌کنند. در کنار این غذا از سس یا سبزیجات مخصوص نیز استفاده خواهد شد.

غذاهای تایلند ، انواع خوشمزه‌ترین و خلاقانه‌ترین غذاها

 

پد کراپو مو سَپ (Fried Basil and Pork)

غذاهای تایلند-توریست اپ (۸)

اگر بخواهیم نامی ایرانی به ین غذا بدهیم، می‌توانیم این غذا را گوشت سرخ شده به همراه ریحان بنامیم. معروف‌ترین و تندترین بشقاب تایلندی که می‌تواند وعده غذایی مناسبی برای شام یا نهار باشد. این غذا ترکیبی مانند خورشت و برنج ایرانی دارد و ترکیبات آن شامل گوشت‌های چرب، سس سویا، پیاز، فلفل و اسفناج است. گفتنی است که اگر مایل باشید می توانید در کنار این غذا تخم مرغ نیز سفارش دهید.

 

گائنگ کِئو وان کای (Gaeng Keow Wan Ka)

غذاهای تایلند-توریست اپ (۹)

کاری سبز و مرغ ترکیبات اصلی این غذاست. این غذا در حقیقت تایلندی است، اما به سبک هندی‌ها طبخ می‌شود. مواد تشکیل دهنده آن، مرغ، بادمجان، شیر نارگیل، سبزیجات تازه، فلفل و خمیر کاری است و به همراه  پلوی تایلندی سرو می شود.

 

سالاد یام نوا (Yam Nua)

غذاهای تایلند-توریست اپ (۱۳)

سالاد تند گوشت، نام دیگر این غذاست. سالادی تایلندی اما دارای شباهت زیاد به غذاهای ترکی است. موادی که خوردن این غذا را هیجان انگیز می کند گوشت بیف، گیشنیز، پیاز، گوجه گیلاسی، نعنا و لیمو است و کاملا با ذائقه ایرانی‌ها سازگار است.

 

کای مد ما موآنگ (Kai Med Ma Muang)

غذاهای تایلند-توریست اپ (۱۲)

در تایلند می‌توانید آجیل‌هایی مانند بادام زمینی را درون غذاهای تند بیابید. مرغ آجیلی، نام دیگر کای مد ما موآنگ است. غذایی متشکل از مرغ، هویج، قارچ، سس سویا و عسل و کمی فلفل که علاوه بر ایجاد رنگ‌های زیبا، طعمی کاملا متفاوت ایجاد می‌کند

 

در پایان، باید بدانید، شکم‌گردی یکی از تجربه‌های شیرین هر گردشگری است و در حقیقت ماجراجویی به سوی آشنایی با غذاهای بسیار ناشناخته سرزمین‌های دور و نزدیک است. پس از چشیدن غذاهای بسیار متفاوت تایلندی لذت ببرید.

منبع: www.edition.cnn.com , www.bangkok.com


مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *