alexa با قوانین و دانستنی کشور تایلند آشنا شوید - اپلیکیشن گردشگری توریست اپ
logo

قوانین و دانستنی های کشور تایلند

قوانین و دانستنی های کشور تایلند

قوانین و دانستنی های کشور تایلند

تا به حال بارها در خصوص کشور تایلند صحبت شده است و این کشور سرسبز از مکان‌های گردشگری بسیار مدرن و زیبا در بین مسافران خارجی محسوب می‌شود. دانستن مهمترین قوانین کشور تایلند سبب می‌شود تا بتوانید به طور دقیق با روحیات مردم این کشور ارتباط بگیرید. در این مقاله توریست اپ، عجیب‌ترین قوانین کشور تایلند را مورد بررسی قرار داده تا سفر خوبی برای شما فراهم شود.

 

روحیات مردم تایلند

روحیات جالب مردم تایلند

 1. پیش از آغاز سفر چه خوب است اساسی‌ترین قوانین کشور تایلند را مرور کنیم. یکی از مهمترین قوانین کشور تایلند به آغوش نکشیدن راهبان است. در واقع در تایلند معابد زیادی وجود دارد و اغلب مردم این کشور نیز از مذهب بودایی پیرویی می‌کنند. راهبان این کشور از ارزش بالایی برخوردار هستند و به طور کلی بغل کردن این افراد از قوانین ممنوع در تایلند محسوب می‌شود.

 

 1. راهب‌ها با هیچ زنی دست نمی‌دهند و در وسایل نقلیه عمومی نیز در کنار هیچ زنی نمی‌نشینند. در واقع راهب‌ها در نشستن همیشه اولویت دارند و تا زمانی که راهب ننشسته شما اجازه نشستن ندارید.

 

 1. از دیگر قوانین کشور تایلند مربوط به پوشیدن کفش است. در واقع اگر به کفش‌های مردمان این کشور دقت کنید خواهید دید که هیچکس کفش به پا ندارد و اغلب صندل و دمپایی پوشیده‌اند. در واقع این نوع پاپوش‌ها نوعی احترام محسوب می‌شود و شما برای وارد شدن به معابد و خانه‌ها می‌بایست از پاپوش استفاده کنید.

توریست اپ

 1. به هیچ عنوان از پاهایتان استفاده نکنید. این اشتباه در تایلند هرگز بخشودنی نیست، بارها دیده شده است که از روی خستگی برای نشان دادن چیزی از پاها استفاده می‌شود اما در قوانین کشور تایلند پا آلوده‌ترین بخش بدن است و اشاره کردن با استفاده از پا کار بسیار زشت و زننده‌ای است. در نظر داشته باشید که بستن درب با پا در از کارهایی است که هرگز نباید در تایلند صورت پذیرد.

 

 1. مردم تایلند به خاندان سلطنتی بسیار احترام می‌گذارند، به این ترتیب هر نوع شوخی با این خاندان بی احترامی محسوب می‌شود و حتی حق ندارید پا بر روی سکه‌ای بگذارید که تصویر خانواده سلطنتی در آن حک شده است. این کار بی احترامی بسیار بزرگی است و بخشیده نمی‌شود. در نظر داشته باشید که هر یک قوانین کشور تایلند به نوبه خود ارزشمند و مهم هستند و باید مورد احترام قرار بگیرد.

اساسی‌ترین قوانین کشور تایلند

سبک معاشرت و پوشش در تایلند

سبک لباس پوشیدن در تایلند

 1. می دانیم که تایلند به طور کلی در لیست کشورهای گرمسیری قرار دارد و تابش مستقیم نور خورشید از بخش‌های جدانشدنی در این کشور محسوب می‌شود و شاید آفتاب گرفتن در کنار ساحل از تفریحات بسیار محبوب در تایلند محسوب شود. توریست‌هایی که به تایلند سفر می‌کنند برای آفتاب گرفتن از لباس‌های کمی استفاده می‌کنند که از نظر مردم محلی این کشور بی‌احترامی محسوب می‌شود. پوشیدن مایو در ساحل‌های تایلند مجاز است اما در اماکن عمومی بی احترامی محسوب می‌شود.

 

 1. پوشش در معابد با سختگیری بیشتری همراه است به طوری که برای ورود به معبدها نیاز است که لباس‌های پوشیده به تن کنید و از رنگ سفید نیز استفاده نمایید. بانوان می‌بایست از شلوارهای گشاد و یا دامن‌های بلند استفاده کنند.

 

 1. از دیگر قوانین کشور تایلند مربوط به اشاره کردن است در واقع در زمان گرفتن تاکسی و یا صدا زدن گارسون هرگز نباید از انگشتتان برای اشاره استفاده کنید. در قوانین کشور تایلند برای اشاره کردن باید کف دست به سمت پایین قرار بگیرد و مشت شما بسته باشد. در نظر داشته باشید که سوت زدن نیز در این کشور ممنوع است و گویی فرد مورد نظر را مانند یک سگ بی ارزش خطاب می‌کنید.

بودائیسم

 1. از دیگر قوانین کشور تایلند که البته قانون نانوشته محسوب می‌شود لمس نکردن سر یک تایلندی است. در واقع شما اجازه نازل و لمس کردن سر یک تایلندی را ندارید و این کار بسیار زشت محسوب می‌شود. سر بالاترین بخش بدن است و بسیار محترم به شمار می‌آید و اگر دست شما اتفاقی به سر یک فرد تایلندی خورد باید سریع عذرخواهی کنید.

 

 1. اگر دقت نمایید در بخش‌های مختلف این کشور مجسمه‌های مختلفی از بودا وجود دارد و به طور کلی گردشگران خارجی بسیار علاقمند هستند که با این مجسمه‌ها عکس بگیرند، در نظر داشته باشید که خارج کردن تصاویر بودا ار تایلند غیرقانونی بوده و برای این کار می‌بایست مجوز اخذ نمایید.

 

 1. به هیچ عنوان نباید بر روی مجسمه بودا بایستید در این صورت پای شما که به نوعی آلوده‌ترین بخش بدنتان محسوب می‌شود روی مجسمه قرار می‌گیرد و بی‌احترامی محسوب می‌شود و گویی که به مذهب مردم این کشور بی‌احترامی شده است.

 

 1. در برخی از مناطق این کشور تصاویری از بودا با مجوز برای فروش وجود دارد که می‌توانید در صورت تمایل آنها را به عنوان سوغاتی کشور تایلند خریداری کنید.

 

با قوانین کشور تایلند آشنا شوید

اصلی‌ترین قوانین کشور تایلند

خرافاتی ترین مرد دنیا

 1. آب و هوای این کشور به طور کلی در اغلب فصل‌های سال گرم اعلام شده است و آب و هوای گرم از مهمترین مواردی است که سبب عصبانی شدن افراد می‌شود و سبب می‌شود که تعادل روحی فرد بهم بخورد. در نظر داشته باشید که مردم تایلند همیشه خونسرد هستند و به طور کلی لبخند بر لب دارند بنابراین با صدای بلند صحبت کردن در تایلند بی ادبی است حتی اگر بخشی از طبیعت شما باشد. در تایلند مردم معتقد هستند که هرگز نباید ناامید شد.

 

 1. به هر روی در این کشور رستوران‌های محلی و یا مردن مختلف زیادی وجود دارد که مردم در آنها به صرف نهار مشغول می‌شود، هر رستورانی را که انتخاب نمایید به شما یک قاشق و یک چنگال داده می‌شود در تایلند هرگز کسی با چنگال غذا نمی‌خورد. و استفاده از چنگال برای هدایت غذا به درون قاشق است. در واقع چنگال نباید با دهان شخص لمس شود و اگر فردی در تایلند با چنگال غذا بخورد به نوعی به سایرین بی‌احترامی کرده است. در سیستم غذاخوردن در تایلند عموما چاقو دیده نمی‌شود و این موضوع به دلیل نرم بودن غذاهای تایلند می‌باشد.

 

 1. در کشور تایلند مردم به طور کلی خرافاتی هستند و این موضوع سبب می‌شود تا افراد بیشتر مراقب رفتارشان باشند. به عنوان مثال در شب صدای سوت سبب آشفته شدن و برهم ریختن آرامش می‌شود. به طور کلی سوت زدن در تایلند به معنی بدشانسی است بنابراین باید مراقب باشید که اگر در شب در حال قدم زدن هستید از سوت زدن خودداری نمایید.

قوانین و دانستنی های تایلند

دین مردن تایلند بودائیسم

 1. تایلندی با غریبه‌ها دست نمی‌دهند و این موضوع از مهمترین قوانین کشور تایلند محسوب می‌شود در واقع دست‌ها می‌بایست به نشانه احترام بر روی سینه‌ها چسبانده شود و تعظیم صورت پذیرد. نیازی به تعظیم برای کودکان و افراد کم سن وجود ندارد. در برخورد با افرادی که از شما بزرگتر هستند دستتان را دراز نکنید و تنها کمی خم شدن به نشانه احترام کفایت می‌کند.

 

 1. اگر به طرز لباس پوشیدن تایلندی‌های دقت کنید همگی لباس‌های تمیز و مرتب به تن دارند و به طور کلی به نظافت بسیار اهمیت می‌دهند، به این ترتیب شما نیز باید سعی کنید لباس‌های آلوده را از تن خارج کرده و تعویض نمایید. در صورتی که با لباس‌های کثیف وارد مجامع عمومی شوید کار شما خلاف قوانین کشور تایلند است و با شما برخورد صورت می‌گیرد.

 

 1. هر یک از قوانین کشور تایلند دارای مشخصه‌هایی از سبک زندگی و فرهنگ مردم این کشور است و به طور کلی قانونمندی در تایلند بسیار مهم بوده و باید به آن احترام گذاشته شود.

 

توریست اپ در این مقاله جالبترین و مهمترین قوانین کشور تایلند را به شما ارائه داده تا بتوانید قبل از سفر به این کشور اطلاعات کافی داشته باشید.

 


مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *